Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-23, 10:16   #1 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás Helyiségek elrendezése

Sziasztok megpróbálok feltenni 1 képet ez csak 1 szemléltető kép
a lényeg hogy bajban vagyok az elrendezést illetően
emiatt szeretnék több fejből több ötletet meghallgatni
a helyzet az hogy ezen a képen szerepelnek a jeenlegi szobák, és a jelenlegi ajtó nyilások, az ablakokat nem rajzoltam fel de talán az ajtókat se kellett volna a lényeg hogy leírom mi az amit a jelenlegi helyén szeretnék az átépítés után is látni és mi az amit máshol esetleg+szobát nyitni, akkor kezdeném is:
Nappali , Konyha maradhat a helyén, öszenyitom nagyon nagy boltível és a boltív alá befér az étkező asztal +ellehet mellette járni a Nappaliba
a fürdő wc nekem nemgyere be, külön szeretném ezeket a helyiségeket! a wc-nek a szellőztetés miatt fő fal mellett kellene lennie! a fürdőt meg eltudnám képzelni a középső szoba helyén, úhgy hogy lefalaznám az ajtónyílásokat!
viszont emiatt nagyon sok vizes meló lenne ami lehet nagy gubancot csinál!
a Hálószoba tökéletes helyen van anyi hogy kettészelném 1 gipzkarton fallal nyitnék még 1 ajtó nyilást és 1ik fele(középső) lenne a Gardrob szoba a másik az ablak miatt a háló kell a természetes fény
a kamrából indítanék egy 90foko fordulóval 1 lépcsőt az emeletre vagyis a félnyeregtetős padlástérbe amit majd késöbb felújitok(uj födém stb..)
az előszoba ispont jó helyen van bár a fürdő és a kamra falát kiütném a szívem szerint hogy egybefüggő legyen és ebbe a térbe tervezném a wc-t is a fő fal melletti szellöztetés miatt! de akkor anyira keskeny marad a folyosó hogy nemlehet mellette elférni, butort pakolni..
hát enyi dióhéjban méreteket nem adtam meg pedig lehet ezekis fontosak lettek volna.
A ház külsö mérete 7,5mx12,6m
A Nappali 405x415cm
Konyha 240x195cm
Előszoba 230x230cm
Középsőszoba 230x406cm
Fürdő 260x196cm
Háló 410x403cm
ezek körülbelüli adatok +,- 10cm de én ezt mértem le csak nehogy kőbevésve értsétek ezeket az adatokat
minden ötlet hogy esetleg mit hová rendeznétek hogy oldanátok meg jöhet!
a belsőfalakat ezért nemakarnám mozgatni mert egyszerre lett építve a többi fallal igy ez már nem mozog, vagyis együtt mozog a többivel, igy nem repedezik stb,+tervezői költségen is faragok ha ezt nem bántom és a kivitelezési költségemen is!
köszöö minden tippet
Csatolt képek
Fájl típus: jpg szegedi ház kicsi.JPG (9,5 KB, 25 letöltés)
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-23, 17:06   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Helyiségek elrendezése

Hát Hyper, nekem tettszik az elképzelésed, ez egy eggyszerű és világos terv, nehéz elrontani.
Éppen javasolni akartam a nappali és a konyha össznyitását, amikor látom, hogy pont igy gondoltad te is

1.
Jó, ha a nappali távol van a hálótól, hiszen nyugodtan lehet aludni, miközben még valaki TV-t néz

2.
Nappali + konyha együtt ma már alap, hiszen nagyon praktikus, kellemes dolog.

Szóval nekem ez igy jó lenne, ha ebben a felállásban nekem kéne elképzelnem.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-23, 18:00   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Helyiségek elrendezése

Én azt érzem problémásnak, hogy ha jól emlékszem a házad oldalhatáron álló, a középső szobát egyáltalán nem tudod bevilágítani, oda semmilyen ablakot nem tehetsz, és ez a lakóterületednek ránézésre ~ 20%-a. Ha a lakószobákhoz viszonyítom, akkor még nagyobb arány, szóval én drasztikusabban belenyúlnék. Így többet veszítesz, mint amit megspórolsz.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-23, 19:16   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Helyiségek elrendezése

Sziasztok
a "középsőszoba" lenne a fürdő ahova lehetne 1 vagy kettő keskeny hoszú nemátlátszó üveges, vagy fóliával leragasztott ablakot tenni ami a pára elleni szellöztetés miatt feltétlen feltennék!
a nappaliban lenne a hatalmas fix ablakok és 1 db bukó nyiló ajtó a szellöztetés miatt(erről 1 másik topicban érdeklődtem hogy hogyan kell egymás mellé több fix nemnyiló ablakot beépíteni ha nicns az ablakok között válasz fal)
a konyhánál már van 1 ablak de tennék még 1 ablakot a jelenlegi fürdő-wc-n is van 1 ablak és oda tennék nagyobbat mert odaképzelem a folyosót
és a kamrán van 1 ajto noh azt befalaznám mivel pont amellett menne fel a lépcső, a hálón szintén van ablak és a saját telkemre néz nem a szomszédba
a gardróbban nem lenne egyedül ablak a beépített bútorok miatt!
oda több energia takarékos izző és világítás menne
bár szeretnék ablakot de az mint a középső szobáé a szomszédra nézne és elég lenne azt a jövőbeli fürdőét kibuliznom hogyodatehessem+ a szomszéd épületét le kell bontassam mert ráépített pont arra a falamra valami sufnit vagy tyúkólat és az én falamat használja 1 falnak a kis mocsok! és pont oda menne az ablak! de még szigetelni se tudom igy azt a falat!
tehát összegezném csak a gardróbon nem lenne ablak Istvan ami a háló ketté szelésével épülne meg 1 könyüszerkezetes gipszkarton fallal!
és jön a bibi a szenyvíz a jelenlegi fürdő helyén van ha kilehetne hozni ott bármit azzal hogy ott is maradjon vagy eseteg a kamra irányába eltolnám mondjuk a lépcső feljáró alá tenném a kádat! könyűszerkezetes(vas) lépcső burkolva gipszkartonnal, már olcsobb mitn a beton zsaluzva +jóval könyebb!
a wc-t meg mondjuk ahol most van hagynám ott csak lecsípnk a térből, vagyis elszeparálnéám, ezzel csak anyi a baj hogy sok kanyar lenne igy a házban és ha az emeletre szeretnék pakolni nagyon nehézkes lenne a kacskaringó miatt! + a keskeny folyósó miatt!
szeretném ha külön lenne a fürdő és a wc! a szagok miatt+ne keljen egymásra várnubnk ha valaki mosakodni akar a másik meg wc-zni, ez akkor a ciki ha vendég jön, mig a párommal vagyok ez sosem gond! de ez másnál is hasonlóképp működik..
tehát kellene 1 berendezési rajz ez alapján amit én rajzoltam hogy mit hova toljak úgy hogy a falak maradjanak max +falat húzok fel úgy ahogy a gardróbot létre hozom nekem ez az ötetem de most valami eszembe is jutott csak igy sokat vesztek a teremből de gyors megis rajzolom és felteszem csak kérdés hogy ott a helyszínen mekkora lesz a hely mert igy lerajzolva szép de ha oodalazva kell eljárnom a folyosón amire nagy az esély mert afürdő 196 széles és ha ezt ketté szelem akkor is nincs 1 méter +fal vastagság szoval ez igy nem tuti de lerajzolom mi az én ötletem max fal bontással lehetne megoldani de a lényeg hogy ne keljen a jelenlegi falakat átrakosgatni mert nem mozogna együtt a régi és az új szerkezet+ a költségeimen is nagyon jelentősen csökkentene ha nem kellene mozgassam a jelenlegi falaimat!
a tervezési költségem is szinte jelentősen változna!(csökkenne)
akkor rajzolok mi az én ötletem és rajzljátok át az enyém hogy ti mit hogyan helyeznétek el
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-23, 20:09   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Helyiségek elrendezése

noh kész is van 1 kis jel magyarázat
szeterintem ez tuti ötlet de istván aki mint tervező, megtudja mondani, hogy igy jó e az elrendezés vagy sem
tehát az északi oldal lenne az ami mint a kerités úgy érinti a szomszéd részét, tehát oda csak a gardrobra tettem 1 ablakot
a zöld jel az ablak a piros jel az ajtó a kék jel a boltív
sbs a költségek miatt valószinű csak a hálószobára gyártatok ajtót mert bizony 50ezer ft ha legyártatok asztalossal ajtót..+festés 10ezer
a többi ajto olcsó obis 10ezer ft-s lesz nagyon gáz?
visza a tervekhez a lépcső alá terveztem be a fürdőt és a wc-t igy érinti a fő falat és nem vesz el a térből, szellőztetés is megoldva, lehet pakolászni és 1 nagy előszobát lát az ember ha bejön a lakásba ami nem okoz kalusztrofobiás érzetet, ha 1 új vendég lép a házba, hanem azt érzi, hogy jó a levegő, nagy a szabadság ebben a házban, a hálóból csiptem még el és az ottani falat bontottam az új tervrajzon
muszály lesz új falakat felhuzzak de mégse olyan nagy a változás
gondolkoztam még azonis, ha a konyha és a nappalit elválasztó falat, teljes hosszában bontom és a szobák rovására szinte majdnem tökéletesen felezve választom el a házat, már sok-sok gondom meg van oldva de ez még több anyaggal jár és átterveztetéssel, ez igy talán szinte nem is olyan nagy szerkezeti átalakítás, így kevesebb a költésgem!
mi a véleményetek erről? ez az új terv milyen? rajzoljatok ti is ha van jobb ötletetek, vagy akármilyen van, már azis + ötlet, lehet úgy meg lehet variálni hogy minimális bontással és építéssel, mégjobban fellehet használni a teret
és pl. ha könyű szerkezetes falakat építek, legyen az itong vagy gipszkarton, akkor kell engedély?
nem találom, hogy tudom csatolni a képet
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-23, 20:16   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Helyiségek elrendezése

Ha teherhordó szerkezetet módosítasz (legyen az teherhordó fal, vagy tető) mindenképpen engedély köteles, bármiből építed. Az Ytong egyébként nem minősül könnyűszerkezetnek, és könnyűszerkezetes falazatot is csak ÉME minősítéssel lehet építeni.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-23, 20:24   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Helyiségek elrendezése

noh a helyzet a következő a világértse tudom feltölteni én lehetek a béna de nyujtás/döntéssel olyan kcisire toltam hogy nagíyítóval se lehet kinézni mi hol van és a fórumnak még igyis nagy a kép mérete
sbs elküldöm neked és légyszi tedd fel te a képfeltöltés borzalmasan nehéz a fórumon

hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-24, 08:58   #8 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Helyiségek elrendezése

/OFF
Feltettem a tervrajzodat....
Mint mondtam, egyenlőre szűkösen vagyunk a tárhelynek, ezért csak beilleszteni tudsz képeket. Azaz bárhova felteszed és meglinkeled.
/OFF

Látom változik a terv.....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-24, 09:38   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Helyiségek elrendezése

Látom most már kicsit bátrabban kezeled a dolgot, de mivel az elérendő célról az életmódotokról ,adottságokról szinte nulla információm van, az elrendezéssel kapcsolatban csak gondolatokat tudok felvetni.
Érzésem szerint a középső hatalmas gardrób inkább arról szól, hogy nem tudsz mit kezdeni egy belső, körbezárt területtel. A lépcső elhelyezése eléggé elzárja a fürdőt, wc-t a homlokzattól, bár alatta meg lehet oldani némi bevilágítást a fürdőbe, ráadásul az előszobát kicsit kalandpálya hangulatúvá teszi. A tetőtéri elképzelésekről semmi infó, viszont az így felérkező lépcső fönt jelentősen megnöveli a közlekedő felületet.
Én inkább a középső gardrób területét csökkenteném jelentősen, oda betenném a lépcsőt, és lehetővé tenném a nappali közvetlen megközelítését, nem csak a konyhán keresztül. Ha így már túl kicsi a megmaradó gardrób, akkor lehet azt mondani, hogy ez csak az előszobai (vendég) gardrób, és a vizes helyiségeknél felszabaduló területen ki lehet alakítani egy másik, csak a hálóhoz tartozó gardróbot.
DE EZEK CSAK SZUBJEKTÍV GONDOLATOK, A DÖNTÉS A TIÉTEK, A SAJÁT HASZNÁLATI ELKÉPZELÉSETEKNEK MEGFELELŐEN.
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-24, 15:56   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Helyiségek elrendezése

istvan 62 ha a lépcső a gardróbból lenne kicsípve anyiból jobb hogy nagyobb a tér a wc-fürdőnek
azonban akkor a lépcső a felsőszint közepére esik
a felsőszntről anyit hogy minimum 2 szobát alakítnék ki és 1 különnyiló wc-t és fürdőt is tehát 4db helyiség lenne és a tűz fal mellett menne a folyosó
azért lenne jó igy ha végfal mellett menne nempedig középen , igy keskenyebb folyosó is elegendő lenne mig ha középen bukkan ki a lépcsö elkell raboljak a szobákból anyit hogy kényelmesen ellehesen férni a lépcső végződése és a falak mellett!
amugy az ötlet nagyon jó
és a véleményed Istvan mindenképp fontos nekem
köszönöm és ha van ötlet az elrendezést illetően, mert eddig csak a saját ötletem láthattuk akkor hajrá, nekem ez sok segítség
sbs köszönöm hogy segítettél feltenni a képet
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 22:18 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum