Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-02-14, 17:58   #31 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 11-01-09
Hely: Budapest és Zala megye
Összes hozzászólás: 85
Kiosztott köszönetek: 12
Begyũjtött 11 köszönetet 10 hozzászólással
zotya78 Vannak jó hozzászólásaizotya78 Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Érdekes épületek, amivel találkoztál

Meg talán még egy kis magasabb civilizációs besegítés...
zotya78 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-15, 09:45   #32 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Érdekes épületek, amivel találkoztál

Nekem tesóm minidg z ufókat mondogatja a piramisok megépítésénél... Szerintem nem ez a megoldás! Egyszerűen nem léteztek Orbán és Gyurcsány kormányok, nem ment állandóan az egymás alá fúrás, a fáraónak tejhatalma volt és ment az építkezés, mint egy sportmotor! Most, hogy a fityisznek is tejhatalma van, hónapok alatt annyi minden ment le a hírekbe, amihez eddig 8 év kellett! Nem arról beszélek, hogy jó az, amit ez a kormány tesz, mert ebben rengeteget lehetne vitázni! Csak annyi dolog történik, hogy eszméletlen! Akkor még úgy néz ki, hogy figyeltek a minőségre is!

Az egyiptomiakat azért nem tagadom, roppantul tudták a csillagvizsgálást, geometriát, stb. Pl. a Sphinx nem tudom, hogy jól írtam le, de furcsa, hogy a feje felett volt még 2 ezer éve egy csillag, ami tájékozódásul szolgált! (ma már értelemszerűen nincs ott, mivel annyit mozdult a pályánk!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-05-28, 09:29   #33 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Érdekes épületek, amivel találkoztál

Tegnap kaptam egy linket, valaki nagy energiát fordított egy kis múltidézésre.
fortepan - window to the past
Néhány képnél a régi, és mai tartalom összecsengésében külön kis poént érzek. Szóval érdemes végignézni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
papesz28 (2011-05-28)
Régi 2012-09-06, 15:24   #34 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Érdekes épületek, amivel találkoztál

Egy nem szakmai újsághír alapján kerestem rá a Solar Decathlon oldalára. Ez egy évente, egyetemi csapatok számra rendezett verseny, aminek idén az első magyar résztvevője a BME csapata. A feladat a napenergiát hasznosító épület építése. Az épület tervezésénél az aktív, és a passzív hasznosítással egyaránt foglalkoztak. Sajnos a csapat oldalán az épületről elég kevés az info, pedig érdekes megoldásokat is alkalmaztak. A könnyűszerkezetes épület hőtehetetlen tömegét pl úgy oldották meg, hogy a nyitott kertrészt határoló falban elhelyeztek egy 3 m3-es hőszigetelt víztartályt, és azt keringetik az épület határoló szerkezeteiben. (Ha jól értettem, a kiírás kifejezetten könnyűszerkezetről szólt) Én személy szerint nem vagyok híve a könnyűszerkezetnek, de azért vannak az épületben olyan megoldások, amin érdemes elgondolkodni.
Sajnos az épület mérete sem derült ki, de egy kis kép aláírásban az láttam, hogy a sok önkéntes munka ellenére az épület költsége elérte a 100 milliót - becslésem szerint az épület a kert résszel együtt lehet 100 m2 körüli. Ez ugyan egy különleges összeállítás, de azért kellene az az állami támogatás, hogy tényleg energiatakarékos épületek épüljenek.
Én mindenesetre a csapatnak, és az energia tudatos építészetnek egyaránt szurkolok.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-05, 16:45   #35 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Érdekes épületek, amivel találkoztál

Túlvagyunk az épületek értékelésén, a magyar csapat összességében hatodik, egyes rész területeken még jobb (mérnöki és szerkezeti megoldások, illetve komfort kondíciók területén második, energiahatékonyság kategóriában harmadik) helyezést ért el.
Gratulálunk: Odoo siker
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-10-05)
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 02:27 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum