Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-06-21, 15:47   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-06-21
Összes hozzászólás: 21
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Celithrandil Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Télikert, terasz hozzáépítés.

Üdv,

most tervezem, hogy a házunkhoz hozzáépítek 4x4m télikertet, majd ezt folytatván 4x4 teraszt. A jogi részeket átnéztem és minden szempontból megtehetem ha engedélyeztetem és meg is kell kapnom az engedélyt. JElen esetben itt a ház a földtől számítva 1 méter magasan áll egy zsalukő alapon, tehát ugyan így folytatjuk majd. A kérdés, hogy a régi és új alap közé elegendő XPS szigetelést betenni és "átdövni" rajta a vasalást, vagy valami tarhelhetőbb anyagban kellene gondolkoznom. (A szomszédnál most épített hozzá kőműves tereszt a házhoz mindennemű elszigetelés nélkül, kérdeztem, hogy miért építenek hőhidat a házhoz, de elmagyarázták, hogy a hő nem a lábazaton megy el a házakból hanem a tetőn )), de azért majd hőszigetelik a porotherm falakat, de a lábazatot nem. Mondtam, hogy okos ötlet hiszen a 30-as porotherm sokkal rosszabb hőszigetelő mint a beton :P ) Tehát az első kérdés, hogy a ház és téli kert lábazata közé miből és mennyit érdemes tenni + hogy a télikert és terasz között hogy és mivel kellene elválasztást tenni (alapjában 1 alapot szeretnék építeni értelemszerűen a két dolognak)
Előre is köszönöm a segítséget.
Celithrandil nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 16:54   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Télikert, terasz hozzáépítés.

Szia!

Sajnos ha XPS lemezen döföd át a betonvasat, az szerkezetileg nem jelent semmit. Léteznek jó minőségű hőhíd megszakító elemek, de azokat nem utólagos beépítésre tervezték, meglévő szerkezethez csatlakoztatni nem egyszerű feladat.
Esetedben meg kell vizsgálni, hogy a meglévő épület szerkezeti adottságai mit tesznek lehetővé, és ezt összhangba hozni a célszerű kialakítással. Erre a legalkalmasabb lesz a tervező, akivel az engedélyezési tervet készíttetitek.
Ha teljesen korrekt hőszigetelést akartok kialakítani, akkor talán legegyszerűbb lesz egy eldilatált szerkezet készítése.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 17:04   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-06-21
Összes hozzászólás: 21
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Celithrandil Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Télikert, terasz hozzáépítés.

hát itt mire meglesznek a tervek addigra már rég készen lesz az alapja az egésznek
Az eldiletálás módszerről még nem hallottam, a szó értelmét értem, de hogy mit fed azt nem tudom, tudnál valami linket ajánlani? Esetleg egy nagyjábóli árat is mondhatnál privátban, hogy milyen költségen terveztek ti ilyet. Igazából mondhatni a meglővő rajzhoz 3 vonalat kell behúzni.
Celithrandil nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 20:12   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Télikert, terasz hozzáépítés.

Ebben az esetben is javaslom, hogy előzetesen konzultálj a tervezővel, sok műszaki, és jogi kellemetlenséget előzhetsz meg. Például nem árt tudni, hogy az építési engedélyezési eljárás kezdetén, mielőtt bármit tenne a hatóság, megnézik a helyszínt, hogy nem kezdődött el az építkezés.
Esetedben, ha meglátják, hogy teljesen kész az építmény, a várható büntetés 1,6 MFt (feltételezve, hogy a teraszt is fedetten készíted, ha nem, akkor "csak" a fele)
Az eldilatálásra nincs link, egyszerűen annyit jelent, hogy tudomásul vesszük, hogy két szerkezet külön mozog, és a csatlakozásukat ennek megfelelően alakítjuk ki.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 22:28   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-06-21
Összes hozzászólás: 21
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Celithrandil Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Télikert, terasz hozzáépítés.

no ilyenről még nem hallottam, több ismerős építkezési is már majdnem kész volt mire az engedélyek megjöttek. Ellenben, ha tudomásul vesszük, hogy a két épület külön mozog, akkor milyen szigetelést tesznük a két lábazat közé? mert akkor is az xps az ami ragasztható, pl egy haböveget nem tudom hogy rögzítenék, ha tudomásul veszem, hogy külön mozog a másik épület. no meg ha tudomásul veszem, hogy külön mozog, akkor azt is tudomásul vettem, hogy kivetelezhetetlen a tetőszerkezetete, mivel a háznak kell tartania a gerendának a végét.
Celithrandil nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 22:48   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Télikert, terasz hozzáépítés.

Ezeket a részleteket kell megtervezni. Egyáltalán nem megoldhatatlan, csak a tervezőt is igénybe kell venni, nem csak arra való, hogy dokumentálja a megvalósult épületet. Az építkezés csak a jogerős engedély birtokában kezdhető.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-21, 23:21   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-06-21
Összes hozzászólás: 21
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Celithrandil Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Télikert, terasz hozzáépítés.

köszi, ezért is kérdeztem, hogy kb milyen áron vállaltok el egy ilyen munkát. ez most sajnos egy "lókoszt" építkezés, minél olcsóbban meg kell oldanom a ház befejezését (de a lehetőségekhez mérten a legigényesebben), hogy a végleges házunk összehozására tudjunk koncentrálni (tehát egy ideiglenes 2-10 évre szóló barátság ez a mostani házzal)
Celithrandil nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-22, 07:51   #8 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Télikert, terasz hozzáépítés.

Átalakítási, bővítési munkákra csak a helyszínen szoktam árat mondani, mert a saját áramra tudnék egy sávot meghatározni, de a helyszínt látva már tudom mondani azokat a járulékos tételeket, amiket nem is nekem kellene fizetnetek, de magukban is 60-80 ezerről indulnak. Ezen kívül az sem közömbös, hogy az engedélyeztetés kapcsán esetleg egy településképi véleményezést, tervtanácsot is végig kell-e küzdeni.
Sajnos itt messze nem egy-két vonalról van szó amit egy meglévő rajzra kell behúzni. Mellesleg a szerzői jogvédelem miatt alapvetően az eredeti tervezőnek van joga a bővítésre vonatkozó tervek elkészítéséhez.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Celithrandil (2014-06-22)
Régi 2014-06-22, 12:19   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-06-21
Összes hozzászólás: 21
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Celithrandil Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Télikert, terasz hozzáépítés.

köszi, akkor megpróbálom első körben fellelni a tervezőt. Az önkormányzat és a hatóság nem beszélt véleményezésről és egyéb dolgokról, annyit jeleztek felém, hogy be kell vinnem az új terveket + 25ezer forintos illetékbélyeg és ha annak megfelelően van elkészítve amit megbeszéltünk, akkor engedélyezik és kész.
Celithrandil nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-22, 13:32   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-06-21
Összes hozzászólás: 21
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Celithrandil Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Télikert, terasz hozzáépítés.

mindentől függetlenül tudsz egy kb árat mondani nekem, hogy egy ilyen munkáért mi a reális? kb mennyit kérnek? a költségvetés miatt jó lenne tudni. sajnos az ismerőseim még vagy nem írhatnak alá, vagy már nem írhatnak alá. Ami amúgy szerintem vicc, hogy egy ember aki megtervezhette az Erzsébet híd újjáépítését az nem tervezhet nekem egy teraszt.
Celithrandil nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2014-06-25)
Válaszol

Címkék
hozzáépítés, télikert, terasz

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:25 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum