Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-04-28, 11:09   #1 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Új témaként indítanám ezt az oldalt, hiánypótlásként a hatványozott problémáik miatt . Fűtés, hűtés, szigetelés, telekhatár viták, földmérési problémák, melléépítés, stb speciális kérdéseket vetnek fel, amit itt könnyebben lehetne megtalálni.Keresgéltem, de nem könnyen találni valamit.Várható több új szabályozás , értelmezés is, ami így könnyebben elérhető lenne .
Megjelent az új VM rendelet a földmérési hibahatárok-ról kül-és bel területeken 25/2013.(IV.16.) A 3.sz. melléklet E,F, pontjai, amelyek a külső oldalfal szigeteléseknél mentőővként szolgálhatnak még, egyéni véleményem szerint. Nem árt előtte azért egyeztetni a szomszéddal, hatósággal!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-10, 23:04   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Vajon kötelezhető-e a fog hijj telek, (Üres telek) tulajdonosa a szomszédos oldalfal szigetelésére, esetleg annak tűrésére a beépítésig?
Több helyen látok olyan megoldást ujabban, amióta velem le akarják bontatni a szigetelést, hogy az üres telek felöl, bontás után leszigetelik az oldalfalat.Vajon a bontási engedély tartalmaz erre való utalást? Találkozott ilyen esettel valaki?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-14, 07:39   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

A második hozzászólásodban azt vetetted fel, hogy elsőnek leveretik tégláig a vakolatot, majd arra törvényesen tehetsz szigetelést?

Igazából ez a törvény amit meghatároztak, valamilyen szinten jogos és nem jogos! Ha ésszerű szigetelési vastagságban gondolkodunk, ami tegyük fel 10-15 cm, akkor teljesen jogszerűtlen törvény, mivel a szomszédot még nem zavarja ez a "telekbirtoklás", illetve belegondolunk, szembe megy a jelenlegi nagy energiamegtakarítási kampányokkal!

De ha már gondolkodunk egy irreálisan nagy szigetelésben, azért főleg kevés oldalkert esetén már zavaró lehet!
Valamelyik nap voltam egy maszek autószerelőnél és neki két ház között van egy autóút a garázsáig! A hely kb 3 m széles, mivel egy teraszt raktak a két ház közé! Ha ezt a szomszéd csökkentené egy 20-as szigeteléssel, akkor eléggé necces lenne a leállás, ami ráadás akárhogy nézzük, nem a szomszéd hibája lenne, mert nem ők építettek oda ilyen széles teraszt Egy tűzoltó autó már így sem férne be...

Ezt a topikot folyamatosan fogom olvasni, mert kíváncsi vagyok, hogy a végén mi fog kijönni!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-14, 22:17   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Kedves Gábor!
Képzelj el egy üres beépítendő telket,belvárosban, ahol a házak faltól-falig összezárnak. Ebből egy öreg házat bontási engedéllyel lebontanak, és a visszamaradó oldalfalakat szigetelik le. A 2. hozzászólásomban egy ilyen szigetelési eseményre gondolok, és láttam is ilyen megoldásokat.Kérdés, hogy a bontási engedély mit tartalmazhat ebben az esetben?Kötelezést, vagy tűrést a beépítés ideéig! Vagy jön a hatóság és lebontatja, mivel túlépítésnek minősíti?!
Kis országunkban előfordulhat minden!
Az 1. pontban írottakhoz az alábbiakat tudom leírni. Az adó hatóság levélben értesített, hogy 30 napon belül visszafizeti a fellebbezési illetékemet a bontásügyében 30 000Ft-ot, ha NINCS adótartozásom, mivel a bontás helyett most új eljárás van folyamatban, ez a földmérési ügy. Forduljak szakértő földmérőhöz, méressek, kérjek szakvéleményt,stb.Erre válaszolt a földmérő, hogy még a belvárosban sem tud 8 cm-t kimutatni, erről szól az 1. pontban írt áprilisi jogszabály is, ami ma már jogerős is. Tegnap a feleségem járt bennt a hatóságnál, ahol még mindig azon görcsölnek, hogy méressek, és vigyek szakvéleményt, mert bontatnak! (Azaz a 8 cm oldalfalszigetelésemet 80 m2-en). Ezek építész mérnöknek mondják magukat. Lehet, hogy ők más mérőeszközzel mérnek, de én már az almérő vízórák esetét vélem felfedezni, amik sosem stimmelnek a főmérő vízórával. A földmérők hivatkozását még nem közöltem a hatósági szakemberekkel, a M. közlöny szerintem náluk is megtalálható.
Az ÉTDR-en majd megpróbálom a választ megadni, elküldeni a hivatalnak, van még egy pár napom addig. Van már ÉTDR száma az ügynek. Üdv. loggi
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-15, 06:40   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Gábor!
Képzelj el egy üres beépítendő telket,belvárosban, ahol a házak faltól-falig összezárnak. Ebből egy öreg házat bontási engedéllyel lebontanak, és a visszamaradó oldalfalakat szigetelik le. A 2. hozzászólásomban egy ilyen szigetelési eseményre gondolok, és láttam is ilyen megoldásokat.Kérdés, hogy a bontási engedély mit tartalmazhat ebben az esetben?Kötelezést, vagy tűrést a beépítés ideéig! ...
A bontási engedély ezzel a témával nem foglalkozik. Azt még figyelik, hogy a bontás ne okozzon a szomszéd épületben tartószerkezeti problémát, de a hőszigetelést már nem.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-16, 21:23   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Több év, esetleg évtizedek is eltelhetnek egy bontás után, és ott maradnak a pucér oldalfalak a telekhatáron.Esztétikailag, város képileg, és az épített környezet szempontjából sem mindegy, hogy milyen kép tárul elénk a városban járva.Az új energetikai követelmények hogyan valósulnak meg egy szigeteletlen oldalfalú háznál? Az építési hatóság ezt nem ellenőrzi esetleg?Álláspontom szerint a bontási engedélynek része kellene legyenek ezek a szempontok is.Minden esetre látok több oldalfalat szigetelve oldalhatáron, annak dacára, hogy az enyimet még mindig bontatni akarja a hatóság és tiltja ezt a megoldást!
Apropó: vakolni olcsóbb, vagy szigetelni?No nem 20 cm-re gondoltam!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-19, 07:30   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Akkor úgy látom, h ezeknek együtt kellene inkább dolgozni, mivel rajtad követelik egymás papírját! Bár nekem még reggel van, ráadás pünkösd vasárnap és ma is hőszigetelni megyek! Mindegy, holnap nincs az a pénz amiért dolgozzunk, még ha kiesünk a határidőből is...

István válasza logikus, de viszont a két bontásról beszélünk! Van egyszer a régi ház bontása amely során a szomszédos, vagyis a te házad tartószerkezeti problémáinak elkerülése véget lehet, h megfelelően adták ki a bontási engedélyt! A tiéd pedig egy másik probléma, miszerint elvettél a szomszédtól 8 cm-t! Vagy nem tudom mennyit! Ezt most reggel már nem tudom, valaki szerint beleesik a hibahatárba, valaki szerint pedig nem!

Most tegyük fel és gondolkodjunk normálisan! Már évek óta fent van a csupasz csúnya falon a szigetelésed én mint szomszéd, nem variálnék azon a pár centin! De te kitudja, h ki pályázik erre, mostanában a hírekben is minden nap hallok valami fejetlenséget! Ezen már nem csodálkozom!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-19, 09:03   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Látom, hogy nagyon el vagy foglalva! Kb. jól érted a dolgot, két dologról írogattam.A jogszabályok változtak az előnyükre,de tudni kell értelmezni őket!Ez az átmeneti állapot nehézkes, össze-vissza beszélnek a különböző szakterületek. Én is kértem jogszabály módosítást, amikor a szigetelés bontását rendelték el, még azon a napon, amikor a levelet kézhez kaptam. A jogalkotókhoz fordultam panasszal.Azóta olvastam olyat is, hogy várják a javaslatokat a megoldandó problémákban!Így aztán lehet némi közöm a változásokhoz nekem is, ha minimális is az.Az emberi butaságot nagyon nehéz elviselni, ha lehet, tenni kell ellene!Még akkor is, ha törvénybe van iktatva. Tévedhetünk is olykor, de ekkorát azért nem szokás! A tulajdonjog tiszteletben tartása mellett, vannak más jogos elvárások is az éltben. Részletek az új törvényekben fellelhetők, sejthetők, rejtőznek!Legalább is az én olvasatom, értelmezésem szerint, remélem nem tévedek!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-19, 10:31   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Kedves Loggi!

Itt szépen lassan eljut(ott)unk a politika területére. És sajnos azt kell mondanom, hogy a rendeletekben ennél súlyosabb problémák is előfordulnak.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-19, 12:39   #10 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

A Nikecell.hu-n is írnak az oldalfalakról, és közben megtaláltam a Mi oldalunkat is ebben a témában. Csak olvasgatják mások is az aktuális problémákat!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
szélső lakás, telekhatáros épület

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 12:43 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum