Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-12-07, 04:49   #61 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Feltehetően már fűt a szomszédom is. Egy hasonló lakásban, ami üres, már csak 10 -fokon áll a higanyszál, de ez sem szélső lakás!
A társasházaknál is ki kell mutatni a rezsi csökkentés eredményét, és tájékoztatni kell a lakókat a megtakarításról is.Nálunk mindenki saját kazánnal fűtöget, ezt is kifoglya mutatni a közösképviselő, és összefogja hasonlítani a lakások megtakarításait? Az jó lesz, mert kiderül, hogy a szélső lakások mennyivel többet fizetnek fűtésre, mint a belső lakások!Ezt kellene támogatni, hogy ne legyenek akkora különbségek a költségek között.K.képviselőnk már jelezte, hogy ára van ennek a + munkának is! Na eddig sem törte össze magát a képviseletünkben!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-12-07, 13:28   #62 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Csak a megtakarításhoz akarok hozzászólni, ebben az évben 211 Ft-ot spóroltam a villanyszámlán.
Kb.450 000Ft-ot kiadtam fűtéskorszerűsítésre- a megspórolt garasaimból futotta rá.
A közös kiadásokról: 4 lakásos házban lakom, az egyik lakásban meghalt a Tulaj, tehát 3 lakásban van vízfogyasztás.Van óra a kapunál, ahol bejön a víz, és minden lakásban, hitelesített óra. A bejövő víz és a elhasznált víz között 1 hónap különbséggel olvassák le, ezért mindig megjelenik a társasháznak az elmaradás, ami a következő hónapban nullázódik.Ez sem rossz, mert lehet tottózni kinek a vízórája mutat többet a bediktált értéknél.
Vagy ami még a rosszabb variáció csőtörés az udvaron.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-12-07, 18:51   #63 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Kedves Zsuzsa!

A vízmérés, és a társasházi víz fogyasztás elszámolása a szívem csücske, Hogy eddig nem írtam róla, nehéz volt megállni.Nagyon sok zavaros vízmérésről hallottam, és tapasztaltam.Ahogyan írod, nálatok is van egy kis zavar-kavar a vízben (vízügyben)!Ez a kétféle leolvasás tényleg nem jó semmire! Nem is igazán értem!Ezt két különböző személy végzi el, vagy a szolgáltató havonta olvas, és kéthavonta számláz?
Amióta megtudtam a szolgáltatótól, hogy a mellékmérő korlátlan ideig "HITELES" , ha nem kérek tőlük számlát, és egy telken (házon) belöli vízfogyasztás megosztás célját szolgálja, azóta két almérőmet mondtam le a szolgáltatónál, és megspórolom az alapdíjakat, és még a hitelesítések díját is!!!.Ez egy 1998 előtti kormány rendelet, amiről akkor tájékoztattak írásban, amikor előszőr lejárt az almérőm hitelessége. Működnek így társasházak, békében élnek egymással, és nem várják külön-külön az almérős számlát a szolgáltatótól! (Tíz éves Bp-i th. Ez így épült meg 10 éve.) Nincs egyhónapos késlekedés-elmaradás, és tudják mindig, hogy rendbe van-e a vízmérésük, és a hálózatuk is!Érdemes lenne nyitni egy oldalt ("témát") a vízmérés,és elszámolás tárgyában .
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-12-11, 11:20   #64 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-08
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 6
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Ferike Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Sziasztok szakértők !
Próbáltam utánaolvasni a témának a Fórumon,de nem találtam hasonló leírást.
A szomszédos telken új házat építettek az én telekhatárom mellé.A házfal ugyan beljebb
esik a határvonaltól,de a széles eresz így is átnyúlik hozzám több mint 50 cm-re.Engem
ugyan nem zavar,az építés során sem tettem szóvá.Most azonban a szomszéd úr sérelme-
zi,hogy a fám levele belepereg a csatornájába,és szeretné,ha kivágnám a fát.Kérdésem egyrészt a telekhatár melleti építés szabályaira,másrészt a fa ültetésre vonatkozna.
Ferike nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-12-11, 15:07   #65 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Léteznek valószínűleg idevonatkozó szabályok. Nem akarok ebbe belemerülni. Én is gyomirtottam a szomszéd telkét, javítottam a keritését, még oszlopokat is raktam, hogy ne legyen átjáró,és nyitott a telkem.Amióta új szomszédom van, azóta Ö nyesi a fáimat, hogy ne érjenek át a birtokára. Nem én ültettem a fákat, még az előző tulaj. 1m-re a keritéstől. Ez bizony kevésnek bizonyul.
Amig a Te fád adta a jó hűvöset, árnyékot vetett, frissítette a levegőt a szomszédodnak sem volt vele baja valószínű. Most, hogy lehullottak a levelek,
lassan mind, keletkezik a probléma.Vannak rácsos megoldások a levelek kivédésére az esőcsatornákhoz, vagy időnként ki kell takarítani a csatornát . Nálunk a hobbikertekből lakótelkeket varázsoltak, és átminősítették a terület besorolását is.Legalább is az aki lakásnak minősíttette az ingatlanát. Jelenleg átmeneti állapot uralkodik. Van víz, csatorna, út,gáz, villany, és a busz sincs messze.
Azért vannak szomszédok olyanok is, akik szeretnek a másik telkén intézkedni, osztani a tanácsokat. Én meg szoktam hallgatni ezeket, azután szelektálom őket, és rangsorolom.Volt már olyan fám, amit megengedtem a szomszédnak, hogy ássa ki. még a fa anyagot is odaadtam, hogy nagyobb kedve legyen a fakitermaléshez!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Ferike (2013-12-11)
Régi 2013-12-11, 17:30   #66 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Az OTÉK 37§ (3) ezt mondja:
Az oldalhatáron álló beépítési módú telken az oldalhatáron álló épület esetén, annak eresze a terepcsatlakozás felett legalább 2 m magasságban és legfeljebb 0,5 m-re a szomszédos ingatlanra átnyúlhat a csapadékvíz saját telekre való visszavezetésével.
A növényzet telekhatártól mért távolságára a korábbi rendelkezésekben volt előírás, ezt most nem találom. Ezzel kapcsolatban talán a birtokjog, vagy hasonló terület lehet irányadó.
A kérdés kicsit tágabb értelemben azért is érdekes, mert egy magasabb fa levelei akár egy 10 méter távolságban lévő épület ereszébe is eljuthatnak - így lakóövezetben bármelyik fa ellen lehetne tiltakozni
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Ferike (2013-12-11)
Régi 2014-01-08, 19:19   #67 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Fa ültetéssel kapcsolatban találtam egy leírást: e szerint az Önkormányzat helyi rendelettel szabályozhatja a faültetés mikéntjét, de az oldalhatáron álló ház hőszigetelését is szabályozhatja, vagy tilthatja oldalhatáron!Most itt tartunk, és várjuk a kirendelt igazságügyi Földmérő szakértőt 10m x 0,08m terület (o,8m2) hovatartozása végett!Ennyi a hőszigetelés terület igénye.
A 9.-ik okiratnál, és a 3.eljárásnál tartunk a bontás elrendelése óta.A legutóbbi már 5 oldalnyi irat.
Azért NEM akarok senkit lebeszélni az oldalfala hőszigeteléséről!!! A természeti erők felülmulják, és felülírják az ember által megalkotott téves- hibás intézkedéseket!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-01-18, 17:31   #68 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Újabb uzsorásról hallottam,aki az oldalfal szigetelés tűréséért 600Ft-ot kért a szomszédjától minden egyes leszigetelt m2 után. A szigetelés vastagsága csak 3,5 cm!Vajon adózik-e utána?Egyébb jövedelem adója ? % ? Keressük a törvényi megoldást, ne fizessünk semmit!Alkossunk törvényt, ha nem találunk!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-03-31, 21:11   #69 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Harmadik szomszédom 15 cm-es hőszigetelést tesz az utcai, és udvari homlokzatára. Az oldalfalakat is szerette volna szigetelni, mert az épület kiemelkedik a zártsorú, alacsonyan épített szomszédaitól 3 szintet.Az építési hatóságunk még ma sem engedélyezi az oldalfalak hőszigetelését semmilyen módon a telekhatáron!Ennyire engedély mentes a hőszigetelés ???Ez nem mondható rezsicsökkentő programnak, egyáltalán!Építészeink nem tanultak hőtant Fizikából?Akinek nem inge, ne vegye magára!
Ez a hatóság akarja lebontatni az én 8 cm-es szigetelésemet már 1,5 éve folyamatosan túlépítés címén.Még nem ismert a földmérő állásfoglalása továbbra sem.Nem akarom senki kedvét elvenni az oldalfalainak szigetelésétől,
egyre több házon látom a hőszigetelést a szomszédba átnyúlva, és békésen élnek egymás mellett.Az alkotmánybíróság szerint sem bontási, sem birságolási kötelezettsége nincs a hatóságnak ilyen esetben. Hogy mi lesz???
A lábazati szigetelés még nem készült el, utólag lesz megoldva, a helye már alakul, az aszfaltot már feltőrték.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-03-31, 21:57   #70 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
...Építészeink nem tanultak hőtant Fizikából?...
Elnézést, pontosítsunk: ezek a jogalkotóink
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
szélső lakás, telekhatáros épület

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:11 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum