Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-08-03, 20:41   #41 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Most jártam egy lapostető alatti lakásban, aminek a falazata B29-es tégla lehet. Egy oldala, és a tető nincs szigetelve igazából!A többi megoldott. Az ablakokon nincs leeresztve a redőny, és nem Hőszigeteltek. Jelen állapotban 30 C-fok, lakatlan ,zárt állapotban van, és eladó.A tető felöl hiányzik nagyon a szigetelés! Kb.80-100 m2.Egy szobában klíma van felszerelve, ilyenkor hasznos is lehet!Tulajdonképpen ez is szélső lakás, az összes speciális problémájával együtt.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-04, 11:22   #42 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Kedves Loggi!

A beírtak alapján látom, hogy egy elhúzódó krizis helyzetben van.Arra nem gondolt még, hogy eladja lakását és vesz egy vályogházat, ami köztudodttan hűvős a nyári melegben.További előnye, hogy egy családi házat ott és annyira szigetel, amennyire akar.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-04, 12:24   #43 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Kedves Zsuzsa!

Találkozom sűrűn a D-alföldi tanyavilágban vályogházakkal, nádfedéllel vastagon takarva. Ezeket is el lehet szúrni, hogy ne legyenek hűvősek.A csepegő, avasodó szalonna, és a kívánt hűvös elmaradása meglepetés volt számomra is.A padlástér végfalazat helyett deszkázott volt, és így hiába volt vályog a falazat, és vastag a nádtető! Egy kedves idős ismerős néni beköltözött a tanyáról a fiához a B-29 téglafalazatú, cseréptetős házba, és panaszködik, hogy NEM tud hová bújni a meleg elöl! Az Ő tanyája bizony jó hűvös volt nyáron.A kamrában elállt a disznóság, a bor is kifort, aztán elfogyott. Sajnos!Most lakatlan, elhagyottan ál. Külföldre ment az új gazdája dolgozni
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-04, 12:33   #44 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Kétségem nincs felőle, hogy mindent el lehet rontani, de ha lehet ki is javítható a hibák többsége.
A lapostetők általában beáznak előbb-utóbb a szigetelésük nem egyszerű.
És a szigetelés a közös költséget terheli.
A másik aggályom, ha 2017-től kötelező lesz a hőszigetelés, akkor Önök , hogy oldják meg, ha nincs rá hely?

Ezért írtam, hogy jó időben ki lehet még lépni, jobb helyre, amíg nem késő.
A fűtés számla a következő pont:egy ilyen típusú épületben, aki középen lakik, havi 6 ezerből megússza, a szélső lakás, meg havi 60 000-ből sem. Ezért gondolja át a költözés lehetőségét.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-05, 17:48   #45 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Kedves Zsuzsa!

Ott azért nem tartok.Én az első-második emeleten, a körút zajától kissé beljebb lakom.A fűtésben azért nincs ekkora különbség, a jelenlegi 8 cm szigeteléssel, és még a régi kazánommal szinte elértem ugyan azt az állapotot, mint a belső szomszédom . A felettem lakót valószínű fűtögetem alulról a födémen keresztül, de csak a lakásom Br. területe 50%-ban, mert a másik 50 % a salyát lakószintem.Ő ablakokat cserélt, és nem az oldalfalat szigetelte, és kazánt is cserélt. Az Ő fűtése se kevesebb az enyémtől, de ilyenkor nyáron a szigeteletlen oldalfal D oldalon 80 m2+ a lapostető összeadódnak. Nála van Klíma is. Ott még nem tartok. Üvegessel beszéltem, nem "ablakossal", aki szerint is az ablakcsere előtt, ha lehet a falszigetelés előbbre való! Ingatlan becsüs szerint is magában az ablakcsere nem változtatja meg az ingatlan értékét.
Városban nem látok vályogházakat építeni, de már vidéken sem! Még vályogvetőkkel sem találkozom , pedig a sok munkanélküli hasznosan tölthetné az idejét.A TSZ. világ alatt még az istállókat is téglából építették, pedig az állatok is a hűvös vályoghoz voltak szokva. Most állatokat sem lát az ember, csak üres istállókat, elhagyott majorokat.Még van szélső lakástipus amiről nem írtam! Később írok.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-08, 12:09   #46 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

A lapostetők valóban be tudnak ázni, főleg nálunk, ahol 12 részre osztott, összefolyos rendszerű járható tető van kialakítva, lakáson belöli lefolyókkal . Erre már lágyfedés került az utólagos javítások során.A mozaik kockás alumínium víznyelők már kikerültek a rendszerből, ezek voltak a 80-as évek csúcstechnológiái az épületgépészetben.A loggiám felső födémének visszaázása ellenben a mai napig háborgat!Már két vízorr is van kialakítva, és duplán van burkolva, de mégis alá tud ázni, és órákig csepeg, és kopog, és erre ébredek, amikor esik. Mostanában NEM Kopog! Nem esik!Inkább esne-kopogna. Most volt egy bádogos, azt mondja, meg kell várni, hogy kopogjon! Olyankor is szeretné látni. Vajon mikorra fog megszünni a kopogás, visszaázás?
Megoldás lehetne a korlátmagasságban, könyöklők felett indított vízvető, kistető-előtető szintenkénti kialakítása, ehhez talán engedély sem szükséges, csak egy kis ész, és akarat. Jelenleg olyan ez a ház, mint egy perem-karima nélküli kalap, azaz nincs kalapja
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-10, 07:11   #47 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Azzal, hogy azonos a fűtésköltségünk, nem azt akarom mondani, hogy ez takarékos,gazdaságos is.1600m3 éves gáz fogyasztás 100 m2-es lakásnál nem a legrosszabb kategória. Lehetne még jobb is.A nyitott függőfolyosók, lakásonként 2db 5,4 m széles loggia vastag oldalfalakkal, kinyújtva a járda fölé, és a rengeteg ablak,erkélyajtó(szakipari fal 1980-ból), alulról fűtetlen garázsok,tárolók szellőztetve.Szigetelés csak az én oldalfalamon van 80m2 D oldalon, amit a hatóság akar lebontatni, mert Ő úgy látja, hogy átfedésbe vagyok a szomszéd keritésével.Ezen vitatkozunk egy éve lassacskán.Egyre több házon látom, hogy a szigetelés átlóg a szomszédba!Nálunk ilyen a hatóság!
Szigetelés előtt 2000 m3 felett volt a gázfogyasztásom.Éppen mostanra térülne meg, amikor le akarják bontatni!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-10, 09:00   #48 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Azért ez elég ritka, hogy szigetelést le kell bontani.Különösképpen mrt kötelező lesz a lakásokat energiatakarékos üzemmódba állítani.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-10, 17:02   #49 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Nálunk még tart a hőség, Siófokról meg már 13 órakor elindultak a nyaralók hazafelé.Talán már ennyire melegek nem is lesznek az idén.Amikor én szigeteltettem ezt az oldalfalat , NEM a téli hideg,és a gáz fogyasztás vezérelt elsősorban, hanem a nyári kánikula, az elviselhetlen hőség! Akkor még 0,5 fokot sem hült a lakás reggelig, hiába szellőztettem. Most azért az esti 30 -fok reggelre 28-ra csökkent rendszeresen, ami már egy kis felüdülés. Ma reggel már csak 26 fok volt!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-23, 06:49   #50 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Tegnap azt a " kellemetlen " hírt hozta a Kis Segítségem!
a földhivatalból, hogy már bontattak le hőszigetelést városunkban túlépítés miatt oldalhatáron!Jóra NEM számítok ezek után! Egyúttal közölték, hogy feladták a választ nekem is!Előkerült a korabeli épületfeltüntetési rajz is,kértünk is belőle egy példányt hivatalosan,pecséttel ellátva. Ezen vannak bizonyos méretek, 1:1000- res a rajz, és elég rosszul olvashatók a számok. Annyi azért kiderül belőle, hogy ezen megint más méretek vannak, mint amikkel eddig találkoztam. Lehet, hogy gumiból épült a házunk???Vagy agyagból? De ez ki lett égetve!!! Első észrevételem, hogy nincs megjelölve a telek határa, csak az épület, az is rosszul méretezve! Az eredeti telekből 5m-t át kellett adni a köz-nek. ez nincs jelölve a rajzon. AZ ÉPÜLET SZÉLESSÉGE +/- 10CM-re VANNAK A VALÓSÁGTÓL, a HOSSZÚSÁG adata pedig + 70 cm több a valóságos mérettől, ha összeadom azokat.De le is irja egy helyen a teljes hosszt, igaz zárójelben.Hogy ez milyen jelzés, nem tudom?
A szerzője már nem él, ne bántsuk. Isten nyugosztalja!
Úgy képzeljük el ezt a sarok telket, hogy éppen a sarok nincs beépítve, de a lakó telek azért szabályos téglalap lenne, ha fel lenne tünteve ezen a rajzon a telek is!
Azért egyre több ház oldalhatárán látom a szigetelést napjainkban is készíteni!Én sem szeretnék erről senkit lebeszélni! A köztársasági elnökig viszem az ügyet, ha kell!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
szélső lakás, telekhatáros épület

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 10:35 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum