Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-06-03, 14:33   #21 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Ide találtam, látom mások is!

Keresgéltem e-témában, és találtam egy " uzsorás szomszédot ".10 cm oldalfal szigetelés telekhatáron, kb.3 m2 terület igénnyel 500 eFt-ot kér a jó szomszéd, és a színt is, és a munka idejét is meghatározza, és úgy se írják át( mondja Ő) jelszóval! A levél író 50 eFt/m2-et adna, azaz 150-et érte.Ennyiért már a földmérő is kimérné szerintem, úgy hogy beleférjen a 10 cm szigetelés is.
A korábban írott , ősz óta leállt oldalfalszigetelésről annyit tudtam meg, hogy elszámolási vita miatt áll a dolog, az állvány pedig kerités mögött zárolva vagyon.Tehát nem építéshatósági ügy! Már ez is eredmény számomra.
Ma reggel láttam a közterületeseket akcióban!Egy utcai állványozás területfoglalási engedélyét kérték számon, aminek a helyszínen kellett volna lennie 1 példányban!Egy izomember a gk.vezető, egy nyurga kopasz fotós, és egy jegyzőkönyvvezető nő. Utólagosan be kell vinni az engedély másolatát!
Tehát, tartsunk egy példányt a helyszínen is!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-04, 15:43   #22 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Keresgéltem e-témában, és találtam egy " uzsorás szomszédot ".10 cm oldalfal szigetelés telekhatáron, kb.3 m2 terület igénnyel 500 eFt-ot kér a jó szomszéd, és a színt is, és a munka idejét is meghatározza, és úgy se írják át( mondja Ő) jelszóval!
Ez szinte hihetetlen,hogy emberek mennyire nem tudnak egymás mellett élni. A színválasztást maximálisan megértem, talán még a munka idejét is, de 500e... elég elszomorító. Az én telkemen is van egy telekhatáros épülete a szomszédnak, sose vitáztam vele, pedig nem egy szép látvány, de én már így vásároltam a telkünket...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-04, 16:08   #23 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Idézet:
sbs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ez szinte hihetetlen,hogy emberek mennyire nem tudnak egymás mellett élni. ...
Tényleg rettenetes példák vannak. Volt egy ügyfelem, a testvérével valaha örököltek egy emeletes családi házat. a telek, és a ház nem osztható, csak használati megosztás. a telek, és a ház bal oldala az egyik testvéré, a jobb oldal a másiké. Az emeletre feljárás csak a másik testvér oldaláról
A jó rokon nem adja hozzájárulását semmihez, perek sora van folyamatban, pl a testvér feljelentette az ügyfelemet, mert a saját oldalán csinált egy acél lépcsőt, amin feljuthat a saját részébe ...
Mellesleg mindketten túl vannak a hatvanon (hetvenen?), a másik testvér külföldön él, és időnként hazajön feljelenteni rokont, szomszédot ...
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-16, 19:32   #24 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Ha már megismerkedtünk az előzőekben a földmérési hibahatárokkal hosszmértékben, a területi hibahatárokat is érdemes megkeresni, és megismerni!Ugyan ott megtalálható.
Az elv, mint az almérő vízórák esete. Mindig csurran, cseppen egy kicsikét, vagy szivárog. Ha a vízóra aknában áll a víz, az igen gyanus állapot!No nem árvíz-belvíz idejére gondolok! 2012 szeptemberében , a nagy szárazság idején megsokaltam, hogy áll az óra aknájában a víz, és bejelentettem hibaként a szolgáltatónak. A 4 lakásos társasházunknál is rendszeresen volt 4-5 m3 különbözet 2 havonként, ami azért kicsit bosszantott is.A hibaelhárítás mérő előtti csőtörést állapított meg az utcán, és az elfolyt víz nagyobbik része utat talált a csatorna felé. A maradék víz a környezetet itatta át, és a mérőaknábn is jelezte ott létét.Tehát nem talajvíz volt! A hibaelhárítás után, a mérő le, és visszaszerelésével, a bekötő méretlen csőszakasz cseréjével még a különbözetek is csökkentek a főmérőhöz viszonyítva.Kb. 10 éve fennállhatott ez a csőtörés, én 3 éve kerültem birtokba. Sikerült a mérési adatokat megszereznem a szolgáltatótól.

Ezek után jó lenne tudni, hogy egy megépült építmény méreteiben mekkora tűrések lehetnek? Mik is a hiba határok? 100 m2 es lakásnál 2 m2 minusz megengedhető, elfogadható vajon?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-17, 15:02   #25 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Az erre vonatkozó jogszabályt nem tudom idézni, de abban biztos vagyok, hogy a mérési pontossággal kapcsolatos előírások nem területre, hanem hosszra vonatkoznak. Érdekes párhuzamként viszont megnézhetjük a régi építésügyi bírság rendeletet. Ott így fogalmaznak:

"6. Az építési engedélytől eltérően végzett építési tevékenység után bírságot nem kell megállapítani, ha az eltérés nem nagyobb vagy kisebb az engedélyezett

6.1. helyszínrajzi elhelyezéstől 10 centimétert meg nem haladóan,
6.2. térfogat 1%-a, de maximum 5 lm3,
6.3. alapterület, felület 1%-a, de maximum 0,5 m2,
6.4. hossznak, magasságnak 1%-a, de maximum 0,5 m."


Az aktuális előírásokból ezt a rész törölték!
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-17, 18:38   #26 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Kedves István!
A 6.1 pontot értelmezve ez oldalhatáron is igaz lehet(-ett), és ezt támasztja alá a földmérési hibahatárok táblázata is, ahol még finomítja helytől függően.Ebbe kellene beleférnie az oldalfal szigetelésének is, azaz a hibahatárba.Az idézettek hol találhatók meg? Előre is köszönöm
A mi lakásunk 15 cm-rel keskenyebb, és 20 cm-rel rövidebb a tervezettől. A 15 cm a szélső oldalfal vastagításával 30 -ról 43 cm-re változott, de a 20 cm csökkenés a telek szűkös méreteiből adódott, ezért lett a konyhának is csak 10cm-es falazata a nyitott függőfolyosó felé.5,4 m szélességben a 20 cm, 2 szinten, összesen 2,16 m2 hiányzik?


Ellentmondások a hatósági Határozatban 2013 jun.:

1. Milyen engedély nélkül végezhető munka az, amire fennmaradási engedélyt kellene kérni? Oldalhatáron álló fal hőszigetelésére nem adható fennmaradási engedély! Ez a határozat 2013.jún.!
2.1980-ban végleges lakhatási engedélyt kapott a házunk.A határozat megállapítja, hogy az elvégzett építési munka, az építési engedélynek megfelel, az épület rendeltetésszerű, és biztonságos használatra alkalmas.Erre hivatkozik 2013.jun.


Csak a teljes hőszigetelése hiányzik, a gázkéményről hiányzik a tisztítónyílás, a loggi korlát alatt 60 cm-es hézag tátong a 4. emeleten, soha el sem készült, és 70 cm ablakpárkány mögött 3,5 m űr tátong a gyerekszoba ablakából 2. és 4. emeleten 10 lakásnál!
De a 8 cm szigetelést az oldalhatáron le kell bontani, mert azt úgy látják, hogy átnyúlik a szomszédba. Szerintem vastagítani kell a szigetelésen, mert éjszakánként kezd melegem lenni. Jön a nyár!Találtam egy térképmásolat ami talán helyre teszi a dolgokat. Erről később írok
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-23, 10:51   #27 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Vajon egy normál építési telek kitűzése mennyibe kerülhet, ami a tervezéshez szükséges, vagy a megépült ház használatba vételéhez szükséges megvalósulási rajz, ami a földhivatali nyílvántartásba bekerül? A mi társasházunk csatolt a földhivatal felé egy ilyen megvalósulási rajzot anno, de a térkép nem e szerint ábrázolja a megépült házunkat!Most akkor mi van ilyenkor? Ki mulasztott? Ki tévedett?Mit lehet-kell ilyenkor tenni?Előre is köszönök minden szakszerű választ! Kb. 25 éves történet, ma aktualizálódott.
Üdv.: Loggi
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-23, 17:06   #28 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Próbáljon meg a Földhivatalban személyesen információt kérni, vagy a kerületi műszaki osztályon, hátha valaki tudja.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-23, 17:13   #29 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Erre földmérőtől kell ajánlatot kérni. Az épület feltüntetésre 30-60 EFt díjakat hallottam, az ingatlan kitűzes valamivel magasabb tétel
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-24, 00:26   #30 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Köszönöm a válaszokat,az összehasonlítás végett próbálok tájékozódni.
Találtam egy generális hibát a 33 éve készült kiviteli tervben, illetve többet is.A telkünk rövidebb oldala 35 cm rel rövidebb a valóságban, mint a tervben.Ez már a hibahatárba sem fér bele, az biztos! A hosszabbik oldal meg 10cm -rel hosszabb, mint a kiviteli terv, és még itt van 20cm -rel odébb a szomszéd keritése, ahol a vitatot szigetelést bontatni akarják.
Hát ezért rövidebbek a lakások 20 cm-rel, és a merőleges 2 lakás meg hosszában 5,40 helyett 5,15-re sikeredett, és még a 10 cm-es konyhai külső falazat válaszfaltéglából építve a függőfolyosón. A két épület szárny közötti távolság is 10 cm-et csökkent a vlóságban!Ekkora eltérés már a telek terület adatait is hibahatár felettivé teszik, de akkor ne túlépítésről beszéljünk, meg szigetelés bontásról ! 21 tulajdonosa van ennek a társasháznak, meg egy szakképesített közösképviselője díjazásért!Utóbbi még semmit nem tett, mint a sült hal, hallgat.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
szélső lakás, telekhatáros épület

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 05:15 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum