Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Tervezés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2014-06-11, 16:08   #91 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Meg volt a maratoni tárgyalás, egyeztetésünk a II.fokú hatósággal.2óra is eltelt ez alatt, és jegyzőkönyvet is vettünk fel az elhangzottakról. Feltehetően lesz helyszíni közös szemle is.Javasoltuk a szakértői munka kibővítését lényegi, konkrét témákkal, ha még maradnak tisztázatlan kérdések ezek után is. Így most az ellenszakértői vélemény talán elmarad. Meglátjuk majd? Köszönöm az érdeklődést! Loggi
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-24, 11:35   #92 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Már meg is történt a helyszini szemle a II.fokú hatóság részéről. Mértünk lézerrel,szalaggal, és fényképeket is készítettek földön,"levegőben" magas lesről a 6. emeletről lefelé rálátással 6 telekre együtt látván a valós állapotokat. Újabb jegyzőkönyv is készült. No ez még NEM jelenti mindig az ügy lezárását!Feltehetően visszaadják újra az első fokú hatóságnak az ügyet.Az ellenszakértői vizsgálat egyenlőre talán elmarad, legalább is a túlépítés ténye továbbra is vitatott részünkről.Várjuk az újabb döntését a hatóságoknak.A lézeres távolságmérés NEM igazán jött össze, előkerült a 10m-es mérőszalag , amivel kontrol méréseket végeztünk jelen esetben együttműködve, bejárást biztosítva, előzetes időpont egyeztetés mellett.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-25, 10:07   #93 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Ezek azok az ügyek amikkel elvan az ember évekig :-(
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-06-26, 10:22   #94 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

A Jó Isten mentsen meg minden embert az építési hatóságtól! 10 évnél régebben épült minden! ha kérdezik, hogy mikor épült az építmény!!!Akkor elévült az ügy, és megoldódik mindjárt!Ez a legjobb módszer, és nagyon gondoljuk meg, hogy mit, mikor írunk alá, vagy mit mondunk nekik.Még a kérdéseinket is kétszer gondoljuk meg!Nehogy felhívjuk valamire a figyelmüket, amire nem kellene.12évig nem mentem a tájukra sem, nem volt semmi bajom addig. Már 2 év óta állandó "BONTÁSI Határozatok" sora, garmadája keseríti meg az életem!Szebb, gondtalan és boldogabb nyugdíjas napokat képzeltem el valamikor magamnak!
Nagy úr az emberi butaság!Egyszer csak gyúl fény az illetékesek fejében is!Várom nagyon! "Hőszigetelés Bontási Határozata"
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-07-30, 14:47   #95 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mosoly re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Jó hírrel kell szolgáljak! Levelet hozott a posta!!!

Megszüntette a II.-fokú hatóság a Bontási eljárást jogerős határozattal a hőszigetelés lebontása tárgyában!!!Mégis van Isten, és józan emberi ész!
Már nem hittem!
Három autó bánja kárát az ügynek, én túléltem Az elsőt totálosra törtem, igaz volt köze a csúszós útnak, és a gumiknak is.A másodikkat a fáradság, a harmadik meg az előttem megálló autó volt.
Várom a postást a befizetett illetékem visszafizetésével.
Az indoklás több dolgot érint,de tulajdonképpen újdonságot, konkrétumot nem is tartalmaz.A közös helyszíni szemle eredményes volt!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-09-04, 14:57   #96 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mosoly re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Visszakaptam a fellebbezési illetéket 3. alkalommal is,hozta a postás ismételten.Ezzel remélem végleg vége a szigetelés bontás elrendelés ügynek oldalhatáron, és mások sem kapnak ilyen határozatot ezután?Nem volt semmi 2 évig a hatósággal vitatkozni, igazunkat bizonyítani, és a bontást elkerülni. Éppen tegnap hallom a rádióban, hogy csökkenteni akarnak bizonyos igazgatási illetékeket, nagyon ráfér erre is egy rezsicsökkentés!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-10-23, 06:49   #97 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Érdekes szélső lakással találkoztam a napokban!Nagyon hasonló ügy, mint a hőszigetelés "Bontása " volt nálam. Itt is sarokház, és zárt beépítés van, illetve itt már meg is valósult a beépítés.A különős a dologban, hogy itt sem érintkezik a két szomszéd épület egymással, sőt kb.30-40 cm hézag van a két épűlet között.A hézagot lemezborítás fedi 4 emelet magasan az utcai homlokzaton. Állítólag a tető is le van zárva a hézag felett gondosan, az udvar felöl pedig talán össze ér a két épület, megszűnik a hézag.A később építkezőnek fel is lett ajánlva a rés beépítésre, de nem kellett neki.
Vajon földmérési-kitűzési hiba, vagy a tervezőnek egyszerűbb volt derékszögesíteni az épületet?
A korábban épült szélső lakás fűtésszámlája közel felére csökkent a tulajdonos elmondása szerint a beépítés-lezárás után!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-07-09, 16:15   #98 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A Jó Isten mentsen meg minden embert az építési hatóságtól! 10 évnél régebben épült minden! ha kérdezik, hogy mikor épült az építmény!!!Akkor elévült az ügy, és megoldódik mindjárt!Ez a legjobb módszer, és nagyon gondoljuk meg, hogy mit, mikor írunk alá, vagy mit mondunk nekik.Még a kérdéseinket is kétszer gondoljuk meg!Nehogy felhívjuk valamire a figyelmüket, amire nem kellene.12évig nem mentem a tájukra sem, nem volt semmi bajom addig. Már 2 év óta állandó "BONTÁSI Határozatok" sora, garmadája keseríti meg az életem!Szebb, gondtalan és boldogabb nyugdíjas napokat képzeltem el valamikor magamnak!
Nagy úr az emberi butaság!Egyszer csak gyúl fény az illetékesek fejében is!Várom nagyon! "Hőszigetelés Bontási Határozata"
Egy év eltelte után sem ért egyet az elsőfokú hatóság az" oldalfal hőszigetelése lebontása tárgyú" II. fokon megszüntetett eljárással.Ez már az Ő bajuk!...
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-09-04, 10:37   #99 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy év eltelte után sem ért egyet az elsőfokú hatóság az" oldalfal hőszigetelése lebontása tárgyú" II. fokon megszüntetett eljárással.Ez már az Ő bajuk!...
Rendkívüli lakógyűlés van összehíva péntekre a fennti oldalfal szigetelés folytatására, és a meglévő vastagítására. A jelenlegi 8cm-t nem " bontanánk ", hanem vastagítanánk még, a felső részekkel azonos mértékre hozva. Hogy mennyi lesz végül a vastagság, és milyen anyag kerül fel, pénteken talán kiderül?
Ez már közös költségből lesz fedezve! Az elmúlt 8 év nekem már megérte az akkori szigetelést, a hatósági cirkuszoktól eltekintve! Az nem volt semmi, abban az időben teljesen komolyan gondolta még az osztályvezető is a hőszigetelés bontását!Miliméter pontosságú földmérőkről beszélt? Vicc!És röhej! Minden mérésnek vannak hibahatárai, " tűrése". Jelen esetben +/- 20 cm! Ebbe a szigetelésnek bele kell férnie!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-09-21, 22:56   #100 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mosoly re: Szélső lakások, oldal határra épült házak speciális problémái!

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Rendkívüli lakógyűlés van összehíva péntekre a fennti oldalfal szigetelés folytatására, és a meglévő vastagítására. A jelenlegi 8cm-t nem " bontanánk ", hanem vastagítanánk még, a felső részekkel azonos mértékre hozva. Hogy mennyi lesz végül a vastagság, és milyen anyag kerül fel, pénteken talán kiderül?
Ez már közös költségből lesz fedezve! Az elmúlt 8 év nekem már megérte az akkori szigetelést, a hatósági cirkuszoktól eltekintve! Az nem volt semmi, abban az időben teljesen komolyan gondolta még az osztályvezető is a hőszigetelés bontását!Miliméter pontosságú földmérőkről beszélt? Vicc!És röhej! Minden mérésnek vannak hibahatárai, " tűrése". Jelen esetben +/- 20 cm! Ebbe a szigetelésnek bele kell férnie!
A lakógyűlés most lett végül megtartva,IX.hó20-án.A szigetelés kérdésében nem jutottunk előrébb még most sem. A szomszéd tájékoztatása, reagálása az ügyben még mindig nem egyértelmű. A közös képviselő sem áll a helyzet magaslatán, keveri a fogalmakat a tájékoztatása a szomszédnak a végzendő építési munkáról, és a hozzájárulása a szomszédnak az építési munkához két különböző fogalom között!Ezek után még a hatóság véleményét is ki akarja kérni az ügyben újra.Az utóbbit már ismerjük az előzőek alapján!Még jó, hogy én már túl vagyok ezen a munkán már 8 éve, és érzékelem a különbséget télen, és nyáron is.Déli oldal, kisméretű tömör téglafal 38 cm-es.Eddig még nem vásároltunk klímát, el tudtuk viselni a nyári hőséget.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
szélső lakás, telekhatáros épület


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:44 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum