Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Telek, átalakítandó épület kiválasztása és megvásárlása
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-10-04, 09:14   #21 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-03
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Saturn Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

Köszönöm a választ. Igen az a gond, hogy a permetezésnél átázhat, annak ellenére, hogy a léc és az álmennyezet között van fólia. Mivel vékonyka lécekről van szó, így szerintem 8 négyzetméterre való elegendő lenne, de persze nem tudom felmérni az egész tetőt, mert kb 150 négyzetméter. Most egyenlőre, csak a háló felett hallom, de nem kizárt, hogy máshol is meg fog jelenni.
Saturn nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-10-04, 09:56   #22 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

Talán egyszerűbb lenne leszedni az álmennyezetet és kidobni a bogaras léceket.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-10-04, 13:23   #23 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-03
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Saturn Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

Igen én is gondolkodtam ezen, de ha lehet inkább még nem szedném le. Ha volna olyan gáz, vagy mit tudom én, vegyszer amivel csak bekenem és kipurcannak, na az lenne a legjobb. Ha mondjuk fóliával betakarnám azt a részt és kis gázampullákat törnék bele és így 24 óra alatt elpusztulnának, az jó lenne. Érdekes, hogy csak nekem jutnak ilyen dolgok az eszembe? Azt tapasztalom, hogy a nagy 21. században, az emberek mindennapjaiban nincs olyan ésszerű és egyszerű megoldás. A nagy technikai vívmányok, mind megfoghatatlanok az embereknek. Azért reméltem, hogy Magyarországon ez egyszerűbben is elintézhető.
Saturn nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2011-10-04)
Régi 2011-10-04, 18:57   #24 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

Amerikai filmekben termeszek ellen fordul elő ilyesmi, de utána külön feladat a megfelelő kiszellőztetés. Gondolom nem szándékod még hígított formában sem beszívni, amitől a röppentyűk kifekszenek. Ez biztosan többnapos folyamat.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-10-04, 19:57   #25 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

Ez tényleg érdekes a modern haditechnikai, biologiai fegyverarzenállal rendelkező világban, hogy ezt nem tudják megoldani? Miért nem erre fordítják azt a tömérdek pénzt? Mármint a kártevők kiirtására az emberek helyett.
Emlékszem a történelemből a németeknek volt valami hangfegyverük....

De lehet már túl messzire megyünk. Nekem is van 1-2 sercegő bogaram immáron 9 éve és nem találtam semmit odafent :-( Igaz nem is akartam bontani, de szinte biztos vagyok , hogy valamelyik cserépléccel hoztam haza...
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-10-04, 21:02   #26 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

Szénkéneg jó, legfeljebb egy-két kutya is kipurcan a környéken.
Ez egy párolgó folyadék, gőzei mérgezők.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-10-05, 07:08   #27 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

iSIS ERDÉLYI MAGYAR RESTAURÁTOR FÜZETEK 2001.Morgós András farestaurátor ír le 10-12 gázosítószert, amit a restaurátorok alkalmaznak, sátorban, gázkamrában.
Ezek azért elég kiadós mérgező anyagok és a végén a levegőbe kerülnek.Egy koncentrációt el kell érni az adott helyen és ezt fenntartani, például a ciánozás ismert és használt eljárás, de addig a háziak ne aludjanak ott, mert meghalhatnak.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-10-05, 07:12   #28 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-03
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Saturn Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

Persze már hallottam olyat, hogy totális gázosítás, ami úgy működik, hogy a házból ki kell költözni és az egész tetőteret befóliázzák, ami mondjuk egy 150 négyzetméteres háznál szép feladat és talán egy hétig nem lehet hazamenni, de az tuti, hogy kipusztít minden élőlényt, hangyát, egeret, patkányt, termeszt, stb. Nem is találtam ilyen céget, aki ezzel a technikával foglalkozna, de gondolom az USA-ban ez nem probléma. Nálunk biztosan több száz ezerbe kerülne, viszont egy teljes tetőcsere több millióba. Úgy gondoltam, hogy ugye nekem csak kb. egyméter szélben kellene leragasztani fóliát a léc felett, lazán és kb. méterenként egy kis lyukon keresztül bejuttatni az ampullát, majd a lyukat beragasztani, így egy 5 méteres szakasz kész egy óra alatt. Addig persze másik szobában kell aludni, de talán így nem volna veszélyes emberre és a házi állatokra. Bár a cincérem is házi :)). Úg gondoltam, hogy van olyan megszüntető szer, amivel bekenem ecsettel a lécet és az átitatódva elpusztítja a lárvákat. Reménykedem, hogy talán az Embalan jó lesz. Érdekes az, hogy ezer százalék, hogy nem csak nekem vannak ilyen gondjaim és ahhoz képest nem találni olyan korrekt céget, aki kijönne, felmérné és megoldásokat ajánlana. Persze most találgathat az ember, hogy mi ez, meg, hogy szét kellene szedni az álmennyezetet, de nem vagyok szakember, mindez lutri. A sok próbálkozás meg tudjuk, hogy pénzbe kerül. Én itt látok egy nagy űrt Magyarországon.
Saturn nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-10-05, 07:24   #29 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

Az Embalan??? nem erer van, és nem így működnek a favédőszerek, ez folyadék, amit kenni mázolni kell!!

A fenti két fejezetben írtam, le mit kell használni gázosításnál, próbálja meg a Morgós cikket elolvasni, a google keresőbe be kell ütni, a szénkénegről is írnak benne.Ezt el kell párologtatni.

Sajnálom, ha nem vagyok érthető, de a FAVÉDŐSZEREK NEM PÁROLOGNAK, nem az a hatásmechanizmusuk.

A műtárgyakat restauráló személyek használnak gázokat, megfelelő körülmények között.
A házak elgázosítása során is a mérgező gázok a levegőbe kerülnek.Ez nem játék, mert bele is lehet halni.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-10-05, 09:53   #30 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-10-03
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Saturn Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Régi ház fafödém és tetőszerkezet hibái

Én ezt olvastam:

Házicincér, kopogóbogár és szíjácsbogár ellen
Akció! Érvényes: 2011-12-19. éjfélig!
EMBALAN HAUSBOCK BV Enyhén szagos (vizes) favédőszer faroncsoló rovarok ellen, megelőző és megszűntető védelemre. Védelem céljából házi cincér, tarka rágóbogár (nagy kopogóbogár), kopogóbogár lárva és lyctus (szijácsbogár) ellen.

Igaz, hogy itt nincs egyértelműen leírva, hogy házi cincér lárvája, lehet, hogy ez zavart meg. És az, hogy megelőző védelemre, ami nekem azt jelenti, hogy a még ki nem fejlett bogarakra. Biztosan én értem félre a dolgokat. Azt hittem az Embalit egyenlő az Embalannal. Na akkor mégegyszer. Van-e olyan favédőszer, amely hatásos a házicincér lárváinak az alpusztitásában?
Egyébként valószínüleg érdemes lenne az embalant is használni kipermetezéssel, hogy a már kifejlett házi cincért elpusztitsa, így nem lenne ami lerakná a lárvákat, így megakadályozva a továbbfertőzést.
Saturn nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
faanyag, farontógombák, gomba, hibák, penészgombák, szúvas fa, tetőszerkezet


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 17:08 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum