Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Telek, átalakítandó épület kiválasztása és megvásárlása

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-12-09, 21:23   #1 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás Átalakítandó épületek vásárlása

Az alfórum címében szerepelnek az átalakítandó épületek is, vágjunk bele.
Természetesen ha használt épületet akarunk átalakítani, vásárlás előtt az üres telek vásárlásánál leírt információkat szintén be kell gyűjteni, de itt jelentkeznek az épülettel kapcsolatos tudnivalók is.
Indításnak a két alaptétel, amiről nem szabad megfeledkezni:
  • Arra szinte soha nincs lehetőség, hogy a használt épület hibáit kizárjuk, legfeljebb azt lehet megállapítani, hogy nem látunk hibára utaló jelet.
  • Sokan vesznek azért használt házat, hogy annak az átalakításával olcsóbban tudnak építkezni. Ez csak abban az esetben lehet igaz, ha az átalakítás csak kismértékű, és a végeredmény műszaki jellemzőiben is elmarad egy új épülettől.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-13, 08:19   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Átalakítandó épületek vásárlása

Hú ez a téma nálam sok viszályt szül... Sajnos én már a használt házakban részben bízom, esetleg azért vennék, ha már csak keveset akarok átalakítani, vagy csak 1-2 hónapot tartózkodom ott egy évben! A lényeg, hogy sokszor megyek felmérni és állandóan szembesülök a gazda spórolásaival, vagy éppen a vegyes anyagból készült lakóingatlanokkal, amelyek technikában szerintem nem a legjobbak. A másik pedig az, hogy ez hasonlít a használt autó vásárlására. (bár pont én mondom, akit nehezen lehet rávenni a 0 km-es autóra)

Az a lényeg, hogy pl villanyszerelőt és egy jó mérnököt biztos, hogy vinnék egy vásárláskor és kikérném a véleményüket! Nálunk a 93-as házunkban pl a villanyórában egy régi villanyszerelő olyan ökörségeket kötött be, hogy rengeteg áram veszett el, amelyet mi pedig fizettünk feleslegesen. Ezt egy pár hete átnézte szabadidejében a mi villanyszerelőnk és úgy rendbe rakta a vezetékelést a házban, hogy a villanyóra sokkal lassabban pörög!

Ezt komolyan mondom, pl olyan kötések voltak itt, hogy réz még a vashoz is hozzá volt kötve. (bár nem értek hozzá, de tényleg kókányolásnak tűnt) Avagy, most hogy láttam, mit ér egy szakszerű munka inkább viszek magammal szakembert, ha már vásárlok!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-13, 08:48   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Átalakítandó épületek vásárlása

Villanyszerelés témában mi a következővel szembesültünk ~ 10 éve:
Az épület teljes újra vezetékezésekor leszerelve a konyha mennyezeti lámpáját, a vezeték kb a hatvanas évek elejéről, még szövet szigetelésű alu kábel, a csillár rózsában pedig egy cédula a következő figyelmeztetéssel: "Vigyázz, minden szálban fázis van!" Ennek ellenére még működött a lámpa!
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-03, 15:57   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Átalakítandó épületek vásárlása

Amit a telek kiválasztásánál összeírtunk,(telekvásálás) azokat itt is mind figyelembe kell venni. Ha egy ingatlanon már áll épület akkor feltételezhetjük, hogy a környezete is valamennyire beépült. Ez egyrészt olyan információ ami már egyértelműen megmutatja, hogy a közeljövőben milyen lesz az épített környezet. Valamennyire utal arra is, hogy a helyi szabályzatnak milyen építési előírásai vannak, de ez esetben is egyeztetni kell a helyi építési hatósággal, mivel a szabályok a környezetben megépült házak engedélyezése óta jelentősen megváltozhatott.
Az is előfordulhat, hogy a vizsgált épület jogerős engedély alapján épült, de a hatályos előírások alapján a telken belül már máshol kellene elhelyezni. Ebben az esetben általában a belső átalakítása lehetséges, de a bővítése csak úgy alakítható ki, hogy az új épületrészek már csak a hivatalosan beépíthető területre kerüljenek. Ennek része az az általánosságban alkalmazott szabály, hogy ha az épület a jelenlegi szabályok szerinti építési területen kívül áll, akkor az esetleg visszabontott tartószerkezetek, épületrészek csak a jelenlegi szabályok szerinti helyen építhető vissza. Ez így talán bonyolultan hangzik, de más megközelítésből fogalmazhatunk úgy, hogy a szabálytalan helyen álló épület lebontását nem tudják elrendelni, (tíz év után akkor sem, ha engedély nélkül épült!), viszont szabálytalan helyen akkor sem engednek új szerkezetet építeni, ha ott előtte bontottunk el egy jogosan ott állót. Ha a szomszédos ingatlanon áll olyan épület, ami a rendelet változások előtt épül, az szintén hatással lehet a mi építkezésünkre, mivel a két épület közötti telepítési távolságot mindenképpen tartani kell.
Végül ne feledkezzünk meg az ingatlanon álló épület műszaki állapotáról, de ez majd a következő téma lesz.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-03, 16:31   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Átalakítandó épületek vásárlása

nagyon jó ez a topic, örülök , hogy létre hoztál ilyet istván, hát bezony énis kihuztam jó sok helyen a szövettel védett kábeleket a falból, hisz ez a ház is nagyon koros amit épp szépítgetek, azonban rájöttem , hogy nagyon nagy befektetés, és pénzt kér ez a ház, most a jelenlegi kultúrált állapotokat próbálom elérni, talán a 140 széles ajtóról is le kll mondjak, elégf lesz a hagyományos sbs stuffolására hisz igaz ami iagaz nem zongora termet akarok, bár a fény még mindig jól jönne 1 öreg ház belsejében, sokkal egészségesebb és barátságosabb lenne a belső tér érzése 1 fényel teli régi házban,
én igaz nem vettem hanem majd öröklöm 1x ezt a házat, majd ebből is lesz, vita biztos +költség, igy marad a jelenlegi állapot , mindig picit de tényleg ráfizetés,ugye most ráköltök kisebb vagyont, és majd ha a szerkezetet megbontom, hogy új korszerübb szerkezet legyen a házon akkor bezony be kell nyulni a zsebbe!
csak a falak maradnak a helyükön és ez már olyan mértékű beruházás, hamár igy belemegyek akkor hiába cseréltem ki a vezetékeket mindenhol, emiatt inkább az egész vezetékelést újra, új szenyvíz, és víz hálózat, korszerűsitett fütésrendszer, nem konvektor ami most van! ez mind mind olyan költség ami megnyomja nagyon, ha aztnézem hogy nem vettem talán majd öröklöm, és majd ennek a költségét fizetem az ügyvédnek, +átíráas meg ilyenek akkor lehet nem sok de ha vennem kellett volna hiába van tökéletes helyen, hatalmas telekkel, ilyen paraméterekkel nemér semmitse ez a kégli,
tehát csak olyan házat érdemes venni ami szerkezetileg ugye előreláthatólag rendben van, utánna ugyisn jönnek a fal repedések, stb roszabb esetben, ugye mikor már megvettük mint gábornál a vas réz kötése gondolom nem sorkapocsal volt csatlakoztatva ahogy azt kell
ilyen ez mondhatni zsákba macska, hiába nézeted át úgyis jön majd valami, mégis amondó avgyok bizom az emberek jóindulatában és remélhetőleg, olyan nagy bajokkat nem sumákolnak el
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-03, 16:50   #6 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Átalakítandó épületek vásárlása

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... bizom az emberek jóindulatában és remélhetőleg, olyan nagy bajokkat nem sumákolnak el
Sajnos ez nem az a terület. Emberi alapállásom miatt én sem feltételezem eredendően a rosszindulatot, de azért meg kell alaposan nézni. Milliókról van szó!
Néhány évvel ezelőtt volt az a rettenetesen meleg nyár. Akkor néztem egy vásárlásnál egy családi házat, és én sem tudtam megállapítani, hogy a furatos vegyi falszigetelés ellenére normál helyzetben ember magasságig nedvesek a falak. A hónapnyi közel 40°C-os szárazság után egy öreg sarokszobában lévő foltok kivételével minden száraz volt, látszottak a furatok, nedvesség foltoknak a falakon sehol semmi nyoma. Telibe bútorozott lakás. Őszre minden fal, a belsők is, dobták le a tapétát, és tocsogtak a víztől. Lehet pereskedni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-03, 16:53   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Átalakítandó épületek vásárlása

Idézet:
hyper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... talán a 140 széles ajtóról is le kll mondjak, elégf lesz a hagyományos sbs stuffolására hisz igaz ami iagaz nem zongora termet akarok, ...
Ne légy kishitű, manapság jól megy koncert, és konferencia turizmus
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-04, 16:44   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Átalakítandó épületek vásárlása

Sajnos sok dolgot szeretnék megmásítani ebben az éveben, és 2012 elé már úgy menni, hogy jelentős változást értem el
tehát, alább kell adnom az igényeimet, és kompromisszumot kell keresnem emiatt van az hogy le kell mondanom a hatalmas fényű előszobáról nagy bejárati ajtóról, már van is tippem mivel váltom majd ki ezt a hatalmas igényt 2 fix ablakkal amit majd ugye az erősebb szerkezeti átalakításnál, fogok elkövetni így már nem is olyan fájó a búcsú az álom ajtótól
ami az épület szerkezeti részét illeti, te vagy a a szaki kedves istván én elhiszem neked hogy bizony oda kell figyelni a hibákra
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-04, 16:52   #9 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Átalakítandó épületek vásárlása

Hyper én nagyon becsülöm benned azt a szorgalmat és lelkesedést, ahogy ezt a majdan tiéd levő házat kezeled. Azonban két dolgot sose felejts el és ez rendkivül fontos:

1. ami nem a tiéd az nem biztos hogy a tiéd lesz
2. a felnőtt és okos férfiember nem azt veszi meg amit szeretne (bár úgy lenne) hanem ami ésszerű és megfelelő. Na ebben nagy a különbség a férfiak és a nők között, gondolom ezt nem kell ecsetelnem....

Persze vannak kivételek de ez már 40 felett van: Ha valamit kinézek, más nem kell csak az, inkább várok rá egy évet! Szóval ha szereted azt az ajtót, ne vegyél olyat ami nem tetszik, inkább várj vele...

Na most jól ellentmondtam magamnak, de 40 felett már ez is elnézhető nem?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-05, 16:22   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Átalakítandó épületek vásárlása

kedves sbs várni már nem érdemes mivel az előszoba projectet elkezdtem már készül a beépített szekrény, és a nyilászárók úgy elvannak vetemedve, hogy muszály, a 140 széles ajtónak útban lenne nagyon sok minden, éppen beférne de a kapcsolót is újra kellene vésni, a lényeg hogy ha okosan döntök akkor, igaz nem a 140 széles ajtót veszem de vehet olyan ajót mint amit belinkeltél teis napsugaras és szélein üvegezett, ami szintén sok fényt eresztene be, tehát megalkudtam és ez még belefér, amugy is ez volt az első gondolat, csak a praktika és a tetszetőség miatt jobb lett volna a széles, igy is jó úgy is jó tehát rossz döntés nem születhet..
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 11:08 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum