Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Telek, átalakítandó épület kiválasztása és megvásárlása

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-04-23, 12:12   #1 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás Földhivatal buktatók

2006-ban vásároltam egy telket.Tavaly a telekszomszédom árulta a maga telkét. Kiderült, hogy 2 helyrajzi számon van, amit vettem, de csak a harmada került a nevemre, a kétharmada másik helyrajzi számon van.Az eladó nem tudott róla, hogy a Földhivatal megváltoztatta a helyrajzi számot, gyakorlatilag két számot csainált belőle.Előtte /A és /B sorszámmal volt ellátva.
Most az elrontott adásvételi szerződés helyett írt az ügyvéd egy ajándékozási szerződést, amit kétszer eluatsított a Földhivatal.Gyakorlatilag szinte lehetetlen kijavítani a hibát.
A szomszédom is besétált ugyanebbe a csőbe, de ott az első eladó a Magyar Államra hagyta a részét, az egy ügyvédnek továbbadta, majd az is eladta.
Szinet kibogozhatatlan ügy kerekedett a végére.
Ez oszatlan közös tulajdonban lévő zártkert.Ha ilyent akarnak eladni valakinek szaladjon el, de messzire. A vevő itt is megfutamodott, ami teljesen érthető.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-21, 19:04   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Földhivatal buktatók

Megtudná-e mondani valaki, hogy a földhivatali térképmásolatokon a határvonalak elméleti ,számított, mért vonalak, vagy a valós keritések vonalát mutatják, mennyire azonosak ezek egymással. Ezekbe a rajzokba belerajzolják a telken felépített építményeket is. Az épületek elhelyezése mennyire felel meg a valóságos állapotnak, vagy a földhivatalnál vannak-e ilyen térképek, amelyeken a tényleges állapot látható. Újabban digitális, és légi felvételek alapján készülnek térképek, és új határvonalak, és új terület adatok képződtek.
Sarok telek vagyunk. Az egyik szomszédunk területe 2 m2-et növekedett.Ez abból is látszik, hogy a másik szomszédunk a keritését tőle 20cm távolságban építette újjá, és a mi házunk belső sarkától is kb. 20 cm-rel távolabb építette meg.Ez most úgy néz ki, hogy az épületünk, amely egy társasház 20 cm-rel rövidebb, mint a telkünk.Ez az új kerités egy egyenesben van a tovább menő telkek határvonalával, szintén újjá épített más fazonú keritéssel. Ez az egyenes összesen 7 telekkel határos oldallal-véggel Ha ezt az egyenest meghosszabbítom a kerités vonalában a házunk oldal határánál, akkor azt mutatja, hogy a másik szomszédunk utcafronti Régi építésű kő keritése van túlépítve. Itt van az átfedés a 8cm szigetelés, és a kerités felett, ami miatt a hatóság bontatni akarja a szigetelésemet.
A kiméretés,szakvéleményezés 150-200 eFt kerülne, vagy bonthatom a szigetelést!Mit tegyek- hová forduljak???
Jelen állapotban 6m2 hiányzik a telkünkből (becslés szerint), a másik szomszédé 9 m2-t növekedett? Földhivatali adat szerint
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-21, 21:15   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Földhivatal buktatók

Nem vagyok földmérő, de azért megpróbálok a kérdéseknek legalább egy részére válaszolni.
A néhány alkalommal hivatkozott mérési tűréshatár rendelet szerintem épp ezeknek a dokumentumoknak a kezelésére is vonatkozik. A földhivatali térképek azt az adatot tartalmazzák, ahol a telekhatárnak elméletileg lenni kellene. Az ingatlanok esetében a légifelvételt legfeljebb arra használják, hogy összehasonlítsák az ingatlanon álló épületet a bejegyzett épülettel (engedély nélküli építések) A megépült épületek idáig a használatba vétel után, az építtető külön megrendelése alapján kerültek feltüntetésre. (A használatba vételi határozatban szerepelt a kötelezettség) Most ez a használatba vétellel párhuzamos folyamat lett.
Szóval nincs olyan, hogy valós helyzetet tükröző rajz. Van egy térkép, ami az elméleti telekhatárokat, és a jogerős használatbavétel után, az építtető megbízása alapján feltüntetett épületek szerepelnek.
A telek területének mérésénél nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy az ingatlan saját kerítéseinek az ingatlan területén kell állniuk.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-22, 08:14   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Földhivatal buktatók

Kedves István!
Köszönöm a gyors válaszodat! Kaptam egy kis muníciót ez által a fellebbezésem megírásához.Tulajdon képpen a hiba határt sem kell igénybe vennem jelen esetben a 8 cm szigeteléshez, és területileg is ennek a hely igénye 13 m hosszban összesen 1,04 m2. Hogy mi motiválja a hatóságot egyszerűen érthetetlen számomra?Csak találgatni tudok!Hétfőn betekintünk az iratokba, hátha valami még kiderül.
Egyszer autóval szembe jövő két rendőr akarta rámfogni, hogy pirosba kanyarodtam a körútra kb. 500m távolságból. Én akkor a vizsgálat során azt mondtam, hogy még sárgát sem láttam, zöldbe kanyarodtam. A vizsgáló r.bírónő a végén beismerte, hogy olyan rövid a kiürítési idő ebben a csomópontban, hogy távolról ez így is tünhet, de az induló forgalom úgysem indul el addig, amig vannak a kereszteződésben. A váltást pedig nem hosszabbíthatják meg, mert akkor lelassul a forgalom, dugó keletkezhet.
Megúsztam a bírságot! Nem kívánok ilyen vitákat senkinek átélni!
Szép az élet!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-07-18, 04:53   #5 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Földhivatal buktatók

A földhivatal vizsgálatáról még nem tudok beszámolni, lassan letellik a 30 napos határidő.A 33éve készült "Használatbavételi engedély alapján feltüntetett mérési vázlat" a megvalósult épület feltüntetése a térképeken lenne a vizsgálat tárgya.Mint saroktelek, és elvileg zárt beépítés, a háznak, és a telek határainak egybe kellene esnie, azaz oldalhatárig. A szomszéd felöl üres a telek, nincs beépítve, csak egy magas, régen épült kőkerités van az utca felöl, ami az oldalhatárt meghatározza jelenleg.Vajon ehhez a kőkerités megépítéséhez anno 60-100 éve milyen építési engedélyre volt szükség, ki kellett-e méretni?A mi telkünk jobb oldaláról lenne szó, de nem mi építettük az oldalkeritést. A kerités "vastagsága" kb.20 cm-es oszlopokkal vajon most kinek a telkén vannak, mert a házunktól 15-25 cm re távolabb van vezetve a házunk belső sarkától.Így adja azt az egyenest, ami meghosszabbítva összesen 7 telek oldal-és vég határát határozza meg a térképen. Várom a vizsgálat eredményét! Nem kicsit!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-19, 09:52   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Földhivatal buktatók

Isten malmai lassan őrölnek! Lassan a második 30 nap is lejár a földhivatalnál, egy szó nem sok, annyit sem szóltak idáig. E-mail-ben próbáltam érdeklődni, segítséget felajánlani helyszínrajzzal, helyi kalauzolással idegen telkeken, erre sem reagáltak semmit még.Lesem a postást továbbra is, hátha mégis hoz valami jót is egyszer?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-27, 15:36   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Földhivatal buktatók

Megérkezett a Földhivatali Tájékoztató levél az oldalhatárral kapcsolatban!

Ez tényleg csak tájékoztató levél, sok konkrétum nélkül.Szakembernek talán mond valamit, nekem nem sokat.
Idézek egy két dolgot:Az utolsóval kezdeném:

1., Az épület oldalfalának szigetelése NEM változtatja meg a telekhatárt. ?
2.,A jogerős forgalomban lévő térképen a telekhatár az épület vonaláig tart. ?
(Ez jelen esetben vitatható, igaz az épületfeltüntetési rajzon nincs telekhatár jelölve, az egyik sarok hiányzik a telekből?
3.,A földmérés szabályai szerint az épületeknél a külső falsíknak a talajjal való metszésvonalát kell térképezni. (Az előkert az hová kerül pl.-ul?) ?
4., Megállapítható, hogy a földrészleten lévő épület térképezése XY földmérő épületfeltüntetése alapján történt a jogerős digitális térképen. ( Ezt sikerült megszereznünk, de a telek hossza NEM egyértelmű, és +60-70 cm eltérést mutat,pedig már a fel nem tüntetett telekrészt is hozzáadtam?)
5., A hatályos térképi ábrázolásra megállapított hibahatár +/-0,45m ??? megengedett eltérés a (25/2013. (IV.16.) VM rendelet 1.melléklet stb....szerint.
( Ezt hogyan kell érteni? Tudja valaki? Eltérés hibahatáron belül volt! ?

6., A keritéseket NEM ábrázolják a térképek, mert a digitális átalakítás során a keritések NEM lettek ábrázolva, mert azok NEM állami alapadatokadatok.(Tehát NEM a kerités a határvonal!) ÉRDEKES ?

Végezetül a telek szélességéről nyilatkozik, de a hosszúságáról megfeldkezett!
Pedig az lenne az érdekes jelen esetben.Megpróbálok rákérdezni személyesen.
Területi adatot nem is közöl, csak a megszerzett épületfeltüntetési rajzon van a tényleges nyílvántartott adat megadva.
A hossz eltérés még a megadott hibahatárnál is több, pedig 45 cm sem kevés!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-28, 10:47   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Földhivatal buktatók

Az előző 6., pontot boncolgatva:
A kerités vonala nincs ábrázolva a földhivatali térképeken, a kerités vonala NEM telekhatár vonal! ezt írja a Tájékoztató levél!
Felmerül a kérdés, hogy ha több telket érintő egyenes keritésről van szó, ahol a telkek véggel, és oldallal találkoznak egymással, összesen 7 telek, akkor hol van a telekhatár?Ezek szerint valahol párhuzamosan a keritéssel valahol annak jobb, vagy bal oldalán ?És itt a megengedett hibahatár +/- 0,45 m??? Lehet ez?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-29, 08:40   #9 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Földhivatal buktatók

Az előzőekben a 4.pontban hiányoltam a telek hosszának a korrekt meghatározását, mivel az épületfeltüntetési rajzon ez NEM egyértelmű, finoman kifejezve!
Ismervén a telek területét, és a szélességet átlagolva, felfelé kerekítve, az algebra szabályai szerint számítással végül magam is kiszámolhatom egy egyszerű osztással.No ez a kapott érték az, ami a ténylegesen mért értéktől, és a tervtől is magasabb 20-40 cm-rel!
De , van egy területi hibahatár táblázat is, ami ha jól tudom 500 m2-ig 5 m2-et enged meg!
511 m2 a telek, ez még többet engedhet meg, és a szigetelés által elfoglalt terület 11m x 8-9 cm, megközelítőleg 1 m2. Ez bántja a hatóság szemét!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-30, 08:54   #10 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Földhivatal buktatók

Az előző 2. pont: " A telekhatár az épület vonaláig tart" ! Alaposabban kellett volna a helyszínelést elvégezni,és ha résztvehettem volna rajta akkor az is kiderülhetett volna, hogy a fennti állítás is téves!Nyakkendőben-zakóban, és pocakkal, fekete vállalati autóval-soförrel ez már nehezebben megy. Egy pillanatra láttam őket, de akkor már beszállás volt.Elkéstem!
Tegnap jutottam el odáig, hogy elővegyek egy vonalzót, és az 1:1000, és 1:500-as térképeken-rajzokon méregessek-számolgassak, majd az 5m-es mérőszalag is előkerült.
Több dologra fény derült, de a lényeg abban van, hogy a házunk oldalfala az utca felöl elindulva elhajlik a képzeletbeli telekhatártól, mifelénk, és a másik szomszéd roggyant garázsát vesz célba. Ez is távolabb van a tényleges határvonaltól kb 15-20 cm-rel. A földhivatali térképek-tervek pedig ezt is a határvonalra zárják."Hasa lenne az oldalhatárnak"? A kerités olyan egyenes ehhez képest mint a nyíl! Arra meg azt mondják, hogy NEM határvonal!
A telkünk-épületünk udvaron át mért hossza,(középhossz) akkor stimmel a külső hosszal,ha ezt a 15-20 cm-t hozzáadjuk, de elmaradt itt még egy falvastagság is az épületfeltüntetési rajzon.
Tehát még sem zár az épületünk a telekhatárra az oldalhatáron!Az utca fronton meg kihegyezzük a 8 cm-es szigetelést, ha szükséges lesz! ???
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
földhivatal, földhivatalok

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 12:44 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum