Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Telek, átalakítandó épület kiválasztása és megvásárlása
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-01-28, 07:26   #31 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-28
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
braunlac Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Telekvásárlás

Szia Gábor!

Ajánlom figyelmedbe Szendehely-Katalinpusztát. Eladó telkek itt és itt.
Én is domboldalra szeretnék építkezni, nekem eddig ez a hely tetszik a legjobban, igaz kb. 50 km-re van Budapesttől.
A szakik ill. helyismerettel rendelkezők véleményét is várom Katalinpusztáról.
braunlac nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-01-28, 07:45   #32 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Telekvásárlás

Én semmi helyismerettel nem rendelkezem, csak a két oldalt néztem meg, de azok tényleg csodás környezetet mutatnak.
Viszont mindkettő új parcellázás, és ilyen esetben nem szabad elfelejteni, hogy a közvetlen környezet jelentősen meg fog változni az építkezések miatt. A panoráma az nagyrészt megmarad, de azt is befolyásolja a szomszédos épületek elhelyezkedése, és kialakítása. Az egyik oldalon a telek kiosztás is látható, a terület és az oldalak aránya alapján a telkek szélességét ~ 25 méterre becsülöm, ami nem rossz, de ha valaki nagy házat akar építeni, akkor lehetne kicsit több is.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
braunlac (2011-01-28)
Régi 2011-01-28, 08:18   #33 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Telekvásárlás

Nem rossz, sőt nagyon szép helyen van a telek! Sajnos helyismerettel nem rendelkezem és jobb lenne, ha Budapesthez közelebb lenne! Hu az a hegy ott tényleg ütős lehet Szerintem nem kell ennél a teleknél arra gondolni, hogy nem lesz a közelben bolt, posta, vagy akármi, mivel eléggé be lesz építve!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-01, 08:36   #34 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Telekvásárlás

Gyerekek megtaláltam életem legjobb telkét, vagyis környékét! Már csak gyűjtögetni kell elkezdeni! Tegnap voltam II kerületben felmérni és eszméletlenül szép a hely! Addig fogok menni, amíg nem tudom megvenni a szomszéd telket. Domboldal, bár elég gazos, stb, de megér mindent! A panoráma eszméletlen, alig várom, hogy kezdjük ott a melót!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-01, 12:07   #35 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Telekvásárlás

II. kerület, panoráma, ... ott az is sok idő amíg a nullákat végig számolom
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-02, 09:47   #36 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Telekvásárlás

Hát én azt vettem észre, hogy a domboldalra sokan 3-4 lakásos társast építenek és ha már úgy elkezdek számolni, akkor minden a külső területek árában van. Abban az utcában ahol néztem a melót, meg a telket 35 m-t kértek egy 1500 m2-es telekért, ez szerintem nem a világ érte, ha beosztod mondjuk 4-el. Itt nálunk kisvárosban 5 -től indul, a mi környékünk már ettől húzósabb rész, de most ahol voltam nézni telket, már 11 volt. Ha így kalkulálunk, nem kerül többe a panoráma. Ha 3-4 lakásost nézünk és összelehet fogni, igazából a tervezésnél szintekben kell gondolkodni a különálló lakással kapcsolatban. Itt is hasonlóan volt megoldva gyönyörű erkélyekkel, teraszokkal.

Ehhez természetesen egy jó csapat kell, akiknek van építkezni kedvük és pénzük Ma ebből kevés van...

Csak tavaszodjon ki, meglátjuk, hogy mit tehetünk, de nem lenne hülyeség, mivel közel van a város!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-02, 10:12   #37 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Telekvásárlás

Azt hittem család házban gondolkodsz
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-02, 12:55   #38 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Telekvásárlás

Igen elsősorban családi házban gondolkodom, de ilyen esetben, főleg, ha csak 2-3 családdal kéne együtt élni, úgy nem gond. A telek természetesen megmaradt, van olyan nagy, hogy mindenkinek saját része legyen, vagy éppen mellette 1-2 közös rész. Egyedül a garázson kell elgondolkodni, mivel nem valami szélesek ezek a telkek ott, én pedig minden centit kihasználnék!

Pl tudod egy domboldalon menne le a telek és a felsőbb részén van az utca. A garázst az utcával egy vonalban állítanám fel, igazából elég szélesen, úgy, hogy 5 autó beférjen. Közé pedig mehetne egy folyosó, ami a kiskapu lenne igazából...

A felső garázs alatt a földet nem hánynám be, hanem rendesen a garázsnak olyan erősnek kéne lenni, hogy alatta tárolót lehessen kialakítani. Illetve nem is érdemes behányni földdel, mivel ez a falazatán úgyis kiüt...

Így, hogy megnéztem ezt a telket, nagyon beindult a fantáziám, igazából ha lennének szövetségeseim, lehet megveszem... Persze ez már a tervezésnél olyan igényeket vett fel, ahol a több félnek alkalmazkodni kell egymáshoz, de sajnos a pénztárca nem enged annyit, hogy saját villát húzzak oda

Ha lehetséges, akkor eléggé kihasználnék benne minden négyzetcentimétert, mivel drága a föld
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-02-02, 13:23   #39 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Telekvásárlás

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... A garázst az utcával egy vonalban állítanám fel, igazából elég szélesen, úgy, hogy 5 autó beférjen. Közé pedig mehetne egy folyosó, ami a kiskapu lenne igazából...
Vigyázz, mert találkoztam olyan szabályozással, ahol megkötötték, hogy mennyi garázskapu lehet az utcai homlokzaton, vagy a nehezebben kezelhető, ha csak a főépítész a tervtanács vezetőjeként mondja azt, hogy ne legyen az utcakép "garázs arhitektúra"
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-11-18, 12:28   #40 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-11-18
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Buko Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Telekvásárlás

Tisztelt Forumozok!

Elöre is elnezest az ekezet nelküli betükert...telekvasarlas elött allok, meg is talaltam almaim telket (remelem), azonban ahogy az lenni szokott menet kozben derülnek ki a dolgok. Többek között, kiderült hogy a telken regen egy valyoghaz allt pincevel, amit lebontottak (hazilag). Földszintes hazat szeretnenk epiteni, pince es emelet nelkül.
Az epitesi szabalyzat köt, hogy az uj haz pontosan a regi helyen kell alljon, emiatt olyan kerdes merült fel bennem, hogy statikailag ez mennyire okozhat nekem problemat, hogy az uj haz alatt egy ki_ tudja_hogyan_betemetett pince van? Amennyiben mondjuk savalapot hasznalunk, van valami amire külön oda kellene figyelnünk?
Elöre is köszönöm a segitseget!!!
Buko nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
telek, telekvásárlás


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 00:44 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum