Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Telek, átalakítandó épület kiválasztása és megvásárlása (http://epitkezes.forum.hu/telek-atalakitando-epulet-kivalasztasa-es-megvasarlasa/)
-   -   szennyviz elvezetés (http://epitkezes.forum.hu/telek-atalakitando-epulet-kivalasztasa-es-megvasarlasa/1007-szennyviz-elvezetes.html)

Bringa 2013-01-07 18:13

szennyviz elvezetés
 
sziasztok,
mar nehany honapja olvasgatom a forumot, nagyon klassznak talalom.
Ugy nez ki hamarosan veszunk egy telket/nyaralot Lovason, ami Balatonfured/Alsoors tersegeben talalhato.
a szennyviz egyaltalan nincs megoldva. mivel kulterulet, meg csatorna sincs az utcaban.

Erdeklodnek, vannak-e szennyviz elvezetesere vonatkozo szabalyok.
regi tipusu 'derito't lehet-e meg epiteni (ehhez kell-e epitesi engedely) vagy pedig le van szabalyozva, hogy csak ujfajta 'high-tech' szennyviz-elvezetes lehetseges?
koszonom

istvan62 2013-01-07 19:28

re: szennyviz elvezetés
 
Szia Bringa!

Régi típusú, tehát egyszerűen elszivárogtató szikkasztó már nem építhető, két irányban lehet gondolkodni. Az elterjedtebb változat a szigeteléssel vízzáróvá tett szennyvíz tároló, ahonnan szippantó viszi az anyagot, vagy a másik lehetősége a házi szennyvíz kezelő, ami egy komplett gépészeti rendszer (erről a gépész kollégák biztosan többet tudnak) ami először megtisztítja a szennyvizet, majd a tisztított vizet szivárogtatja el a talajba.
Az építési engedéllyel kapcsolatban a jelenleg "minden megváltozott" miatti katarzis korát éljük, de az engedély nélkül építhető építmények felsorolásában vany egy ilyen pont:
"25. Telken belüli közmű becsatlakozási és -pótló műtárgy építése."
Ez szerintem elég jól ráillik egy szennyvíz tárolóra, vagy házi tisztítóra, mint közmű pótló műtárgyra

krisz1986 2013-01-08 17:04

re: szennyviz elvezetés
 
A legegyszerűbb és legolcsóbb - házi szennyvíztisztító
Eyt tessék elolvasni!

sbs 2013-01-08 22:28

re: szennyviz elvezetés
 
Ez egy fájó pont, mivel ahogy olvassuk ez "csak" egy telek. Így minden bizonnyal Bringa valami egyszerű megoldást keres. Amit Krisz mutat az nem éppen oda való - szerintem anyagilag.

Tehát első kör az összes szomszéd végigjárása, kinek mije van. Lehet van már aki az új szabályok szerint épített valami egyszerűbb megoldást. Aztán be lehet menni a helyi hatósághoz is és kedvesen érdeklődni mi a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás amit elfogadnak.

Azt is jó lenne megtudni, mik a tervek a közeljövőre nézve, mert a nagy EU felé vándorolva egyre több önkormányzatnak kell belekezdenie a csatornázásba kötelező jelleggel.

krisz1986 2013-01-09 16:02

re: szennyviz elvezetés
 
És mikorra készül el? A négyes metro lehet hamarabb nem cimbi? Most is sok helyen lajtos kocsi viszi a vizet a magas arzén tartalom miatt. Mert az EU előírja. Keresek más tippet. Hátha.

Mezdema 2017-03-30 07:53

re: szennyviz elvezetés
 
Én ezt találtam a témába vágóan:
Szennyvíztisztítás - Könnyen telepíthető házi szennyvíztisztítók
Ismeri e valaki, mert én is egy házi szennyvíztisztítót keresek, és ez eléggé meggyőzőnek tűnik.


A pontos idő 02:04 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum