Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Üzleti negyed > Építőanyag lelőhelyek > Szigetelőanyagok

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-09-12, 13:35   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-13
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
CsPéter Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás PhoneStar Csendlap

Szervusztok!

Van valakinek személyes tapasztalata a PhoneStar hangszigetelő anyagokkal kapcsolatban?
Nem akarok túl sok helyet feláldozni a lakásban és a PhoneStar 15mm-es vastagságban már hatékonynak tűnik.

Hangszigetelés, hangszigetelő lap, hanggátlás | Utólagos hangszigetelés, panel, lakás, ház

Üdv: Péter
CsPéter nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-12, 20:33   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: PhoneStar Csendlap

Szia!

A teljes probléma körrel kapcsolatban az a javaslatom, hogy szánd rá a pénzt, és keríts egy akusztikai szakmérnököt, legalább egy tanácsadás keretéig. Lehet, hogy az említett anyag már 15 mm vastagságban is nagyon jól hangszigetelő, de az épület szerkezeteink nagyon jól vezetik a hangot. Nem csak a síkjukra merőlegesen! A szélsőséges példa amikor egy vb panelház egyik végében valaki elkezd falat fúrni, a túlsó végében is hallani, akárhány lakás van köztük. A szerkezet viszi a hangot, hiába szigeteled le a köztetek lévő falat, a fal össze van kötve a homlokzati fallal, és abban kialakulhat a hanghíd.
Remélem csak feleslegesen sötét képet festek, de egyszer egy szakértői beszélgetésből ezt szűrtem le. Valamennyi hatása biztosan lesz az elképzelt szigetelésnek, de lehet, hogy kevesebb. mint amit műszaki adatok alapján remélsz. Egy akusztikus biztosan tud jó ötleteket adni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-13, 11:09   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-13
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
CsPéter Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: PhoneStar Csendlap

Szervusz!

Köszönöm a tanácsot és már érdeklődtem a cégnél!A PhoneStar gyártóinak van akusztikusa aki javasol rétegrendet és küldtek egy olyan jegyzőkönyvről másolatot, ahol -64dB-es léghanggátlást dokumentáltak.Ez elég jónak tűnik, de nem tudom, hogy nálam mennyi csillapítás kellene elérni a szomszédban síró csecsemő miatt?
CsPéter nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-13, 11:19   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: PhoneStar Csendlap

Sajnos itt kezdődik a probléma: "-64dB-es léghanggátlás"
Ha a hangforrást vesszük körül vele, akkor hurrá. De ha ez a hang már bejutott a szerkezetbe .... ?????
Lehet, hogy független tanácsadó kellene.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-10-05, 09:58   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 21-10-05
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
dongobeci Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: PhoneStar Csendlap

Jó napot kívánok!
Ez a kérdés engem is érdekelne. Hallottam már erről az anyagról, de nem tudom, mi a valóság? Lehet felmérést is kérni, de mivel nem ingyenes, így kicsit vacillálok
dongobeci nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-10-05, 10:37   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 21-10-05
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
iskipisti33 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: PhoneStar Csendlap

A keresztlányoméknál volt hasonló probléma és pontosan az István62 által leírt aggályok miatt nem mertek először belevágni a Phonestar dologba. Előbb kiment hozzájuk egy független tanácsadó, de ő nem igazán tudott megnyugtató választ adni Aztán megkeresték a Phonestarosokat és végül megcsinálták nekik. Egyébként a felmérési díj kapcsán- úgy tudom, hogy jóvá lett nekik írva a megrendelés után. Egy phonestrip nevű anyagot használta , ami pont erre van kitalálva, hogy a szrkezet ne vezesse a hangot. Tapasztalatból mondom, hogy hatalmas a különbség. A keresztlányom miatt már megérte a befektetést, mert ő nagyon érzékeny mindenféle zajra.
Én amondó vagyok, hogy érdemes meghallgatni őket, aztán el tudja mindenki dönteni.
iskipisti33 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
gszigetelés, hangszigetelés

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:22 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum