Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-09-26, 19:59   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-09-26
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Jeva Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padló szigetelése utólag

Sziasztok!Szaktanacsra lenne szükségem!Régi építésű panell lakást vásároltam de beazott a faparketta,felvettük,alatta deszka volt es a deszka alatt 10 cm homok,ami persze beázott.Hogyan tudnám gyorsan es hatékonyan megoldani a feljavítását?
Jeva nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-27, 21:49   #12 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 19-01-20
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Samuka Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Padló szigetelése utólag

Sziasztok! Előre is köszönöm a válaszokat!
Egy 100+ éves MÁV-ház földszintes lakásának felújítását tervezzük. A ház egyik része alápincézetlen, itt található az érintett lakás. (Ezek a lakások amúgy szuper szárazak, és kb. 30 centis tégla falakkal rendelkeznek.) Szigetelés nincs, és betont akkor még nem használtak, tehát homokos alapon döngölt aljzat, ha jól értem. A szobákban halszálka parketta van, de hidegek. Fűtésrendszer is cserélve lesz, de padlófűtést porallergia miatt nem akarunk (a szobákban legalább is.) Néztem utólagos hőszigetelési megoldásokat, Az Isotex-nél találtam 0,5-0,7 cm-es természetes hőszigetelőket. Nem tudom, ez mennyit segítene. Úgy gondoltuk, hogy a parkettára kerülnének az Isotex - vagy más? - lapok, és arra szalagparketta. (Plusz esetleg párazáró.)

Kivitelező járt ma ott, és azt javasolta, hogy a meglevő parkettára - mivel stabil, jó állapotú - vékony polifoam lap, majd osb lap, majd megint vékony polifoam lap, és szalagparketta. Ez szerinte jó hőszigetelő, és magasságilag is még az ajtókeret alá ér.

Mit gondoltok az Isotexes, és az utóbbi megoldáshoz?
Tudom még van néhány megoldás, lépásálló hungarocell, stb, de akkor már vágni kéne az ajtókeretből. Kondenz-kombi kazánunk lesz talán, fürdőben és konyhában meg padlófűtés. Szerencsés esetben a szintemelkedés miatt még az ajtókból sem kéne vágni. Van valakinek ebben tapasztalata, hogy ez mennyit javít a fenti két opció a helyzeten? Idős(ebb) ember lakna benne, tehát hidegnek nem akarnánk kitenni.

Köszönöm nagyon!!
Üdv. Samuka
Samuka nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-28, 04:29   #13 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Padló szigetelése utólag

Ez a 0,5-0,7 cm szigetelés minimális javulást fog eredményezni. Valamivel több lesz a javulás, mint most a kerámia burkolatos, és a parkettás helyiségek közti különbség. A földszinti padló hőszigetelésére kb 15-20 éve használtuk a 4-5 cm vastagságot, most a 12-15 centit, vagy még többet építünk be. Igaz, hogy nagyobb költséget jelent, de most van itt a lehetőség egy korrekt hőszigetelés kialakítására, és homokfeltöltéses aljzatnál a lefelé bontás is egyszerűbb.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
hőszigetelés, padló, utólagos szigetelés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 20:38 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum