Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Szigetelés (http://epitkezes.forum.hu/szigeteles/)
-   -   Belső hőszigetelés előtétfallal? (http://epitkezes.forum.hu/szigeteles/2163-belso-hoszigeteles-elotetfallal.html)

Akos89 2021-03-18 21:54

Belső hőszigetelés előtétfallal?
 
Üdvözlök mindenkit!

Sajnos csak belső hőszigetelésre van lehetőségem, viszont a számtalan lehetőség közel egyik sem győzött meg arról hogy valóban működne, illetve nem rejteget magában hibalehetőséget.

Így jutott eszembe az az ötlet, mi lenne ha a hátsó hidegebb kőfal elé húznék egy előtétfalat ytongból vagy téglából, némi légréssel.

Mi a véleményetek erről?

Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!

istvan62 2021-03-19 10:54

re: Belső hőszigetelés előtétfallal?
 
Páratechnikailag veszélyesnek érzem. Ha eléfalazol belülről, és az Ytongot emlegeted, akkor a "testvérét" javaslom, légrés nélkül. Úgy hívják, hogy Multipor. Ez belső oldali hőszigetelésre is minősített, a saját tömegének többszörösét tudja párából felvenni, és nyáron elpárologtatni. Hasonló anyagot a németek már több évtizede használnak (sajnos a nevét most nem találtam meg). Élettartamban már eljutottak odáig, hogy eljött az épület következő teljes felújítása, így a szigetelés kibontása után fel tudták mérni, hogy mennyire jól működött. Tudtommal nem találtak problémát.

Akos89 2021-03-19 11:34

re: Belső hőszigetelés előtétfallal?
 
Csak hogy értsem, mi a probléma vele páratechnikailag?

istvan62 2021-03-19 11:44

re: Belső hőszigetelés előtétfallal?
 
A kőfal belső felületén várhatóan lecsapódik a pára

Akos89 2021-03-19 12:17

re: Belső hőszigetelés előtétfallal?
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 15979)
A kőfal belső felületén várhatóan lecsapódik a pára

Ezt értem, sejtettem, de ez milyen problémát tud okozni?

Lehet az előtétfal mögött dohos, ne adj Isten penészes lesz, de ebből semmi sem lesz tapasztalható a szobában.
Az előtétfal viszont lényegesen melegebb lesz ha jól sejtem.

Szokták írni hogy beljebb jön a fagypont a falon belül. Hát jelenleg télen a falam BELÜL mérve 5-10 fokos, szerintem szépen át van fagyva, de látszólag 60+ év alatt nem okozott kárt sem belül, sem kívül, még a talajhoz közel sem potyog semmi.

Félreértés nem esik, nem kötekedem, csak tényleg szeretném megérteni a dolgot.

Előre is köszönöm a választ! :)

istvan62 2021-03-19 12:24

re: Belső hőszigetelés előtétfallal?
 
Egy épület szerkezeteinek általában nem tesz jót, ha valahol gyűjtögetjük benne a nedvességet. Ha most a belső felületen 5-10 °C van, akkor előtétfallal lemehet akár fagypont alá is. A nedvesség + fagy szétszedheti a falazatot. A rejtett, zárt térben felgyűlő nedvesség az Ytongon is simán átjöhet. Emellett egy penész állomány idővel a belső tér spóra tartalmát is növeli, nem valószínű a teljes izoláció.

Akos89 2021-03-19 12:29

re: Belső hőszigetelés előtétfallal?
 
Értem, köszönöm a választ!

A másik az valóban az Ytong Multipor lett volna, csak gyakorlatilag sehol sem találok róla véleményt, tapasztalatokat. Esetleg tudna küldeni? Na meg az ára is elgondolkodtató.

Annál nem áll fent ez a lehetőség hogy beljebb jön a fagypont és károsít valamit?

Illetve az jutott eszembe hogy a kapillárisaiban levő víz miatt nem tud sóvirág képződni? Legalább is egy helyen a "lélegző vakolatom" szép sóvirágos lett, aztán le is potyogott...

istvan62 2021-03-19 14:16

re: Belső hőszigetelés előtétfallal?
 
A harmatpont mindenképpen beljebb jön, a kérdés az, hogy ezt hogy kezeljük. Vagy a párát kell távol tartani, vagy olyan anyagot kell használni ami erre megfelelő. A Multipor ez utóbbira példa, és azért mondom hogy légréteg nélkül, mert a légréteg önmagában kiválthat egy lecsapódási folyamatot.

Az anyaggal közvetlen tapasztalatom nekem sincs, csak az említett német példát tudom felhozni.


A pontos idő 14:42 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum