Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2017-05-09, 11:54   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 17-05-09
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
ysthvaan Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Földszinti lakás utólagos belső szigetelése

Szép napot mindenkinek!

Van egy kis (magas)földszinti lakásom, egy 3 emeletes társasház (külső folyosós hosszú ház utolsó lakása), ami alatt mely két részből áll. A konyha-előszoba-fürdő, és a szoba. A szomszédos lakásoknál láttam, hogy az első részben a cementlapokat felszedve alatta közvetlenül a sóder ágy van, az alatt egy betonréteg (én 'tarajos' betonnak mondanám, mert semmilyen simítás nincs rajta.) Erre a cementlap rétegre tettem le egy 5mm-es PVC burkolatot, ami annyit javított a hőérzeten, hogy a padlóra tett ásványvíz télen a 4°C helyett akár 7°C-os is lett, 21 °C-os levegő hőmérséklet mellett. A lakás alatt egy száraz, folyamatosan szellőző pince található. Az ajtók magassága sajnos 190 cm, ezért jelentős padló emelést nem tudok megvalósítani (tartó szerepe is van a tokoknak), de valamennyit szeretnék.

Kérdésem, mennyire gondolom jól:
Ha a nagyon stabilan álló, nem mocorgó cementlapra ráteszek egy 5cm-es lépésálló szigetelést, erre egy 5cm-es betonréteget, és erre jönne a burkolat a vizes helységekben akkor nem követnék el nagy hibát.
Az előszobában egy vastagabb rétegű szigetelést tennék le (ha van ilyen akkor 7-8 cm-esben gondolkodom), párnafákkal a tetejükön osb lappal, majd erre tennék egy lépészaj csökkentő fóliát, és erre jönne a laminált padló.

A szoba betonozva van, itt egy 50 éves linóleum van a betonon közvetlenül. erre jönnek a szőnyegek ami alá a csóróság jegyében tettem egy hőtükrös radiátor mögé való habosított réteget, ez is rengeteget jelentett hőérzetben.
Ezért merem gondolni, hogy az 5cm-es hőszigetelés is sokkal többet jelent a semminél, olvastam, hogy 15-20 cm az ajánlott, de nem fér be a kis belmagasság miatt sem.
Itt is párnafa-lépésálló-osb-laminált lenne a sorrend.

És még egy utolsó kérdésem lenne, mivel a ház leghidegebb fala van a szoba-fürdőszoba mellett, ezért elgondolkoztam azoknak a belső 10 cm-es kőzetgyapot-gipszkarton szigetelésén.

Bármilyen egyéb ötletet szívesen meghallgatok.
Köszönöm, hogy végigolvasták, és előre is köszönöm a tanácsokat!

István
ysthvaan nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-05-09, 18:46   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Földszinti lakás utólagos belső szigetelése

Kedves István!

A bejegyzésből a gépelés néhány részlete kimaradt, ezért nem teljesen megfejthető.
A padló hőszigetelése hőszigetelési szempontból nem rossz elgondolás, de ha jól sejtem, hogy a jelenlegi rétegek megtartása mellett kerülne be új hőszig, és beton réteg, és alatta födém is van (feltételezem), akkor a teherbírás problémás lehet, inkább fel kellene bontani a jelenlegi rétegeket, és úgy építkezni, ami kisebb padlószint változást is jelentene.
A belső oldali kőzetgyapot szigeteléssel nagyon óvatosan kell bánni, nagyon érzékeny, ha mindenképpen belső oldalon kell hőszigetelni, akkor inkább belső oldalra is minősített hőszigeteléssel érdemes kezdeni - pl Multipor.
Általánosságban javaslok egy egyeztetést a környéken elérhető hőszigetelésben jártas szakértővel.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 18:36 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum