Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-04-09, 18:25   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-04-09
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
zoda Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Lábazati szigetelés

Segítséget szeretnék kérni a fenti témában.
Porotherm 30 ból épült házunkon 8cm PS hab szigetelés van.
A lábazaton ami a föld feletti rész(30cm) 4cm xps, föld alá nem nyúlik le.
A padlófűtés alatt 6cm Asztrotherm ATN100.

Kérdés menyire kellene levinni a talajszint alá a szigetelést és milyen vastag legyen?
Van egyáltalán értelme foglalkozni vele?

ÜDV zoda
zoda nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-05-17, 08:40   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-05-16
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
tata Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Lábazati szigetelés

Sziasztok,

Nálam tapasztaltabbak segítségére van szükségem egy melléépítendő házréz kialakításában. Még csak fejben létezik a nagy "terv", de előzetes számításokat kellene végeznem, hogy egyáltalán lesz-e rá keret.

Miről is van szó:
Tehát 6 x 5 m hozzáépítendő épületrészről lenne szó, a meglévő oldalfalról lenne ajtó nyitva az új részbe.
Az új rész területe kicsit lejtős: 6m-en kb 50cm a szintkülönbség, tehát hátul a padlószint már a terepszint alá esne.
A meglévő épületen is elég alacsony a padlószint, belmagasság is 250cm, tehát az új rész padlószintjét sem vihetem nagyon magasra -az új ajtónyílás magassága kicsi lenne, ha túl magas padlószintről indulnék - kb 1-2 lépcsőfok belefér.

- Alapot kell önteni 40cm széles, 80cm mély
- 1 sor 30-as szalukővel szintbe hozom a tetejét, rá 10cm szerelőbeton

Innen kezdődik a kérdésem:

Ilyen módon a padlószint egyik oldalon a terepszint felett kb 10cm-el lesz, de a másik oldalon kb 50cm-el a terepszint alatt a lejtős terület miatt.

Azt nem tudom , hogy az alsó 2 sor fal milyen módon épüljön. Mivel hátul föld alatt vagyok, ide a lyukas kerámia blokktégla (PTH 38) nem megfelelő a porotherm leírások szerint.

Mi lenne a megfelelő kialakítás?

A:
Az első 2 sor zsu30 zsalukő, kívülről függőleges vízszigetelés (GV45) összekötve a szerelőbetonon lévő
vizszigeteléssel. Erre kívülről 7cm XPS a "lábazat védelem" és hőhid megelőzés miatt.
Felette menne a PTH38 porotherm téglával a fal.

B:
első 2 sor lehet-e sima PTH30 blokktégla, ha már amúgy is lesz előtte bitumeneslemez + XPS.

Csatolok képeket, így talán egyértelműbb az elképzelésem:

zsalukővel:
https://drive.google.com/file/d/1EQ0...ew?usp=sharing

sima blokktégla:
https://drive.google.com/file/d/1BI5...ew?usp=sharing

hőhíd lent, fent?
https://drive.google.com/file/d/1wsa...ew?usp=sharing


A kérdéseim:
1.
Lehet-e az alsó 2 falsor sima PTH30, ami nem fagyálló, vizet nem szereti (tudom, van a porothermnek pincetégla néven ide való eleme, de az csak 38-as méretben van, a "lábazat kilógna")

2
Ha PTH 30 az alsó sorok, akkor elég-e a védelmére a "kátránypapír, XPS előtte, esetleg még kivülre egy dörken lemez"

3.
Ha csak zsalukövet érdemes tenni lábazatként, akkor nekem kicsit furcsán hat, hogy belül a falazat zsalukővel indul, felette meg tégla. A külső XPS -el elkerülhetem a penészedést?

4.
zsalukő alsó sor esetén a 2 sor ZSu30 és az első PTH38 közé kell-e valami szigetelőlemez, vagy egyszerűen lehet folytatni a falat téglával?

Hasonló a helyzet a felső sor tégla és a betonkoszorú találkozásánál.

Köszönöm a segítő szándékú válaszokat, és a kitartást annak aki végigolvasta
Csatolt képek
Fájl típus: jpg zs30.jpg (28,4 KB, 3 letöltés)
Fájl típus: jpg pth30.jpg (27,1 KB, 2 letöltés)
tata nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-05-17, 15:36   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Lábazati szigetelés

Kedves Tata!

Amennyiben ezeknek a kérdéseknek a célja a költségek előzetes felmérése, akkor sajnos azt kell mondanom, hogy rossz a megközelítés. A teljes házilagos kivitelezés gyakorlatilag kizárható, tehát minden munkát szakképzett vállalkozóval kell végeztetni. Emellett ha csak az anyagokat számoljuk, akkor is rengeteg "apróság" marad ki, különösen, ha szakmai alapok nélkül számolja az ember. Egy átlagos épület költségvetés kiírása 100-120 tételnél kezdődik, és ebben a gépészet, villanyszerelés nincs benne. Napjainkban egy új építésű ház négyzetméterének költségei valahol 300,000 Ft körül indulnak. Lehet azt mondani, hogy ide nem kell a fűtéshez kazánt venni, mert már van, viszont jelentkeznek olyan költségek mint a két épületrész összenyitása, a fűtés villany átvezetése, tető összekötése, és ezek a meglévő helyiségekben, szerkezeteken is eredményeznek költségeket. Lehet, hogy egy egyszerű épületrész esetében sikerül kisebb költséget összehozni, de nagyságrendjében ez a szám mutatja az irányt.
A rajzok alapján van egy olyan érzésem, hogy a számításokban nem szerepelnek a padló rétegei csak a vízszigetelés fölött legalább 12-13 centi vastagságot tesznek ki, de a hőszigetelési előírások betartása mellett ez már ~ 23 cm lesz.
De azért a kérdésekre is válaszolok:

Ilyen nagyságú talaj takarás mellett felvállalhatónak tartom az egyszerű PTH 30-at. A külső védelmére megfelel a szokásos GV lemez, de oda kell figyelni a kivitelezés minőségére. Az arra kívülről ráhelyezendő XPS; illetve drén lemez egy összetettebb kérdés. A felső beton koszorúnál is természetesen ügyelni kell a hőhídmentesség biztosítására, ennek konkrét kialakítása függ a geometriai kialakítástól, az alkalmazott anyagoktól, szerkezettől ...
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
tata (2018-05-18)
Régi 2018-05-17, 19:29   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 18-05-16
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 3
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
tata Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Lábazati szigetelés

Kedves István!

Köszönöm a gyors választ.

Valóban pontatlan voltam a padlószint rétegeket illetően (is).

A fő dilemmám nekem a fal 2 alsó sorának anyaga (PTH30 vs ZSu30). Mivel nekem ilyen jellegű szakirányú tapasztalataim nincsenek, csak az interneten elérhető gyártói technológiai leírásokat olvasgattam.

Ezért is merült fel bennem, hogy a "lábazati részre" megfelel -e a PTH30, mivel a wienerberger oldalán azt írják róla:

Rendeltetés: P, védett falazatokban való felhasználásra.
https://wienerberger.hu/downloads/20...nf-adatlap.pdf

Emiatt gondoltam, hogy ide a ferde terep miatti földtakarás miatt zsalukő kellene. De ha zsalukő van itt, akkor meg biztos a hőhid, kell az XPS.

Mindenfele azt láttam, hogy a síkbeton a terepszint fölé van hozva, az alatta lévő zsalukő szolgálhat lábazatként. Az égetett kerámia falazóblokk már a földszint fölött indul.
Ez rendben is lenne, de nekem ugye a földbe kellene beleturni a padlószintet.

Már máshonnan is kaptam megerősítést, hogy ekkora földtakarásnál (~ 40-50 cm) indulhatna a fal sima falazóblokkal, ez megnyugtat.

Nem mindig elégszem meg azzal a válaszzal, hogy "hát, mert így szoktuk". érdekelnek a miértek is.

Egyelőre csak "nagyot álmodok", még nincs napirenden a tervező keresés sem.
Elsőre a munka nagyságát szeretném jobban átlátni. Ehhez pedig kérdeznem kell. Sokat
tata nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:10 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum