Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Szigetelés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-06-18, 23:09   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-06-18
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Zol7 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Beton pince utólagos szigetelése

Sziasztok!

Még új vagyok itt, és próbáltam összeszedni a kérdéseimre a választ a már meglévő témákból, de őszintén szólva, még elég sok mindenre nem tudom , hogy mit lenne jó lépni. Ezért is gondoltam arra, hogy nyitok egy külön témát remélve, hogy ti tudtok nekem segíteni, hiszen ti rendelkeztek a megfelelő szaktudással.

Régi befejezetten családi pince komplett szigetelését szeretném úgy megoldani, hogy a következő problémákat orvosoljam a kb 30 éves pincénél:
- 75%-ban a földben van a pince, rendes tető még nincs rajta, csak kátránnyal van védve
- vasbetonból készült, de sajnos itt-ott már látszik, hogy öregszik a beton
- 2 részre van osztva, az első 12m2 le van betonozva, de szerintem nincs szigetelve - hogy lehetne ezt kideríteni, hogy milyen szigetelést csináltak anno (nincs lehetőségem megkérdezni, mert már nem élnek akik csinálták)?
- a második és egyben a sötét pince rész nincs lebetonozva, valószínűleg, csak a talaj lett tömörítve - ezt szeretném szigetelni, és lebetonozni
- sajnos még nem tudtam pára tartalmat mérni, de az jól látszik, hogy a jelenlegi szellőzés sajnos nem elégséges - a jelenlegi vakolatot (már ha egyáltalán vakolva van, nem tudom megmondani a penész miatt) gondolom le kellene vernem, és olyannal helyettesíteni, ami átereszti a párát azaz szellőzik (esetleg még szellőzők beépítése is lehetséges, bár a pincében szeretném a hőmérsékletet 16 fok körül tartani télen és nyáron is áram nélkül)
- az első illetve a 2. rész találkozásánál a szigetelést meg kellene oldanom, illetve a benti részt le kellene betonoznom - itt gondoltam kátrányra illetve fólia szerű megoldásra
- a képen látható, hogy a belső rész, beleértve a födémeket is eléggé penészes/salétromos/sós... - ezt csak lekaparja az ember, vagy érdemes kezelni valamivel?


Összefoglalva ezek érdekelnének:
- vasbeton utólagos kijavítása
- padlózat utólagos betonozása és szigetelése
- beton falak tisztítása, vakolása, penész megszüntetése, és szigetelése

Tudom, hogy sok a kérdés, és nem az a célom, hogy ingyen kapjak minden kérdésre választ, de őszintén szólva azt sem tudom hogyan kezdjem el, illetve, hogy milyen szakemberhez lehetne fordulni. Ezért is próbálok előszőr utána járni, hogy mit és hogyan lenne célszerű megcsinálni illetve, hogy kb mennyibe kerülne beszerezni az anyagot és a szakembert.

Minden segítséget előre is hálásan köszönök.
Zol7 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-19, 14:08   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Beton pince utólagos szigetelése

Szia Zol7!

Első körben szerintem kicsit általánosabb, kritikusabb kérdésekről érdemes beszélni.
A fénykép alapján ez előregyártott vb gerendás födém, béléstestekkel. Ha 30 éves, akkor nagy valószínűséggel előfeszített. Az ilyen szerkezetek nem szeretik a nedvességet, az acél pászma elég vékony benne. Írod, hogy helyenként látszik, hogy öregszik a beton. Ezek alapján érdemes lenne statikussal megnézetni.
Ha a felületen tényleg penész, és salétrom van azok viszonylag egyszerűen kezelhetőek, de ha pl könnyező házigomba, akkor az komolyabb szakértelmet igényel. Ez Zsuzsa területe, néhány helyen már tárgyalta a kérdést, és fényképeket is tett fel.
Ennek a két kérdésnek összességében súlyos kihatásai lehetnek, amit össze kell vetni azzal, hogy mik a terveid a pince jövőjével kapcsolatban.
Ha ezek a részletek tisztázódtak, akkor a betonozásra, szigetelésre, szellőzésre vannak megoldások.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-19, 22:03   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-06-18
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Zol7 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Beton pince utólagos szigetelése

Szia István62!

Igazán köszönöm a válaszod. Megpróbálok majd írni a Zsuzsának, hátha tud valamit javasolni.

Az mondjuk még érdekelne, hogy szerinted milyen formában lehetne megoldani a födém és a béléstestek cserélését.
Zol7 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-20, 19:53   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Beton pince utólagos szigetelése

Azért nem kell mindjárt a legrosszabbat tervezni, bár a megjegyzés célja tényleg az volt, hogy ez is előfordulhat.
Ha bekövetkezik az elkerülhetetlen, akkor a csere "egyszerű": bontás és újra építés.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-06-24, 09:45   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Beton pince utólagos szigetelése

Nekem nagyon hasonló a pincém. Különálló szerkezet a kert végében 5 x 3 m-es, vasbeton födémmel. A teljes mennyezeten 5 cm-es Austrotherm van felragasztva az éleinél kihúzva csemperagasztóval, hogy zárt legyen.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 15:56 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum