Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Szabályok és törvények (http://epitkezes.forum.hu/szabalyok-es-torvenyek/)
-   -   Építőipari normaórák (http://epitkezes.forum.hu/szabalyok-es-torvenyek/857-epitoipari-normaorak.html)

adrek1983 2012-07-21 11:45

Építőipari normaórák
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy hol találok olyan infókat, hogy az egyes szakipari munkáknak mennyi a normaóraigénye (pl. 1 m2 fal felrakása, 1m2 padló burkolása). Eddig nem igazán sikerült semmi használhatót találnom, de elég sok szakember fórumozik itt, ők meg szerintem benne vannak a témában.:)

Köszi az infókat előre is, jó építkezést mindenkinek!;)

Zsuzsa 2012-07-21 12:19

re: Építőipari normaórák
 
Erre ki van dolgozna egy normagyűjtemény, amit árusítanak, elég sok pénzért.Terc programnak nevezik.Valakitől el kellene kérni, akinek meg van.

krisz1986 2012-07-21 13:27

re: Építőipari normaórák
 
Na elvileg itt van egy kalkulátor program. vagy hasonló Kiadványok: Épületgépészet, Építészet, Elektromos vezetékek, Megújuló energiák, Energiahatékonyság, Antimikrobiális réz | Rézinfó
Elméletileg a normaórák változóak. Ki mennyi idő alatt rakja fel. Ha építesz és vállalkozótól kérsz ajánlatot ő a tervek alapján ha van vagy felmérés után öszeálítt egy költségvetést.
Ebben szerepel a kiszálási dij, a munkával eltöltött idő ez változó mekkora melot szeretnél, milyen anyagok szükségesek,a munkadij és egyéb költségek. Az egyéb költségek nem öszekeverendök a tartalékal. Mert a tartalékot azért képezik mivel a lakásokban mindig kiderül valami rejtett hiba elökerül akkor a tartalékból fedezik. Nézd meg az oldalt hátha a programot is megtalálod.

krisz1986 2012-07-21 13:30

re: Építőipari normaórák
 
És üdvözlünk a forumon mindenki nevében nézz körül mert itt sok hasznosat találsz.

krisz1986 2012-07-21 13:30

re: Építőipari normaórák
 
Hupsz egy kicsit átvetem SBS szerepét.

istvan62 2012-07-21 13:45

re: Építőipari normaórák
 
Tényleg beszerezhetőek ezek a könyvek, de ha azt mondom, borsos áron, akkor még finoman fogalmaztam: Terc Csak mellékesen: az oldalon látható kötetek egy - egy munkanem tételeit tartalmazzák. A falazás az építőmesteri munkákban, a vakolás a szakipari munkákban szerepel. A teljesség kedvéért tegyük hozzá, hogy bár tapasztalatom szerint a Terc a legszélesebb körben használt, van alternatív választás is: Kontroll. Van néhány internetes gyűjtemény is, de azok főleg szakemberek számára hozzáférhetőek, és amelyik ingyenes, az általában nem ad értéket, csak a szöveges kiírást segíti.
Az ügyben segíthet, ha a terveződtől kérsz egy tervezői költségvetés kiírást. Ha ő valamelyik árazós rendszert használja, akkor az anyagköltségre is kaphatsz egy országos statisztikai átlagáron alapuló kalkulációt, ami pl a falazatnál nem csak a téglát, hanem a kiválasztott habarcsot/ragasztót is figyelembe veszi. Ehhez képest természetesen nagy szórások lehetségesek, de egy irány értéket adnak, és azt is tudni kell, hogy a normaidők használata sem kötelező!
Annyit még segíthetek, hogy ha csak két három munkafolyamat időigénye kell, akkor kikeresem neked, illetve ha a terveződ nem vállal költségvetést, én foglalkozom azzal is.

krisz1986 2012-07-21 15:11

re: Építőipari normaórák
 
És tegyük hozzá,hogy szakérterméről tegnap én is meggyőződtem István barátomnak. Mint már sokszor. De a Zsuzsa barátom se marad le mögötte. Meg ha jól körülnézel itt a forumon van itt jó pár ember akit csak ajánlani tudok.

Zsuzsa 2012-07-21 16:41

re: Építőipari normaórák
 
Krisztián köszönöm biztató szavaidat.

A normagyűjtemény a gyakorlatban olyan, mint, ha valaki gyereket nevelne könyvből olvasva.
Volt egy-két személyes tapasztalatom, amikor olyan vastag agyag feltöltés volt a födémen, amilyent elképzelni nem tudtam, Szegeden egy Napsugaras Házban, szerintem legalább fél méter, vagy több volt, a hylti megadta magát.

A másik ilyen jó tapasztalat a vakolat leverése, hát ezzel aztán jól be lehet faragni, Dombóvárom, volt olyan cementes vakolat egy pince falán, hogy vésni lehetett csak, 1, 1 óra a vakolatverés nm-e, ezt legalább 3-4 óráig kellett vésni.

krisz1986 2012-07-21 18:49

re: Építőipari normaórák
 
Gondolom régi kezes módszerel támadtak neki. Vésögépel rombolni lehet csak ugye?

istvan62 2012-07-21 18:55

re: Építőipari normaórák
 
Azért a vésőgép sem csodaszer. Kivitelező koromban találkoztam egy '50-es években készített betonnal. Vésni kellett bele 4 db 15*15*40 cm méretű fészket. Nem részletezem, de a különböző vésőgépek kipróbálása után oda jutottunk, hogy egy kompresszor egy hétig püfögött az épület előtt, és napi 4 tüskét kellett kovácsoltatni a légkalapácsokhoz mire elkészültünk.


A pontos idő 05:10 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum