Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Szabályok és törvények
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-07-08, 15:56   #1 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás Felelős műszaki vezető

Mivel egy másik témánál felvetődött, gondolom jó lenne tisztán látni, hogy állnak a jogosultságok. Az építész felelős műszaki vezetőknél a következő jogosultsági szintek léteznek:
Ép/AM:
  • Csak műemléki épületek
Ép/A:
  • korlátozás nélkül
  • műemlék kivételével
Ép/B
  • maximum 6,60 m falközméret
  • maximum 2000 m2 bruttó szintterület
Ép/C
  • maximum 6,60 m falközméret
  • maximum 1000 m2 bruttó szintterület
  • maximum 7,5 m építmény magasság

A falköz méretet az építésfelügyelet nem csak teherhordási irányban nézi, tehát 3*8 méter belméretnél csak az "A" kategória megfelelő
A bruttó szintterület az épület külső kontúrja által lefedett terület, minden szinten összegezve. (erősen egyszerüsített meghatározás)
Az építmény magasság egy bonyolult számítás végeredménye, semmi köze a tető legmagasabb pontjához. Az ép eng tervben minden esetben külön meg határozott adat. Egyszerű esetben a homlokzat síkja, és a tetősík metszés vonalának magassága (http://epitkezes.forum.hu/szabalyok-....html#post1964)
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-19, 08:41   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-01-12
Összes hozzászólás: 3
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
snot Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Felelős műszaki vezető

Tisztelt Mindenki!

Elég komplikált helyzetbe kerültem és segítséget kérnék, mit lehet ilyenkor tenni!
Márciusban elkezdtük bővíteni a házunkat, minden szépen rendben is volt. Volt felelős műszaki vezetőm, kivitelezők és úgy tűnt minden szép rendben zajlik. Viszont a műszakissal gondjaim adódtak, mert egyszerűen nem volt hajlandó kijönni a helyszínre, nem idokolta az elmaradást. Tíz hét elmaradást követően elbocsátottam, egyúttal az építési kivitelezőm felajánlotta segítségét, így lett új műszakisom és némi ráfizetéssem, megnyugodhattam, hogy végre lesz naplóm és mehet minden tovább. Ekkorra már álltak a falak és meg volt a koszorú is. Időközben felkerült a falra a tető, bekerültek az ablakok, elkezdték a fűtést a villanyt a vizet szerelni. A napló pedig nem került elő. Újabb 16 hét után kiderült, hogy a kivitelező becsődölt, a pénzt, amit neki adtam lenyelte, természetesen a műszakis, mint kiderült nem is tud az egész építkezésről semmit. Mindezalatt a vállalkozóval teljesen elveszítettem a kapcsolatot. Gyakorlatilag a házam majdnem készen van, de nem tudok semmit papírokkal, szerződéssel igazolni. A vállalkozót nem érem el a műszakis pedig nem vállalja a munkát (utólag)!

Mit lehet ilyen helyzetben tenni? Kerestem egy másik vállalkozót, aki elvállalná a papírokat viszont 300e-t kérne a szolgálataiért. Nincs ennyi pénzem, mert eléggé kifutottunk a keretből. Nem tudom ilyen helyzetben hová lehet fordulni, én tényleg megpróbáltam törvényesen felépíteni a házamat, de ezt bizonyítani nem tudom. A vállakozó elvitt majdnem 1 millót viszont semmi papírom nincs róla, hogy ki és mikor csinálta a munkát. Kérem adjanak tanácsot mit tegyek!

Tisztelettel: S.
snot nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-09-19, 09:50   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Felelős műszaki vezető

Papírok nélkül elég nehéz bármit tenni, ebben talán jogászok többet tudnak segíteni.
Bejelentést lehet esetleg tenni a fogyasztó védelemnél, az építőipari kivitelezői névjegyzéket vezető MKIK-nál, illetve a műszaki vezetői névjegyzéket vezető kamaránál.
A bejegyzésből arra következtetek, hogy az épület már közel jár a használatbavételi engedély megkéréséhez. Ehhez a következő hivatalos iratok szükségesek:
  1. felelős műszaki vezető nyilatkozata - pótolható szakértői nyilatkozattal
  2. kéményseprő szakvélemény
  3. közművek hozzájárulása
    • Ha a gáz MEO már megvolt, a gázművek kiadja
    • az ELMŰ nem szokott kérni semmit, ha már helyén van a mérő
    • a víz - csatornához kell terv, és kivitelezői pecsét
Ha ezek összejönnek, a többi már házilagos papírmunkával megoldható.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 14:31 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum