Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Szabályok és törvények
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-04-20, 23:30   #131 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Új szabálymódosítások

Kérdésként merült fel bennem, hogy ha valamire nem kell építési engedély, akkor miért kell tervezőt megbízzak, és mit -milyen formában terveztessek meg?Fogja tudni a tervező, hogy mit kell csinálnia, mit kell megtervezzen, vagy csinál valamit, amire szükség se lenne, vagy egy fényképpel pótolható?Azt a javaslatot kaptam, hogy mérlegeljem tervező megbízását az ügy érdekében.Társasházról van szó,és loggia beépítés ügye egy lakás esetén.Szintén javasoltak már olyat, hogy beszéljem rá a lakótársaimat is erre a munkára! No ez utóbbi nem fog menni, ez biztos!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-04-28, 21:25   #132 (permalink)
jap
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-05
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
jap Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Új szabálymódosítások

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy érdekes példa a jogszabályok értelmezéséről, és a valóban segítő hatósági hozzáállásról:
Ma egy vidéki hivatalban beszélgettünk a megváltozott jogszabályokról, és szóba került a használatbavételi bejelentés. A rendelet ezeket mondja:

"(2) Az (1) bekezdésben meghatározott körben az építmény – ingatlan-nyilvántartásban változást eredményező –bővítése esetén a használatbavétel tudomásulvételi kérelem előterjesztésével egyidőben a hatályos földhivatali záradékkal ellátott, a változás ingatlan-nyilvántartási átvezetéséhez jogszabályban előírt változási vázrajzot az
OÉNY-be elektronikusan fel kell tölteni.
(3) A (2) bekezdésben meghatározott változási vázrajz feltöltésének hiánya a használatbavétel tudomásulvételi eljárásának lefolytatását és a használatbavétel tudomásulvételét nem akadályozza, azonban ha a (2) bekezdésben foglaltaknak a kérelmező nem tett eleget, az építésügyi hatóság a használatbavétel tudomásulvételével egyidejűleg, határidő megjelölésével és eljárási bírság kiszabásának kilátásba helyezésével kötelezi az építtetőt a változási vázrajznak az OÉNY-be történő elektronikus feltöltésére.
...
(7) Az építésügyi hatóság – a (3) bekezdésben meghatározott eset kivételével – a használatbavételt hallgatással tudomásul veszi."


A kérdés, hogy a "hallgatással tudomásul veszi" esetén a földhivatal hogyan értesül arról, hogy a vázrajz a térképre rávezethető? Erre válaszolták az ügyintézők, hogy ha az építtető ilyen iratot szeretne az egy külön 20 EFt-s eljárást jelent, ezért ők azt javasolják mindenkinek, hogy ne töltsék fel előre a vázrajzot. Ebben az esetben a hivatal kiírja a felszólítást, és az erre hivatkozva feltöltött vázrajz már automatikusan rávezetendő a térképre.
Írjunk jóvá nekik egy nagy jópontot
A (4) bekezdés pont erről szól. (papír alapú végzés a földhivatal felé)

(4) A hatályos földhivatali záradékkal ellátott változási vázrajznak az OÉNY-be történt feltöltését követően

a) ha az építtető a (2) bekezdésben előírtak szerint teljesítette a vázrajz feltöltését, a használatbavétel tudomásulvételével egyidejűleg,

b) ha az építtető a (3) bekezdésben foglaltak szerint teljesítette kötelezettségét

e tényről és a használatbavétel tudomásulvételéről történő tájékoztatás érdekében az építésügyi hatóság végzéssel, annak papír alapon történő megküldéssel hivatalból megkeresi az ingatlan fekvése szerint illetékes első fokú ingatlanügyi hatóságot a változás ingatlan-nyilvántartási átvezetése iránt.
jap nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-04-29, 15:22   #133 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Új szabálymódosítások

Idézet:
jap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... e tényről és a használatbavétel tudomásulvételéről történő tájékoztatás érdekében az építésügyi hatóság végzéssel, annak papír alapon történő megküldéssel hivatalból megkeresi az ingatlan fekvése szerint illetékes első fokú ingatlanügyi hatóságot a változás ingatlan-nyilvántartási átvezetése iránt.
Ez a mondat tényleg így szerepel a rendeletben, de számomra ez nyelvtanilag nem teljesen tűnik korrektnek, és ráadásul ha ezt teszik, akkor nem "hallgatással tudomásul veszik" ...
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-19, 20:30   #134 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Új szabálymódosítások

Egy hónapja megjelent egy újabb saláta törvény, amiben korrigálták az év elején életbe lépett szabályokat. A kivitelezés területén:
  • A megfelelő szakképesítéssel, felelős műszaki vezető nélkül végezhető munkák körét vissza szűkítették az engedélyhez nem kötött munkákra.
  • Felelős műszaki vezető július 1-től ismét alkalmazható megbízási szerződés keretében
  • Az e-napló bevezetését kitolták október 01-re, és csak a sajátos építmény fajtákra kötelező
Érdekességek változatlanul előfordulnak benne:
Az 50 millió fölötti, vagy kbt hatálya alá eső munkákat kezdés előtt 15 nappal be kell jelenteni ÉTDR-en keresztül. A többi épületre korábban az utólagos bejelentés vonatkozott, azt a paragrafust törölték, és nem foglalkozik vele a rendelet. Rákérdeztem az egyik illetékes felügyeletnél. Ők azt válaszolták, hogy jó néven vennék, ha küldenénk egy e-mailt, a korábbi bejelentő lapnak megfelelő tartalommal
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-20, 06:13   #135 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Új szabálymódosítások

Az első pontban meghatározott dolgok miatt kellett elküldeni a festőimet hőszigetelő vizsgára Olyan embereket, akik már 20 éve benne vannak a szakmába, legalább 10 éve hőszigetelnek, ebből 5.-ik éve nálam
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-20, 07:28   #136 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Új szabálymódosítások

Attól tartok, az idei első félév drasztikus jogszabály ingadozásai sok vállalkozónak okoztak jelentős pénzkidobást. Az építési naplóról pedig azt hallottam, hogy az e-napló jogszabály miatt hiánycikk lett.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-20, 07:43   #137 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Új szabálymódosítások

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
... És azt beszéltük meg, hogy ebben a városban ahol élünk, még ha nem is lesz munkánk, egyikünk sem fog x összeg alatt dolgozni! Nem határoztunk meg nagy összeget, sőt még az is egy 10 éves ár volt!
Ezt egy másik témánál írtad, de átjöttem ide, mivel a válasz inkább ide tartozik. A korábban említett április eleji 109/2013 korm rendelet a építéskivitelezési rendelet módosításába belevett egy ilyen bekezdést:
„(6) Aránytalanul alacsony árajánlatnak minősül, ha a vállalkozó kivitelező által alkalmazott rezsióradíj alacsonyabb az Építőipari Ágazati Párbeszéd Bizottság ajánlása alapján az építésügyért felelős miniszter rendeletében megállapított minimális építőipari rezsióradíj mértékénél. Az építési szerződés megkötésekor az aránytalanul alacsony ár vizsgálata során az építésügyért felelős miniszter által működtetett honlapon található elektronikus költségvetési kiírási programban meghatározott élőmunka szükségleti normatívákat irányadónak lehet tekinteni.”
Érdekes kitétel a szövegben ez az "irányadónak lehet tekinteni." Lehet, hogy ismét lesz egy normagyűjtemény a kötelező, de talán mégsem?
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-20, 08:40   #138 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Új szabálymódosítások

Mellesleg a rendeletben van egy ilyen rész is:
„(1) Építőipari kivitelezési tevékenységet ... a vállalkozó kivitelező akkor vállalhat, ha
a) a vállalkozó kivitelezői tevékenységre jogosultak névjegyzéke a vállalkozó kivitelezőre vonatkozóan tartalmazza a vállalt tevékenységet, és
b) a vállalkozó kivitelező a vállalt kivitelezői tevékenység végzésében közvetlenül részt vesz.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-28, 06:04   #139 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Új szabálymódosítások

Ez így oké, amit leírtál, de mit tudok kezdeni a helyi Pista bácsival, aki elmegy és 1200 Ft-ért görbe falat szigetel! Ez neki lehet, hogy jó, mert tegyük fel 150 ezerért magában 2 hét alatt felrak egy 10x10-est! De viszont így kitol magával és a másikkal is! Miért? Egy vállalkozás már nem jön ki 2000 alatt, mivel ott a járulék, adó, alkalmazott! Nekünk 3-4 nap alatt kell készen lenni ezzel a házzal ahhoz, hogy kijöjjünk a 2000-2200 Ft-ból!

Ráadás tavaly ettem a kefét egy hasonló kontár miatt! A tulaj megvette az 5 cm-es szigetelést, ezt követően a "kivitelező" kicserélte valahol 3-asra! Így is kicsi volt, ezt követően meg már főleg! Felrakta görbén a szigetelést, de annyira, hogy egy terhes asszony is megirigyelhette volna azt a hasat! Leglettelte, majd elvonult! Ezt követően szólt nekem a tulaj, hogy menjünk és színezzük le! Én odamentem és miután megláttam, azt mondtam a tulajnak, hogy át kell glettelni, sőt a helyében lőnék rá egy 5-ös szigetelést! Igazából amikor kimondtam ennek az árát, ferde szemmel néztek rám, hogy ez hülye és drága! (mivel jól ismertem őket és a lánya is egy szépség, ezért beszer áron számoltam már alapból mindent)

Mi történt, ők azt mondták, hogy gletteljem le és színezzük le! Na mit csináltam, hogy ne mondják rám, hogy foltosan színezek, inkább megvettem a hálót és a plusz ragasztót és újból lehálóztam, majd ezt is gletteltem!
Csinált nekem egy kontár csaló kőműves 3 napos minuszt, de megérte, mivel szép lett a fal! Bár ha nem ismertem volna ennyire a tulajt, akkor nem vállaltam volna el
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-05-28, 06:37   #140 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Új szabálymódosítások

Én most attól tartok, hogy a kivitelezői fegyelem családi ház szinten lazulni fog. Az év elején életbe lépett változások kemény szigorításokat tartalmaztak. Ehhez képest nagyrészt visszaléptek a korábbi előírások szintjére. Emellett a néhány éve tapasztalható ellenőrzési szigor után, most az utolsó módosítás alapján az 50 millió alatti kivitelezések megkezdését be sem kell jelenteni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
építési szabály, építésügyi szabályzat, szabálymódosítás


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 09:37 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum