Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Szabályok és törvények

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-11-28, 15:31   #11 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Nem vicces re: Szomszéd jogok!

Szombaton megtörtént a nagy favágás, jött a hír!Részletekről nem tudok, csak annyit, hogy a fa egy része ottmaradt hasznosításra, feldolgozásra, tüzelőnek.Így is ígérte a szomszéd korábban.Már árnyékot vetett a szomszédra is a nagyra nőtt lombozat, igaz jól be is takart, és elzárta a kilátást- belátást közöttünk.Az ünnepekben talán sikerül ismét eljutni a helyszínre, és megnézni mi is történt a telekhatáron.Vághatom a fát halomba!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-12-27, 19:16   #12 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Szomszéd jogok!

Ismerősömnek is baja van a szomszéddal!
Az első nyárfasora a szomszédnak teljes egészében az ismerősöm telkére van telepítve, kb 700 négyzetméter területen.Még a 2. sor is túl közel esik hozzá, de árnyékot legalább nem vet. ÉSZAKI OLDALRÓL VAN A PROBLÉMÁS ERDŐ RÉSZLET.Földalapú támogatásoknál,ha jól tudom 3 % a megengedett hibahatár. Ez 1 ha esetén max.300 négyzetméter lehet. A MEPAR rendszer, és térkép adatok ezt a hibát kimutatják, és A támogatásból ki is veszik.Nem támogatható terület!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-12-29, 08:57   #13 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Szomszéd jogok!

Loggi, minden Luxemburgban történik vagy kishazánkban? Amúgy jó favágást, tavaly én is alaposan megnyirbáltam a szomszéd telkére árnyékot vető fákat.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-01-03, 20:51   #14 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szomszéd jogok!

Idézet:
sbs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Loggi, minden Luxemburgban történik vagy kishazánkban? Amúgy jó favágást, tavaly én is alaposan megnyirbáltam a szomszéd telkére árnyékot vető fákat.
Ez utóbbi hazai történet, és ma is fenn áll ez az állapot. Mg területeknél sok hasonló eltérés akad.Legalább van dolga a földmérőknek!A privatizációkor osztották újra a földeket, és méregették ilyen jól ki a területet.Itt nem 20 cm a megengedett hibahatár +/-, valamivel több lehet, de ennyi?

A korábbi eset valóban Luxemburg melletti falucska, ma jöttem vissza. A favágásra nem maradt idő, volt más csinálni való.Belenéztem a jobb oldali közös határvonalba többször is. A fák valóban vissza lettek vágva kb. 1m magasságig a szomszéd által, így jobb a láthatósága a határvonalnak. Sajnos már a határvonalra épített lakóháza a szomszédnak, és a további építményei, és a keritése is nagy kilengéseket mutat, azaz hullámos! A +/- 20 cm hibahatárba belefér. Hogy itt kinek kellene a támfalat megépíteni kb.3 m magasat az alappal együtt 40m hosszban tudja valaki?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-01-07, 10:31   #15 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szomszéd jogok!

HÓLAPÁTOLÁS KÖZBEN egyeztetett a két szomszéd a támfalépítés tárgyában!

Ismerősöm új tulajdonos, még most ismerkedik a szomszédjával, akinek a telke kb. 2m-rel magasabban van. Mindkettő telken volt terprendezés korábban, ez jól látható! Az egyik sülyesztve, a másik feltöltésre került, így alakult ki a nagy szint különbség! Alföldi emberként, nekem szokatlan, és ismeretlen ez a probléma.A szomszéd NEM zárkózik el a támfalépítésétől, már csak a minőségen kell megegyezniük, esetleg hozzájárulni anyagilag a küllemhez.Ez így nem is hangzik rosszul!Várjuk meg, hogy mi lesz ebből?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-05-12, 06:07   #16 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szomszéd jogok!

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
HÓLAPÁTOLÁS KÖZBEN egyeztetett a két szomszéd a támfalépítés tárgyában!

Ismerősöm új tulajdonos, még most ismerkedik a szomszédjával, akinek a telke kb. 2m-rel magasabban van. Mindkettő telken volt terprendezés korábban, ez jól látható! Az egyik sülyesztve, a másik feltöltésre került, így alakult ki a nagy szint különbség! Alföldi emberként, nekem szokatlan, és ismeretlen ez a probléma.A szomszéd NEM zárkózik el a támfalépítésétől, már csak a minőségen kell megegyezniük, esetleg hozzájárulni anyagilag a küllemhez.Ez így nem is hangzik rosszul!Várjuk meg, hogy mi lesz ebből?
Már engedélyeztetés alatt van a támfalépítés ügye.Volt földmérő kitűzni a telekhatárt, és láttam luxemburgi térképmásolatot is. Itt bizonyos közmű műtárgyak is fel vannak tüntetve a térképen. Az épületek ellenben elmozdultak az eredeti helyükről. Mintha árnyékuk lenne! A digitális térképek pontosíthatták a tényleges helyüket, és a régi rajzokra rá lettek vetítve. Ilyen megoldást itthon én még nem láttam.A méretarányt is megadják,egy vonalszakasszal jelzik azt, és számmal felette méterben!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-06-27, 22:22   #17 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Hahaha re: Szomszéd jogok!

Az előző telek másik oldalhatárán, és előkertjében már folyik a támfal építése.
Parkoló hely lesz kialakítva, azaz a dombból lefaragnak annyit, hogy egy autó elférjen.Hiába, parkolóból sosem elég!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-11-12, 16:52   #18 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szomszéd jogok!

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az előző telek másik oldalhatárán, és előkertjében már folyik a támfal építése.
Parkoló hely lesz kialakítva, azaz a dombból lefaragnak annyit, hogy egy autó elférjen.Hiába, parkolóból sosem elég!
Elkészült a szomszéd új parkolója! Az úttal párhuzamosan lett kialakítva, de nem tolatva áll be a két támfal közé, hanem körbe megy a közeli kis téren, majd a főúton haladva balra húzódik, a szembejövő sávon áthaladva közelíti meg a házát és a parkolót. Akár le is fedhette volna tetővel is.

A telekhatáron építendő támfalra megvan minden engedély, ki van táblázva tájékoztatás végett, már csak a kivitelező hiányzik. Vannak ettől jobb munkák bőven, itt is.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-01-04, 10:47   #19 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Szomszéd jogok!

Sziasztok!

Egy ismerősöm telekhatáros bővítést tervezett! Kérdem én, hogy körítsük a szomszédnak?

A jelenlegi falsík a telekhatártól 50 cm-re esik, viszont nincs a szomszéd felől kerítés. A tervezett hőszigetelés vastagsága 35 cm! A tető új vonala pedig éppen a telekhatárra fog esni!
Ez szerintetek jogilag megtámadható?
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-01-04, 21:18   #20 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szomszéd jogok!

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Egy ismerősöm telekhatáros bővítést tervezett! Kérdem én, hogy körítsük a szomszédnak?

A jelenlegi falsík a telekhatártól 50 cm-re esik, viszont nincs a szomszéd felől kerítés. A tervezett hőszigetelés vastagsága 35 cm! A tető új vonala pedig éppen a telekhatárra fog esni!
Ez szerintetek jogilag megtámadható?
Szerintem a földhivatali térkép nyílvántartása szerinti állapot a meghatározó jelen esetben.Ha a telekhatár követi a ház falát, ezért nincs kerités, akkor nagyon szépen kell beszélni a szomszéddal, ha viszont a térkép szerint is odébb van a telekhatár, akkor csak be kell jelentkezni a szomszédhoz a munkák elvégzésére.
A 35 cm szigetelés milyen anyagból készül?Láttam egy foghíj beépítést, mind a két oldalról kb. ennyi lett a szigetelése az oldalfalaknak, és még elállást (hézagot is) hagytak, a szomszédos ingatlanok falaitól.Volt ebben 20cm-es 3x5m-es panel, volt szürke, és grafitos fekete is, és ezen belül lila falcozott táblákat pakoltak a falazattal együtt haladva. Maga a falazat is jó szigetelő tulajdonsággal rendelkezett.Nem itthoni építkezés volt.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
szomszéd jogok, szomszéd problémák

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 07:58 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum