Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Szabályok és törvények (http://epitkezes.forum.hu/szabalyok-es-torvenyek/)
-   -   Faházak építésére vonatkozó szabályok (http://epitkezes.forum.hu/szabalyok-es-torvenyek/1018-fahazak-epitesere-vonatkozo-szabalyok.html)

Zsuzsa 2013-01-25 18:06

Faházak építésére vonatkozó szabályok
 
FATÁJ-online _A faházak építéséhez nem ÉME kell!_

dagadt 2013-01-25 19:52

re: Faházak építésére vonatkozó szabályok
 
Érdekes.

A saját weboldalukon amikor reklámozni akarják a tagságukat, még ez van írva.:)

"Weblapunkon több helyen foglalkozunk azzal, hogy könnyűszerkezetes épületet (s ide tartoznak a rönkházak, gerendaházak és egyéb fa-vagy fémvázas épületek!) a Magyarországon érvényben lévő jogszabályok alapján csak az építhet, aki rendelkezik ÉME-vel"

dagadt 2013-01-25 20:31

re: Faházak építésére vonatkozó szabályok
 
Annyit még hozzátennék, hogy ez a kijelentés a cikkben:

"S az igazi meglepetés az, hogy hazánkban a Könnyűszerkezetes Házépítők Egyesülete által létrehozott gazdasági társaságon kívül kizárólag egy(!) olyan cég van, ki törvényesen építhet könnyűszerkezetes házat! A többi nem!"

Nemes egyszerűséggel hazugság. Csak a vicc kedvéért néztem meg az ÉMI oldalán két céget, és mindkettőnek van. És egyik sem ez a gittegylet.

istvan62 2013-01-25 20:56

re: Faházak építésére vonatkozó szabályok
 
Szerintem itt egyszerűen arról van szó, hogy a köznapi beszédben egyszerűsítjük a megfogalmazást, és nem mondjuk végig a teljes körmondatot. A lényeg az, hogy nem elegendő egy ács brigád + egy fuvar fa.

dagadt 2013-01-25 21:05

re: Faházak építésére vonatkozó szabályok
 
Kedves István.

Mivel tudom, hogy kik ezek, miért jöttek létre, így nyugodtan állítom, hogy ez egy elhibázott PR cikk, amiben önmagukat akarják reklámozni.

Az általam kiragadott idézet pedig nemes egyszerűséggel hitelrontás.

istvan62 2013-01-25 21:19

re: Faházak építésére vonatkozó szabályok
 
Úgy tűnik kezdek zsibbadni, a 21:31-es bejegyzésed valahogy átugrottam, megjegyzésem csak az előzményekre vonatkozott.
Azzal én is tisztában vagyok, hogy sajnos nem ritka az ilyen megvezetése az érdeklődőknek.

sbs 2013-01-25 21:51

re: Faházak építésére vonatkozó szabályok
 
Mivel ez egy elég kemény nap úgy ís, hadd kérdezzem meg, mi konkrétan a megvezetés ebben a témában?
És KI az a többször emlegetett, de nevén nem nevezett másik cég? Őszintén szólva a cikket elolvasva, engem inkább az érdekelt hogy KI az a "másik" cég, szemben azzal akiről a cikk szól. Ez egy kissé mellélőtt marketing eszköz....

dagadt 2013-01-25 22:13

re: Faházak építésére vonatkozó szabályok
 
Egyszerűen az, hogy olyat állít ami nem igaz.

Ez benne a megvezetés. Sőt ha nagyon bele akarok menni akkor azt sugallja, hogy az ő cége és a titokzatos másik cégen kívül mindenki más csaló és törvénytelenül épít. Holott ez nem igaz.

Tipikus esete a magunkról jót nem tudunk mondani, akkor húzzuk le a konkurenciát.

"Ez egy kissé mellélőtt marketing eszköz...."

Pláne az, hogy alapból hazugsággal szembesül az ember. Ezután biztosan nagy bizalmat tud kiépíteni. Nem lepődnék meg ha ez a cikk eltűnne.

A másik hazugság, hogy az ÉMI-nek nincs köze az építőhöz. Az a terméket minősíti. Tehát ha te Kovács kis pista bt-vel építtetsz házat semmi gond, ha a kovács kis pista bt valakitől megvásárolta az émi-vel rendelkező falrendszert. (Ezt csinálják is sokan)

Kicsit közérthetőbben. A porotherm téglának is van ÉMI-je. De te amikor a házadat építed nagy valószínűséggel nem a wienerbergerrel szerződsz, hanem pl kis jános kőműves mesterrel. És mégis mindenki boldog és törvényes.

sbs 2013-01-25 22:25

re: Faházak építésére vonatkozó szabályok
 
Jól van nekem is leesett a mondat:

"S az igazi meglepetés az, hogy hazánkban a Könnyűszerkezetes Házépítők Egyesülete által létrehozott gazdasági társaságon kívül kizárólag egy(!) olyan cég van, ki törvényesen építhet könnyűszerkezetes házat! A többi nem!"

Hát ez elég keményen hangzik valóban, de gyanítom hogy a hangsúly itt nem azon van hogy KI építhet, hanem azon, hogy AKI SAJÁT ANYAGBÓL építhet. Tehát nem vásárolt faanyagból, hanem ők gyártják le az elemeket a megfelelő rendelkezések és szabványok szerint. Egyszerűen nincs jól megfogalmazva.

De javíts ki ha rosszul gondolkodom.

dagadt 2013-01-25 22:58

re: Faházak építésére vonatkozó szabályok
 
Jól gondolod, de had ne én találjam ki, hogy ő mit szeretett volna elmondani, amikor szemmelláthatóan fogalma nincs a pr cikk írójának a dolgokról. Ez az amit először beidéztem, hogy amit a cikkben állít az ellentétes azzal amit a saját weboldalukon állítanak.

ez így ebben a megfogalmazásban hazugság.

Valahogy úgy kellett volna megfogalmazni, hogy:

"csak ÉMI engedéllyel rendelkező gyártó szerkezete építhető be az épületbe."


A pontos idő 03:33 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum