Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Passzívház (http://epitkezes.forum.hu/passzivhaz/)
-   -   Szuper energiatakarékos ház (http://epitkezes.forum.hu/passzivhaz/404-szuper-energiatakarekos-haz.html)

sbs 2011-01-30 22:41

Szuper energiatakarékos ház
 
Szándékosan nem passzívházról szeretnék beszélni, lesz itt fűtés meg minden. Szóval igy vasárnap délután azon kezdtem el merengeni, miből építenék házat (nem passzívházat) és mit tennék még bele, ha mindenből a mai leg- energiatakarékosabbat szeretném beépíteni. (pénz nem számít most....:D)

- Falazat: Porotherm HS (44-es)
- Hőszigetelő vakolat: Dryvit
- Műanyag ablak: Fenstherm Prémium, vagy Fa ablak: Hofstadter Prémium IV78
- Kémény: Schiedel Absolute
- Tető Bramac + Bramac Solar Naptető
- Fűtés: Bosch Kondenzációs Kazán

Elsőre ezeket szedtem össze. Nos, hogyan képzeled el a TE energiatakarékos házadat? Mi az amit még belevennél (viz megtakarítás, biókandalló, stb) hogy elmondhasd magadról, jó helyre tetted a pénzed, mert maximálisan takarékoskodsz az energiával és igy véded a környezetet is!Engedd most el a fantáziád és ne azt nézd mire nincs pénzed, hanem azt hogy mi az amit megvennél ha lenne ....

Mcclode 2011-01-31 00:09

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Én még beletennék egy hővisszanyerős szellőztetés,egy szolár rendszert 500l szolártárolóval,padló fűtéssel(alacsony fűtési hőmérséklet miatt) ill a napelemek.
Csak ez mind sok sok pénz lenne.:D

istvan62 2011-01-31 09:05

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Jó dolog álmodozni!

A falazattal én maradnék a Porotherm 30-nál (max 38)
Homlokzati hőszigetelés: kőzetgyapot (létezik már a Dryvit-nál is)
Ablakok: fa, háromrétegű üvegezés
Tetőfedés: Creaton kerámia cserép
Gépészeti rendszerekben hővisszanyerés
A homlokzaton a védett felületeken sok fa, egyéb helyeken nyerstégla díszítés.

A kiselemes szolár tetőfedésben egyenlőre nem bízom, az elemenként összekötött elektromos hálózat élettartama nem tudom mennyire összemérhető a cserépével. Inkább napelem, pl a Roto-nál láttam olyat ami a tetősík ablakhoz hasonlóan a felületbe épített. És természetesen napelem.

sbs 2011-01-31 09:24

re: Szuper energiatakarékos ház
 
A minap hallottam az energiatakarékos csapokról. Hamarosan utána nézek, de addíg is:

- energiatakarékos csap
- energiatakarékos wc tartály (ez a 2 nyomógombos)
- A energiaosztályú (és sok plusz mellé) hűtőszekrény, mosógép, mosogatógép.(bár ez nem építőanyag...)
- LED izzók minden lámpába

Ezekkel még kiegészíteném az inditó bejegyzésem.

Zsuzsa 2011-01-31 11:09

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Én évek óta járok Újpestre az Ufo kongresszusra, ahol a szabadenergiás kisérleteiket mutatják be olyan kutatók, akiket az Akadémia száműzött.
Csefkó Pali barátom kitalált olyan cserepeket amik napenergiát hasznosítanak, és még sok mást is.
2011.március 5-én az Újpesti Művházban 9-18 óra között kerül megrendezésre, és a kutatók akkor és ott számolnak be a fejlesztésekről.

istvan62 2011-01-31 19:07

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Idézet:

istvan62 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 3239)
... pl a Roto-nál láttam olyat ami a tetősík ablakhoz hasonlóan a felületbe épített. És természetesen napelem.

Most látom, hogy elírtam. A Roto-é a napelem, és mellette napkollektor. De folytatom a sort:

A födém monolit vasbeton
Az ablakokon szúnyoghálós rejtett tokos redőny
Inteligens épület vezérlés

Sznoopy 2012-03-18 16:41

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Sziasztok,

Én most benne vagyok egy ilyen építkezésben, elég agyonszigetelt épület, 3 rétegű üvegezéssel.

alul 20cm lépésálló
tetőtérben 30cm RockWood-ot tervezek

hővisszanyerő szellőztető és egy levegő-levegő hőszivattyú
HMV-hez nyáron napkollektor, télen még nem tudom mi, de a tetőre szeretnék valami elérhető árú napelem rendszert ami visszatermelős

Természetesen a munka nagy részét és minden nemű segédmunkát én csinálok, villamos dolgokhoz van tehetségem és egy diplomám is, bár már a lapátolástól fáj a kezem :)

Mindent közelről szeretnék megvásárolni, kivéve amit Hollandiából jóval olcsóbban be lehet szerezni....

Valószínűleg folyamatosan lesznek kérdéseim majd itt a kivitelezést illetően :)

Péter

volks 2012-04-24 14:45

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Idézet:

Sznoopy eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 6329)
Sziasztok,

Én most benne vagyok egy ilyen építkezésben, elég agyonszigetelt épület, 3 rétegű üvegezéssel.

alul 20cm lépésálló
tetőtérben 30cm RockWood-ot tervezek

hővisszanyerő szellőztető és egy levegő-levegő hőszivattyú
HMV-hez nyáron napkollektor, télen még nem tudom mi, de a tetőre szeretnék valami elérhető árú napelem rendszert ami visszatermelős

Természetesen a munka nagy részét és minden nemű segédmunkát én csinálok, villamos dolgokhoz van tehetségem és egy diplomám is, bár már a lapátolástól fáj a kezem :)

Mindent közelről szeretnék megvásárolni, kivéve amit Hollandiából jóval olcsóbban be lehet szerezni....

Valószínűleg folyamatosan lesznek kérdéseim majd itt a kivitelezést illetően :)

Péter

Üdv.

Nézzél szét ezen a weboldalon. A plusz épületek |

Ha tudok szívesen segítek.

sbs 2012-04-24 20:33

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Szia,

Ez egy nagyon jól és közérthetően felépített weboldal, nekem kifejezetten tetszik, gratulálok hozzá. Itt is írhatsz erről bővebbet nyugodtan :-)

TMónika 2012-04-24 21:33

re: Szuper energiatakarékos ház
 
Szia Volks,
hasznos a weboldal, köszönjük! Te üzemelteted? Ha igen, merre vállaltok kivitelezéseket?
Üdv


A pontos idő 11:47 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum