Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Passzívház
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-04-24, 21:36   #11 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Szuper energiatakarékos ház

Szia Mónika, neked is tetszett az oldal? Akkor már ketten vagyunk.... én is írtam nekik. Szerintem szegediek, de egy profi vállalkozó ma már mindenhol vállal munkát (az ésszerűség határain belül). Azaz pl biztos az építtetőnek kellene kifizetnie egy brigád Soproni szállását pár hónapra, de mivel nem csak az energiával, hanem az építési költséggel is ügyesen spórolnak, ez ugye plusz kiadás lenne :-)

Amúgy azon gondolkodom, hogy ha már van/lesz A+ ház, akkor hamarosan itt is lesz A++ és A+++ mint a hűtőszekrényeknél?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-25, 08:26   #12 (permalink)
Új tag
 
volks avatarja
 
Csatlakozott: 12-04-24
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
volks Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szuper energiatakarékos ház

Idézet:
TMónika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Volks,
hasznos a weboldal, köszönjük! Te üzemelteted? Ha igen, merre vállaltok kivitelezéseket?
Üdv
Szia Mónika!

Először is köszönöm. Próbáltam úgy összerakni a weboldalt, hogy hasznos legyen azoknak akik a téma után érdeklődnek. Igen az én ötletem volt az oldal, de ehhez kellett egy szakember is, ezt elvállalta egy ismerősöm. A kapcsolat oldalon én vagyok elérhető. Munkát vállalunk az ország egész területén, de évente 4 háznál többet nem. Nem akarunk nagy cég lenni. Volt, hogy építettünk egy időben 8 házat is, és én csak rohangáltam egyik helyről a másikra. A végén kiszámoltam a munka mennyisége, idegeskedés stb. nem hozott több pénzt. Ráadásul a minőség rovására megy, ha nem tudsz mindenre odafigyelni. Ezért döntöttem úgy, hogy annyit vállalok amit kézben tudok tartani. Egy A+, vagy fokozott energiatakarékos épületnél meg tényleg nem mindegy, hogyan van összerakva. Kialakítottunk két típustervet. Az egyik 90-91 a másik 107-108 hasznos alapterületű. A nagyobbikról rakok fel alaprajzot és annak energetikai számítását. Ha erre az épületre feltennénk kb. 5 KW-os napelemet, már pozitív energiamérlegű lenne az épület. Ez azt jelenti, hogy pénzt kapunk vissza az áramszolgáltatótól. Gáz: nincs az épületben. Hőtechnikai számítás -15 fok külső hőmérsékletre lett számolva. Az épület energiaszükséglete 15KWh/nma alatt van. Ez a passzívház előírás. Ez nem passzív ház, és sose lesz az. Én nem vagyok passzívház párti.

Sajna nem engedi felrakni amit írtam, csak egy képet. SBS-től kérném rakja fel nekem. Elküldtem e-mailbe.
Csatolt képek
Fájl típus: jpg 02_1.jpg (98,1 KB, 9 letöltés)
volks nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-02, 17:36   #13 (permalink)
Új tag
 
volks avatarja
 
Csatlakozott: 12-04-24
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
volks Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szuper energiatakarékos ház

Egy megoldás a finanszírozásra: Hogyan lehetséges egy házépítés finanszírozása állami és helyi pénzből? | Öngondoskodás Expo
volks nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-05, 14:25   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-05
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
rotkiv1 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szuper energiatakarékos ház

Sziasztok!
Sajnálom, hogy nem hamarabb jöttem fel erre a fórumra, nem csak most, amikor már a vége felé vagyunk az építkezésnek. Sok hasznos ajánlást láttam itt.
Én is mindenképpen az energiatakarékos irányba szerettem volna menni. Ezért kondenzációs kazán, valamint padló és fal fűtés került beépítésre. A véleményem mindkettőről szuper! A falfűtéses helyiségekben 29 fokos víz kering, észre sem lehet venni, hogy fűtés van,csak egyszerűen 22 fok van, nem érződik, hogy honnan jön, a falak is csak enyhén langyosak, alig érezhető a falon, hogy langyos. A padló 42 fokon megy, és kellemes langyos folyamatosan. Ha nagyobbra állítom, akkor nem olyan sűrűn kapcsol be, van ideje kihűlni, nem annyira jó. Ja és sehol sincs semmi fűtőtest, mindenhová lehet pakolni. Ha valaki gondolkodik, milyen fűtés legyen, akkor ezt ajánlom!!! Természetesen ehhez kell 10 cm hőszigetelés is, hogy ne az udvart fűtsük a falon keresztül. Van olyan nap, ezen az enyhe télen, mikor csak egyszer kapcsol be naponta (+ éjszaka.). A gipszkarton álmennyezetnél 15 cm légrés + 20 cm közetgyapot van, ez biztos szigetel. És természetesen nem hagytuk ki az energiatakarékos világítást sem. Már egy része led világítás, a beépíthető spot a nappaliban és a konyhában mind led változat. Itt van kapcsolgatva rendesen, és egy éve semmi bajuk, nagyon jó, meg vagyok elégedve, és kellően erős a fényük is. Kicsit túl terveztem, mert a nappaliba 8 db 5 wattos beépíthető spot került, amiket 2-essével lehet kapcsolni, és bizony a 4 db is elég szokott lenni, jó persze a 8 sem vakító, de elég erős a megvilágítás (kb 25m2). Igaz inkább több legyen. és lehessen még kapcsolni hozzá ha kell, mint kevés. Most a szobák vannak folyamatban. A hagyományos lámpákba kerül nemsokára szntén led. Minőségi, nagy fényerejű led izzók beszerzését terveztem, hiszen nem akarok bajlódni velük folyamatosan, mint az energiatakarékosokkal tettem (felkapcsoláskor alig világít, és mire bemelegszik, lehet, már le is oltom). Tehát elterveztem, ugyanonnan fokog ezeket az E27 led izzókat is beszerezni, ahonnan a beépíthetők vannak, hiszen nagyon jók a termékek is és a kiszolgálás is. Már meg is rendeltem a led izzó csomagot, remélem ezzel is meg leszek elégedve. Ez után már csak a nyári melegvíz ellátás lesz hátra u-pipe napkollektorral, meg persze télen napos időben fűtés rásegítés, de ehhez már sajnos gyűjtögetni kell egy kicsit. Meg még az udvar sincs készen.
Remélem tudtam hasznos infókat adni azoknak, akik még építkezés előtt állnak.
rotkiv1 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-06, 08:54   #15 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Szuper energiatakarékos ház

Kedves Rotkiv1!

Csak egy gondolat, amit leírnék, a padlófűtéshez kapcsolódik.A hálószobában az ágyak alatt semmilyen vízér, vízvezetékcső ne legyen, mert betegséget okozhat.Padlófűtés sem legyen.
Nagyon szép és jó a padlófűtés, de a csövek túl sűrűn vannak.A téma címe radiesztézia, vízerek, káros földsugárzások, stb.Nem a kedvét akartam elvenni, csak az egészség nagyon fontos.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-06, 09:23   #16 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Szuper energiatakarékos ház

Ez nekem mindig magas volt. Mi a helyzet ott ahol ásónyomon van a talajvíz? Ott nem szabad házat építeni, a káros sugárzások miatt? Mivel lehet ezt mérni milyen műszerrel?
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-06, 10:58   #17 (permalink)
Új tag
 
volks avatarja
 
Csatlakozott: 12-04-24
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 8
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
volks Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szuper energiatakarékos ház

Idézet:
Zsuzsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kedves Rotkiv1!

Csak egy gondolat, amit leírnék, a padlófűtéshez kapcsolódik.A hálószobában az ágyak alatt semmilyen vízér, vízvezetékcső ne legyen, mert betegséget okozhat.Padlófűtés sem legyen.
Nagyon szép és jó a padlófűtés, de a csövek túl sűrűn vannak.A téma címe radiesztézia, vízerek, káros földsugárzások, stb.Nem a kedvét akartam elvenni, csak az egészség nagyon fontos.
Én tudnék erre egy megoldást. Egy ismerősöm hívta fel rá a figyelmemet.
Gesundheit hat einen Namen
volks nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-06, 11:17   #18 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Szuper energiatakarékos ház

Kedves Wattocsak!

A ház több helyiségből áll.Ha awc-m alatt van vízsugár, nem fog zavarni.Kifejezetten akkor egészségkárosító, ha hosszú időket ülnek felette, ott alszanak.Hosszú távon sok betegség forrása lehet.Ha a telken van vízér, vagy vízér kereszteződés, ne oda tervezzék a hálószobát, vagy, ha már mégis belefutottak, legalább az ágy máshol legyen.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-06, 11:22   #19 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Szuper energiatakarékos ház

Kedves Vols!

A radiesztéziás méréseket úgy tudom, hogy erre kifejleszett műszerekkel ma már tudják mérni.Google keresőbe beütve kiad ilyen vállakozásokat.Régebben ingával, varázspálcával, stb.mérték.Béky László és Kovács András is a tv-ben sokat foglalkozott ezzel a kérdéssel.Nemcsak a vízér lehet káros, egyéb sugarak is mérhetők, de e padlófűtést én ezért tartom nagyon meggondolandónak.Én magamnak nem tennék ilyet a lakásomba.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-01-06, 14:16   #20 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Szuper energiatakarékos ház

Találtam egy cikket:SCHUMANN hullámok aföldsugárzások ellen.Szent György, Vortex hatása...Google keresőn
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
ablak, bramac solar, energiatakarékosság, porotherm hs, schiedel absolute


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 19:56 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum