Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Passzívház (http://epitkezes.forum.hu/passzivhaz/)
-   -   IsoteQ rendszerű passzivház (http://epitkezes.forum.hu/passzivhaz/320-isoteq-rendszeru-passzivhaz.html)

sbs 2010-11-17 15:55

IsoteQ rendszerű passzivház
 
A minap hallottunk az IsoteQ rendszerről. Megnézve a honlapot, kifejezetten örülök, hogy egy sikeres MAGYAR vállalkozásról van szó. Reméljük, hogy a cég képviselője idetalál és elmondja röviden mi is ez a technológia, amivel nagyszerű passzív házak építhetők!

Gábor 2010-11-18 10:01

re: IsoteQ rendszerű passzivház
 
A honlapot én is átnéztem és a passzívházak annyira nem is drágák. Bár ettől gondolom tud mozogni a végső költségvetés +-2-3 millióval, de tényleg, nem is olyan rossz. Ha azt nézzük, hogy 25 m-ért passzívházam van, az nem rossz.

sbs 2010-11-18 18:20

re: IsoteQ rendszerű passzivház
 
Azért az érdekelne, hogy ezek a falak mennyire birnak megtartani egy villanybojlert. Amúgy a rendszer nagyon tetszik, kiváncsi lenné mi alapján döntenek egyes emberek, hogy ezt válasszák.

istvan62 2010-11-18 18:41

re: IsoteQ rendszerű passzivház
 
Gond nélkül megtartják, ezek vasbeton falak. Csak a rögzítés technikára kell oda figyelni.

IsoteQ 2010-11-23 09:21

re: IsoteQ rendszerű passzivház
 
Tisztelt Fórumozók!

Tudom, h ez nem a reklám helye, de most az előttem szóló meghívásának teszek eleget, amikor hozzászólok a témához.
Az IsoteQ marketing igazgatója vagyok és várom a kérdéseket a témában. Röviden: az elmúlt másfél évben dolgoztunk együtt a darmstadt-i Passzívház Intézettel. Elég tüzetesen bevizsgálták az IsoteQ PASSZÍV építőelem-családunkat. 22 csomóponton ellenőrizték a légtömör szerkezet meglétét és modellezték a hőtechnikai tulajdonságait, vonalmenti hővezetését. Végül november 13-án vehettük át a Tanúsítványt, ami nemcsak Magyarországon, hanem a régióban is egyedülálló dolog. Pontos megnevezése: " Passivhasus geeignete Komponente", azaz "Passzívházak építéséhez alkalmas termék", vagyis - amennyiben a minősített csomópontok alapján épít az ember IsoteQ házat - akkor garantált a passzívház-szabványak történő megfelelősség.

Üdvözlettel,

IsoteQ

sbs 2010-11-23 12:45

re: IsoteQ rendszerű passzivház
 
Köszönjük a választ, amiből megtudtuk, hogy az általatok forgalmazott termék tökéletesen alkalmas a passzív ház építésére.

A kérdésem pedig arra vonatkozott, hogy mit és hogyan lehet a falra rögzíteni ezt a rendszert használva. A falazat mindkét oldalán hőszigetelő réteget látok, amely nagy különbség a hagyományos téglákkal szemben.

Ilyenkor egy laikusnak az jut eszébe, hogy "egy képet sem tudok majd a falra tenni" - sőt ilyen gondolatok keringenek az egyszeri kőműves fejében is...- Ezt a tévhitet szeretném ha eloszlatnátok.

IsoteQ 2010-11-23 15:13

re: IsoteQ rendszerű passzivház
 
Köszönöm a kérdést. Itthon is lehet kapni önfúró csavarmenetű polisztirol dűbelt (formája a nautilus csigáéhoz hasonló). Ezzel 20 kg-ig gond nélkül rögzíthető a belső 5 cm-es NEOPOR réteghez egy nehezebb kép, könnyebb polc.
Pl. egy bojler esetében a 15 cm vagy 20 cm-es betonmaghoz rögzítek.

sbs 2010-11-23 15:40

re: IsoteQ rendszerű passzivház
 
Mennyivel gyorsabban/lassabban lehet ezzel az ISOTEQ rendszerrel falazni, ha összehasonlítom a hagyományos téglával, illetve kevesebb, vagy több-e a habarcsigény?
És még egy 3, kérdés ami felmerült: egy átlagos köműves is tud ezzel dolgozni, vagy kell hozzá valamilyen alavető továbbképzésen résztvenni ?

istvan62 2010-11-23 17:02

re: IsoteQ rendszerű passzivház
 
Úgy tudom ennek semmi habarcsigénye nincs. Az elemeket szárazon illesztik, és utána betonnal öntik ki.

Gábor 2010-11-24 13:52

re: IsoteQ rendszerű passzivház
 
Szerintem semmiféle képzés nem szükséges, esetleg elsőnek meg kell mutatni a kőművesnek, hogy-hogyan csináld. Ugyanaz majdnem a rendszer, mint a pincefalazónál. (Véleményem szerint)


A pontos idő 06:49 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum