Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Passzívház (http://epitkezes.forum.hu/passzivhaz/)
-   -   A passziv ház ajánlott építőanyagai (http://epitkezes.forum.hu/passzivhaz/196-passziv-haz-ajanlott-epitoanyagai.html)

sbs 2010-07-25 14:18

A passziv ház ajánlott építőanyagai
 
Próbáljuk meg áttekinteni mely építőanyagok alkalmasak a passzív ház építéséhez. Amit magam részéről nyitásként hozzátennék a témához máris válaszként az a következő:

Falazat:
Porotherm HS 44-es tégla

Nyílászáró
Műanyag 6 légkamrás ablakok 3 rétegű üvegezéssel

Tamás 2010-07-28 18:27

re: A passzivház ajánlott építőanyagai
 
jó dolog a tégla, de én jobban hiszek a készházban és a "legó"-ban is.

a légkamrák száma nem fontos, az U érték a fontos. fontos tudni, hogy az üveg U értéke sokszor sokkal jobb, mint a kereté, ezért figyelni kell arra, hogy NE az üveg U értékét kapjuk a kereskedőtől, hanem a teljes ablakét.

ha szeretnél erről többet olvasni, akkor itt a szerintem legjobb nemzetközi oldal: iPHM - International Passive House Magazine itt nem csak angolul, de magyarul és még sok más nyelven is találsz passzívház információt.
itt meg csak magyarul találsz cikkeket: http://www.bautrend.hu/index.php/passzivhaz

jó olvasgatást.

kérdezz nyugodtan

Tamás

sbs 2010-07-28 21:12

re: A passziv ház ajánlott építőanyagai
 
Ti passzív házakat építetek, vagy a passzív házakhoz való az építőanyagot forgalmazzátok?

Gábor 2010-07-28 21:30

re: A passziv ház ajánlott építőanyagai
 
Hellósztok! Én találtam egy jó honlapot, amely részletezi a passzívházak építőanyagait: link

Véleményem szerint a sima 38-as porotherm téglával is megoldhatjuk a passzívházat, csak megfelelőnek kell lennie a szigetelésnek, légcserének, tájolásnak, stb. Ha a honlapomra tekintünk (elég csak a főoldalra) a táblázatban láthatjuk, hogy 20 cm-es szigetelésnél kb. 0,14-es U értéket kapunk. Mennyinél is kapunk passzív minősítést?

istvan62 2010-07-28 21:49

re: A passziv ház ajánlott építőanyagai
 
Ez sokkal összetettebb kérdés, nem csak az egyes elemek U értéke az érdekes, hanem sok egyéb mellett az épület formájától kezdve a melegvíz termelés módjáig rengeted tényező hatással van rá.
Egyébként ha csak a fal számár meghatározott értéket nézzük, a 0,14 megfelel

Gábor 2010-07-29 06:57

re: A passziv ház ajánlott építőanyagai
 
Persze István igazad van, mert tényleg sok dolog számít még ezeken kívül. Nem olyan könnyű minősítést kapni, mint azt gondolnánk, ráadás ezt Ausztriában, vagy Németországban még komolyabban veszik.

Karalaci 2010-09-23 13:49

re: A passziv ház ajánlott építőanyagai
 
A passzívházakat falának U értéke minimum 0,15w/m2K kell legyen.

Karalaci 2010-09-23 13:52

re: A passziv ház ajánlott építőanyagai
 
A passzívházakat szinte bármilyen építőanyagból lehet elméletileg építeni. Például Porothermből, Ytogból, hungarocelből, szénából, csak megfelelő vastagnak kell lennie. A kérdés, tehát inkább az miből érdemes emberi tartózkodásra hosszúéletű, házat építeni.
A falaknak nem csak hőszigetelnie kell, de tárolnia kell a benti hőmennyiséget, gondoskodni kell a helyiség páraegyensúlyáról, nem szabad gyúlékonynak lennie, nem jó, ha a bogarak beleköltöznek, vagy megeszik, stb.

sbs 2010-09-23 13:53

re: A passziv ház ajánlott építőanyagai
 
Ezt úgy kell érteni, hogy ehhez együtt kell kapkulálni a nyílászárókat és a falakat?

Azaz mindjuk a falazat méret/U érték és a nyílászáró méret/U érték egy adott falnál együttesen átlagban érjék el ezt az eredmény.

Hmmm érthetőbben a kérdésem:
50 m2 0.14 -s fal + 8 m2 0.17-es ablak átlagban jó? ezt igy értendő? Vagy szigorúan minde legyen alatta.

Karalaci 2010-09-23 13:57

re: A passziv ház ajánlott építőanyagai
 
Én építészként a réteges falszerkezeteket szoktam ajánlani. Például belül 25-30 cm tégla falazóblokk, rá pénztárcától függően, minél vastagabb hőszigetelés, lehetőleg szálas hőszigetelés. Ez mind költséghatékonyságból előnyös, nem kell kifizetni a Porotherm reklámkiadásait és fölösleges vastagságát, továbbá a tégla belülről kedvező pára és hőtárolás szempontjából.


A pontos idő 01:36 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum