Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Nyílászárók

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-12-17, 16:05   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-02-16
Összes hozzászólás: 7
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
misinick Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás 10éves-ablak "höszigetelt"üveg csere...

Helló mindenkinek !
10 ével ezelött készült akkori technikának megfelelt üvegezés volt, a 6.5cm vastag borovi fenyőböl készült ablak szárnyban....most ebbe az ablak keretbe került 2X4mm-es 2db lowe-e üveg-16mm aluminium táv tartóval...!és most jöttek a problémák hogy kint -X fok és az ablakok lakotérben lévö alsó viszintes részén kb 3-4 cm magasan szabályossan minden reggelre gyöngyözik az összes ablakon a víz.....ilyen a régi űvegeknél nem volt-(max 2-3 cm pára csík)...a lakásban 21-22 fok,pára tartalom 50-60% között van ...ami sztem ideálisnak mondható,kérdésem mit lehet tenni ezzel a problémával,fel vettem a kapcsolatot az űvegessel, a válasza az volt ilyennel még nem is találkozott......hát eddig én sem....szivessen várnék ötletet, tippet,javaslatot!! köszi....
misinick nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-12-18, 01:13   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: 10éves-ablak "höszigetelt"üveg csere...

Az történt, hogy az új ablaküveged jobban szigetel. Nem csak a hőt, hanem a párát is. Valamint az új üveg beépítésével megszüntetted a régi "hibáit" azaz azokat az apró réseket, amin a pára jó része is eddig eltávozott.

Többször beszéltünk már erről, akár a külső szigetelés felújításakor, akár a régi nyílászáró komplett cseréjénél, de véleményem szerint ez az üvegcsere is ebbe tartozik.

Nem tudom neked segít-e, esetleg egy ablaknál érdemes kipróbálni az átszellőztetőt: http://epitkezes.forum.hu/nyilaszaro...eles-utan.html
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-10-08, 07:31   #3 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: 10éves-ablak "höszigetelt"üveg csere...

Idézet:
misinick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Helló mindenkinek !
10 ével ezelött készült akkori technikának megfelelt üvegezés volt, a 6.5cm vastag borovi fenyőböl készült ablak szárnyban....most ebbe az ablak keretbe került 2X4mm-es 2db lowe-e üveg-16mm aluminium táv tartóval...!és most jöttek a problémák hogy kint -X fok és az ablakok lakotérben lévö alsó viszintes részén kb 3-4 cm magasan szabályossan minden reggelre gyöngyözik az összes ablakon a víz.....ilyen a régi űvegeknél nem volt-(max 2-3 cm pára csík)...a lakásban 21-22 fok,pára tartalom 50-60% között van ...ami sztem ideálisnak mondható,kérdésem mit lehet tenni ezzel a problémával,fel vettem a kapcsolatot az űvegessel, a válasza az volt ilyennel még nem is találkozott......hát eddig én sem....szivessen várnék ötletet, tippet,javaslatot!! köszi....
Nálam már idősebbek a hőszig ablakok, és foltosak belülről, homályosak is: Még házilag ragasztották őket 1981-ban,az építkezés helyszinén, a hőskorban!
"Az Otthon Melege" jelszóval, tegnap kaptam ajánlatot az üvegcserére, kb 23 m2 az üveg felület.Kb. 20 000eFt/m2-be kerülne. Megéri majd ez a csere, elfogadható ez az ár,megtérül ez valaha?Üvegcsere pályázattal NEM találkoztam sehol?Loggia beépítéssel, télikertesítéssel sem úgyszintén?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-11-16, 10:28   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: 10éves-ablak "höszigetelt"üveg csere...

Egy hőszigetelt üveg cseréjének mennyi lehet a munkadíja, ha 17db üveget cserélnek egyszerre?Az üveget az első-második szintre kell felhordani, és a zárólécet kissebre kell szabni hosszában.A régi üveg elszállítása is esedékes lehet.Az új üveget a gyártó helyszínre szállítja
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-11-22, 09:55   #5 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mosoly re: 10éves-ablak "höszigetelt"üveg csere...

Háromszor jobbak az új hőszigetelt üvegek,és 3 féle megoldás is lehetséges, sőt "melegperemes " távtartóval is készíthető.Pénztárca függvénye! Nem árt részletesen tájékozódni, több ajánlatot kérni, és összehasonlítani!
Távolsági buszon utazván az alsó fix hőszigetelt ablakok szárazzak voltak még, a felső tolóablakok izzadtak, és csepegett a víz. Ezek szimpla üvegek voltak. Nézzük meg majd hidegebb időkben, mit csinálnak?
Tudni kell, hogy az én ablakaim 1980-ban készültek, és akkor ezt HŐszig ablaknak mondták!Megértek az üvegcserére!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-12-03, 13:40   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: 10éves-ablak "höszigetelt"üveg csere...

Már gyártják az új üvegeket,talán hétfőn a csere is megtörténik.Kb.: 16 eFt/m2 lett a Br.ár beépítve. Bevonatos, melegperemes üveg 18,3 m2. A lakás 100m2-es.Hogy ez sok, vagy kevés üvegfelület egy lakáson? Szerintem az átlagnál magasabb(több). Az eredményt kíváncsian várom.
Ez még NEM loggiabeépítés! Az lenne az igazi megoldás. Loggi
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-12-08, 18:53   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: 10éves-ablak "höszigetelt"üveg csere...

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Már gyártják az új üvegeket,talán hétfőn a csere is megtörténik.Kb.: 16 eFt/m2 lett a Br.ár beépítve. Bevonatos, melegperemes üveg 18,3 m2. A lakás 100m2-es.Hogy ez sok, vagy kevés üvegfelület egy lakáson? Szerintem az átlagnál magasabb(több). Az eredményt kíváncsian várom.
Ez még NEM loggiabeépítés! Az lenne az igazi megoldás. Loggi
Korrigálom az árat, rosszul számoltam! 19 eFt/ m2 Br. ár a csere költsége.
Kiszedni a régi üveget tovább tart a kemény öreg gittből, mint az újat kiékelni beépíteni. Végül a 16 mm-es üveg helyére befért a 24 mm-es, a záróléc vágása nélkül is. éppen szintbe került a kerettel, így még festettlen csíkok sem maradtak!Három mester nem bírta befejezni egy nap alatt a cserét,korán sötétedett.Holnap folytatjuk az üveg cserét.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-12-12, 21:04   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: 10éves-ablak "höszigetelt"üveg csere...

Kedden befejeződtek az üvegcsere munkálatok nálam. Éppen a tél beállta előtt sikerült megoldani ezt a nehéz kérdést.Azóta kinnt mindig hidegebb van, és így nehéz a tapasztalataimról beszámolni is.
1.,A termosztát az emeleti szobában hamarabb kikapcsolt mint eddig , ezért a nappaliban az elzárt radiátort nyitni kellett a 20-21 fok eléréséhez.
2.,Lehet érezni a hő áramlását a lakásban, ami eddig ismeretlen volt.(meleg)
3., Nem kell beöltözni úgy, mint korábban.
4., Hogy 8- 9 m3/napi gáz 100m2-es lakáshoz sok-vagy kevés, döntse el az olvasó!Lesznek még hidegebb napok is, várjuk meg majd azt is még. Régen 500 m3 fogyasztás is volt 1 hónap alatt.Azóta történt már egy-két dolog. Oldalfalszigetelés,koszoruk szigetelése, kapualj menyezet szigetelése, stb..
A loggiák förmedvényes kinyúlása a közterület felé még nem szünt meg, sajnos!
5., A jövő nyári tapasztalataimról a gyártó cég várja a visszajelzésemet.
6., A régi üvegeket elszállították a mesterek. Olyan fehérek voltak egymásra pakolva a vízkőtől, mintha tejüveg lett volna.34 évesek voltak, megértek a cserére.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
gita3 (2014-12-13)
Régi 2014-12-18, 22:03   #9 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: 10éves-ablak "höszigetelt"üveg csere...

Az utóbbi 48 órában csökkent a gázfogyasztásom először az üvegcsere után, az előző időszakhoz képest!
Erre vártam napok óta, hogy mennyivel tud csökkenni!A külső lehülést, most enyhülés követte itt délen, minálunk.Hiába közeledik a Karácsony, az időjárás nem úgy alakul!
Elmondhatom, hogy a 10-15 %-os megtakarítást az új melegperemes üvegcsere meghozta, tudja, és nincs páralecsapódás eddig. Várjuk meg a minuszokat, hogy majd mit csinál akkor?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-01-10, 14:08   #10 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: 10éves-ablak "höszigetelt"üveg csere...

Megjelent a társasházak feújítási pályázat felhívása! Lehet tanulmányozni, számolgatni.Olvasatom szerint az üvegcserét nem támogatják???A loggia beépítést sem találtam, hiába olvastam végig a pályázati kiírást???51 %-os többség dönthet a ház sorsáról a társasházaknál, ha jól értelmezem a dolgot, de ebben azért nem vagyok egészen bizonyos!Minden esetre az 50% önrészt valahogy fedezni, a felvett hitelt meg valakinek fizetnie is kell majd! A támogatás összege is korlátozott, a megoldandó problémák meg nem lebecsülendők egyáltalán!Addig nyújtózkodjunk, amíg a takarónk ér!" A " osztályba kerülni a "C"- "D"-ből nem kis mutatvány!Nálunk 3 Mill.Ft is kevés lenne lakásonként a 100 m2 lakások felújításához.Örülök, hogy túl vagyok az üveg cserén, és érzem a hatását.Még a régi szobatermosztátot is kicseréltem, hogy egyenletesebb legyen a"MELEG " hőmérséklet az otthonomban!
A garázsfödém szigetelése a következő feladat nálam, ez eddig elmaradt.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
ablakcsere, párás üveg, üvegcsere

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 15:21 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum