Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Nyílászárók

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2011-03-20, 12:36   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Kérdés Ablakos átverések?

Épp a minap néztem rá erre az oldalra, ami ráadásul adwords kampánnyal (fizetett hirdetés) volt a ggogleban: www. ablakosatveresek.hu

Többszöri átfutás után sem láttam egyértelműen kihez tartozik az oldal (végül megtaláltam, de egy átlagjuser úgysem fogja..) szóval nem értem a project mögötti filozófiát.

Ha igaz amit leírnak (amúgy miért ne lenne az) miért nem vállalják magukat, hiszen igy pont olyan mint egy "újabb áteverés"

Ettől függetlenül én nem érzek átverést a nyílászáró piacban. Egyszerűan van aki ennyiért, van aki annyiért adja, ez egy tiszta üzlet, mint minden más. Sőt inkább azt hiszem hogy ez az öldöklő árverseny sok versenyzőt a padlóra küldött (és még fog is)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-20, 22:24   #2 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Ablakos átverések?

a választ küldtem priviben
nekem az az érzésem, hogy ez a saját védelmükre készült
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-03-21, 12:35   #3 (permalink)
Szakember
 
papesz28 avatarja
 
Csatlakozott: 11-02-08
Hely: Ajka
Összes hozzászólás: 188
Kiosztott köszönetek: 44
Begyũjtött 32 köszönetet 32 hozzászólással
papesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé szállpapesz28 Hírneve felfelé száll
Üzenetküldés MSN-en keresztül papesz28 részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül papesz28 részére
Alapbeállítás re: Ablakos átverések?

Nem tudom, elment a PÜ. mert nekem nincs a saját elküldöttjeim között?
__________________
http://www.hydrovidra.hu/
Alternatív megoldások, megújuló energiák, innovatív épületgépészet
papesz28 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2011-04-27, 10:24   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-29
Hely: Szigetszentmiklós
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 12 köszönetet 10 hozzászólással
Free Vannak jó hozzászólásaiFree Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Ablakos átverések?

A fent említett oldal ugyan megkerülősen de azért hazabeszélős.
Nem fényezi magát gusztustalanul direktbe szájbarágósan (hogy a többi mind ócska és csak ő és ő) de ügyesen elkéri az illető adatait, elérhetőségét.
Utánna már címre küldve saját "teljesen egyedi" ajánlatát mint az egyetlen és igazi és megbízhatót ajánlhatja saját magát.
Finoman kommentálva: ügyes.

Ráadásul csak bizonyos márkaneveket típusokat emel ki néhol a teljesség igénye nélkül amely bizony büdösül terelés szagú!

Ráadásul aki az iparágban benne van az tudja hogy a 100% ban jó ablak kb. így áll össze a tartósság a hőszigetelés és megbízhatóság együttesében:

- az alapanyag típusa kialakítása és anyagtartóssága UV állósága fontos de csak 30%
- a merevítő rejtett horganyzott acél anyagvastagsága és formája 13%
- a működtető vasalat erőssége és biztonsága illetve jól minnél több irányban állítható mivolta, 14%
- az üvegezés hőszigetelő fokozata és az elkészítési minősége (azaz az sem mindegy hol és hogyan készül) 13%
- azonban másik legfontosabb hogy mennyire korszerű gépeken mennyire szakképzett emberek milyen minőségbiztosítás mellett szerelik mindezt össze tehát ez a másik 30%
Nos nagyjából így áll össze a 100% jó ablak.

DE még ezt a jó ablakot is simán el lehet szúrni egy szakszerűtlen, hibás beépítéssel.

Ennek az utsó hibának egyébként nem egyszer a "minnél kisebb rumlival ússzúk meg - gondolatmenetű" megrendelő a legfőbb támogatója.
__________________
Ablakot vagy ajtót keresel? M & F nyílászárók
Free nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-20, 18:41   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-16
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 5 hozzászólással
pacorabanne001 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Ablakos átverések?

azért annyit hozzátennék a témához,hogy ezt szerintem arra értik hogy lelépnek a felvett pénzzel.nagyon sok ilyenről hallottam már ezért nincsen bizalom a vevő és az eladó között.az hogy ki mennyiért szerzi be az ablakot ahhoz mindnekinek joga van rátenni annyi hasznot amennyit szeretne.de attól még nem kellene elvenni az emberektől a pénzt.inkább idősebb korosztályt lehet átverni,de bedőlnek fiatalabbak is.előleget pedig kell fizetni különben addig nem nagyon kezdik el a gyártást!!MINÉL TÖBB ILYEN EMBER LESZ ANNÁL KEVESEBBET AKARNAK AZ EMBEREK FIZETNI!EZ MINDEN BEÉPÍTŐNEK A RÉMÁLMA.AKÁR RÖVID AKÁR HOSSZÚTÁVON!!!
pacorabanne001 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-05-26, 15:03   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-07-23
Hely: Tatabánya
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
ernesztin Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Ablakos átverések?

Úgy gondolom, annak idején minden jó szándékú és jó érzésű "ablakos" felháborodott, ógott-mógott magában. Ma új domain után keresgélve eszembe jutott az ablakosatveresek. hu oldal, hát rákerestem.
Mivel az eredeti tulajdonos cégét árverezték, a domain úgy látszik senkinek sem kellett, 50 ezer volt a kikiáltási ára, így felszabadult. Beregisztrálta ez év februárjában az ablakos.hu, és egy oldalt szentelt a nekrológnak. Egy részlet belőle:

"Szerencsére a honlap megszűnt, valószínűleg elfelejtették meghosszabbítani a domain előfizetését. Megelőzvén, hogy a honlap újra létezzen, beregisztráltattuk a domaint."

Fritz Gergely Csaba nem csak dörmögött, cselekedett. Nekem tetszik.
ernesztin nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-05-28)
Régi 2012-06-25, 20:47   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-06-24
Hely: Székesfehérvár
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
FaTrend Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Ablakos átverések?

Én is láttam ezt az oldalt, de azt hiszem főleg a műanyag nyílászárókról ír. Én viszont a fa nyílászárókhoz értek igazán és azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon széles skálán mozog az értékesített fa nyílászárók minősége. És akkor egy pár szót az átverésről: a megrendelők nagyon nincsenek azzal tisztában, hogy milyennek is kell lenni egy jó minőségű és évtizedekig szép fa nyílászárónak. Éppen ezért megveszik azt, amit mondjuk a szomszéd megvett és nagyon szép és ráadásul még az ára is kedvező. Én ezért mindig azt szoktam tanácsolni, mielőtt megrendelnél egy gyártó által elkészített nyílászárót, mindig nézd meg, hogy miket gyártott mondjuk 4-5 évvel ezelőtt. Ha ez tetszik, akkor érdemes ajánlatot kérni...
FaTrend nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-11-21, 19:16   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-11-21
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Muszaj Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Ablakos átverések?

Az alábbiak jól hangzanak, de egy nem szakmabeli megrendelő miből tudja eldönteni ezeket? Mert mondani bármit lehet.

"Ráadásul aki az iparágban benne van az tudja hogy a 100% ban jó ablak kb. így áll össze a tartósság a hőszigetelés és megbízhatóság együttesében:

- az alapanyag típusa kialakítása és anyagtartóssága UV állósága fontos de csak 30%
- a merevítő rejtett horganyzott acél anyagvastagsága és formája 13%
- a működtető vasalat erőssége és biztonsága illetve jól minnél több irányban állítható mivolta, 14%
- az üvegezés hőszigetelő fokozata és az elkészítési minősége (azaz az sem mindegy hol és hogyan készül) 13%
- azonban másik legfontosabb hogy mennyire korszerű gépeken mennyire szakképzett emberek milyen minőségbiztosítás mellett szerelik mindezt össze tehát ez a másik 30%
Nos nagyjából így áll össze a 100% jó ablak."
Muszaj nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-02, 09:32   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-02-01
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
macskabagoly Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Ablakos átverések?

"Ablakcserét tervez? Felújít? Vajon kit választ? Ha az IsoXXX szerződne, (tizen)háromszor is gondolja meg!"

megj:
Cégnév szerkesztő által moderálva. Akinek mégis ismerős a cég, azoknak elküldjük Macskabagoly elérhetőségét.
Megértéseteket köszönjük!
macskabagoly nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-02-02, 10:30   #10 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Ablakos átverések?

Kis szerencsével beleszaladsz egy kellemetlen perbe. :-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
ablak, ablakos átverés, átverés, nyílászáró

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 23:53 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum