Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Nyílászárók
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Szavazás eredménye: Milyen nyílászárócserét javasolsz?
Bontásbeépítés 13 100,00%
Tokba építés 0 0%
Szavazók: 13. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-03-20, 18:34   #21 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-16
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 5 hozzászólással
pacorabanne001 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Nyílászárócsere, de hogyan?

kinek kellene tegnapra??az ügyfélnek?ha igen akkor meg kell neki mondani,hogy a jó munkához idő kell.ez komolyabb dolog mint azt sokan gondolnák.ha rossz lesz akkor meg a tulajdonos lesz a legmérgesebb.ezt tudatni is kell vele különben nem fogsz jól kijönni a dolgokból.
pacorabanne001 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-21, 17:06   #22 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Nyílászárócsere, de hogyan?

Hát én az ügyfélre gondoltam természetesen. Azt hogy te hogy oldod meg rád bizza. mert azt hiszik ha fizetnek akkor velünk szenben mindnet szabad nekik legalábis sokan gondolják ezt.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-21, 19:21   #23 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-16
Összes hozzászólás: 19
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 5 köszönetet 5 hozzászólással
pacorabanne001 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Nyílászárócsere, de hogyan?

helo!hát igen sajnos ez van a mia világban.sok ember sok mindent bevállalt olyankor amikor nem kellett volna.és ez mára már megszokott lett,és szinte elvárt!
pacorabanne001 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-03-21, 20:52   #24 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-29
Hely: Szigetszentmiklós
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 12 köszönetet 10 hozzászólással
Free Vannak jó hozzászólásaiFree Vannak jó hozzászólásai
Kacsint re: Nyílászárócsere, de hogyan?

Ami a púrhab levágását illeti....

Az ékek helyét kihabozni csak gyakorlott szakember álljon neki!
A már megszilárdult púr hab töredékek ék hézagba való utólagos betömését az ék kivételekor, már 10éve alkalmazzuk, illetve tanácsoljuk a vakoló szakinak vagy kőművesnek.

Való igaz az ideális az lenne ha kifújáskor csak az ablak síkjáig terjedne illetve ha már kicsit többet sikerült benyomni akkor a kitüremkedő habot még a teljes megkötés előtt, mikor már meghártyásodott a felülete, visszanyomkodni az ablak síkjáig.
(egyébként eredetileg a német, osztrák szakik is ezt tanácsolják elsőnek ha van rá idő és ember)

De: sajnos erre sem a szerelők többségének sem a tulajnak nincs ideje és türelme hogy a kellő felületi hártya keménységét kivárva kívül és belül vissza nyomkodja a kiálló részeken.
Még akkor sem biztos ha a szaki magának csinálja házilagos kivitelben.

( A házilagos kivitelű ablak cserétől és beállítástól valamint habozástól eleve óvnák minden gyakorlatlant, magával a habozással teljesen jól függőbe és "vízbe" állított kváló ablakot is el lehet akár véglegesen szúrni! )

Ha viszont nincs se ember se idő visszatömködni és levágásra kerül a kiszáradt hab van egy költséges, de a púrhab levágása átali állagromlást is kiküszöbölő megoldás mely plusz a szigetelést is tökéletesíti, ezt RAL szerelésnek hívják, ez körben külső és belső záró szalag felragasztását jelenti a levágott kihabozott résre.

Munkában és anyagban is legalább 15-25% + költség viszont ez után nyugodtan lehet kívül belül vakolni és ráadásul jöhet a hőfénykép nyugodtan akár évek múltával is!
__________________
Ablakot vagy ajtót keresel? M & F nyílászárók
Free nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-09-28, 08:35   #25 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-09-28
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
spacecadet Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Nyílászárócsere, de hogyan?

Sziasztok!

Mi most cseréltük ki az előző, utólagosan gerébtokba épített nyílászárókat, és a helyreálltásban szeretnék tanácsot kérni. Kivitelezést szerintem meg tudom oldani saját kezüleg, de laikusként nem akarok ész nélkül nekiugrani (és nem is merem bárkire csak úgy rábízni korábbi negatív tapasztalatok miatt).

A függőleges oldalak negatív élet ytonggal tervezem kipótolni. Ez még viszonylag egyertelmű, de innentől elakadtam.

1. A vakolat majd a glett mennyire fedjen rá a tokra?
2. Pur habot nem kell valamivel védeni a vakolatban lévő nedvesség illetve a későbbi páradiffúzió ellen valami párazáró fóliával? Itt találtam ilyesmi anyagokat, jó felé keresgélek? Van olyan amit utólag egyszerűen föl tudok ragasztani?
3. Egy helyen a kikerült régi párkány helyén elég nagy rés maradt (lásd fénykép). Ide is mehet valami fólia, ytong, vakolat?
4. Két helyen tokmagasítás van az árnyékolástechinka miatt. Ezt belülről mivel tudom lefedni, hogy egyenlő vastagággal fusson körbe a tok? Gipszkartonozást olvastam több helyen, de ebben nem bízok. Vagy üresen hagyom, vagy rakok bele valami szigetelést, ami viszont attól tartok bepenészedik.
5. Mit tudok csinálni az áthidalók alatti réssel? Főleg emiatt félek a gipszkartonozástól, mivel ez a terület eddig is erősen hőhidas volt (penész probléma). Falazzam be szintén ytonggal?

Ráadásként tegnap miközben az árnyékolás dobozainak beépítéséről olvasgattam, a hőhidak kapcsán szörnyű gyanúm támadt. Ugyanis az erkélyajtó tokmagasítása (20 cm) egyszerűen csak egy-egy deszka középen és két végen összefogva, máshol üregesen hagyva. Nem lesz ez így egy jó nagy hőhíd? Sajnos sem nekem, sem a felmérőnek nem esett le, hogy el lehetett volna hagyni a magasításat, mivel a végső felméréskor külső síkba építést beszétünk meg, így a dobozt lehetett volna a felette lévő falra tenni. Emiatt vesztettem 20 cm-t az üveg magasságából és kaptam egy hőhidat.

Ide raktam föl pár képet.

A válaszokat előre is köszönöm!
spacecadet nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-12-06, 11:01   #26 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-12-06
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Lackó 1 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Nyílászárócsere, de hogyan?

Szeretném megkérdezn.i szeretnék beépíteni egy ablakot tokkal együtt 50cm kell beépíteni áthidalod ? Nem volt még itt soha ablak azért szeretném mert itt csak szellőző volt de nem volt akkora fény és azért szeretném ! Köszönöm 06306342197
Lackó 1 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-12-06, 13:07   #27 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Nyílászárócsere, de hogyan?

Igen, már ekkora nyílásba is célszerű áthidalót beépíteni
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
ablak csere, ablakcsere, bontásbeépítés, nyílászárócsere, tokba építés


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 22:07 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum