Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Nyílászárók (http://epitkezes.forum.hu/nyilaszarok/)
-   -   Nyílászáró felújítás Robering technológiával (http://epitkezes.forum.hu/nyilaszarok/227-nyilaszaro-felujitas-robering-technologiaval.html)

sbs 2010-08-24 22:08

Nyílászáró felújítás Robering technológiával
 
Édesapám jelezte, hogy nyílászárót cserélne a 74-ben épült társasházi lakásában, ahol ahogy számolom 36 évesek a fa "tessauer" típusú nyílászárók. (Tessauer, ahol az ablakszárny 2 különálló részből áll, 1-1 üvegezéssel. Ezek a különálló szárnyak 4 db nagy csavarral vannak összefogatva, igy lesz két üvegezésű - nem dubla - az ablak.)

Szóval hiába az én nagy ismeretségem a szakmában, Ő nekivágott és talált is egy céget, ahol FELÚJÍTANAK ilyen régi nyílászárókat. Amikor elmesélte nem is értettem miről beszél, de ma elmentem a céghez és megnéztem mi is ez az egész:Kivitelezés

Tehát apukám esetében:

- eltávolítják a jelenlegi üvegeket
- a külső oldalra betesznek egy duplaüveget egy speciális műanyag keretben és kész.

Természetesen elmondásuk szerint még egy csomó plusz dolgot megcsinálnak: tömítések, javítások, elburkolás, stb. És az ár nagyságrendileg: 2 db konyha/fürdőablak, 3 db szoba ablak, 1 komplett nagyszoba fal: 2 nagyablak + egy kétszárnyú erkélyajtó felülvilágítóval 500.000.- Ft költséggel jár.

Érdeklődnék, ki mit szól ehhez a technológiához.

istvan62 2010-08-25 21:49

re: Nyílászáró felújítás Robering technológiával
 
Ahogy az oldalt néztem, számomra az tűnik gyenge pontnak, hogy teljes egészében megtartja a régi faszerkezetet, ami ennyi idő után elég változó állapotú tud lenni. Ezeknél a faszerkezeteknél már gyakran előforduló szükséglet az anyagpótlásos javítás. Sokszor a pántok, zsanérok rögzítésére nem elég az anyag tartóssága. Ráadásul ezeknek az idős szerkezeteknek a légzárása szinte nem létezik. Az erre vonatkozó javítási megoldásról nem sok derül ki az oldalról, de emlékeim szerint a profilok nem igazán alkalmasak hosszútávon működő tömítés kialakítására. Gyártáskor elvileg nullhézaggal kellett záródniuk, de azóta lehet bennük vetemedés is. Az alkalmazott tömítésnek egy ablakszárnyon belül kell tudnia a 0 mm vastagságtól kezdve, akár az 5-10 mm hézag tömítését is feszülés nélkül. Ha záráskor feszül a szárny, az előbb - utóbb újabb vetemedést eredményez, ezek még nem ragasztott fából készültek.
Tudom, hogy sokaknak van gondjuk a modern ablakok túlzott záródásával, és az ebből eredő szellőztetési szükséglettel, de a mai fűtési költségek mellett nem mindenki engedheti meg magának, hogy a szellőztetést ne ő szabályozza.
Ja, és a Tessauer ómagyarúl egyesítettszárnyú néven fut

sbs 2010-08-25 22:36

re: Nyílászáró felújítás Robering technológiával
 
Köszönöm ez hasznos volt számomra. Ma beszéltem két nyílászáró beépítővel és mindkettő a teljes ablakcserét javasolta inkább. Ők is azt mondták mindketten, hogy ezek az új duplaüvegek nehezebbek a régi üvegnél, igy a nagyobb terhelés miatt a régi zsanérok bizony nem biztos hogy kibírják 1-2 évnél tovább.

istvan62 2010-08-26 06:46

re: Nyílászáró felújítás Robering technológiával
 
No, igen, ez a szempont eszembe sem jutott, de teljesen igaz. Ráadásul nem csak a zsanérokat viselheti meg a többlet súly, hanem az eredendően karcsúra méretezett ablakszárnyat is.

Free 2010-12-01 15:31

re: Nyílászáró felújítás Robering technológiával
 
A nyílászáró csere - bontás beépítéssel vagy tokra építés - kategóriánál szinte ugyanerre kifejtettem az ellenérveket s a régi tessauer tokba rakott üveg súlya még csak ront rajta.

Gábor 2010-12-01 20:24

re: Nyílászáró felújítás Robering technológiával
 
Sajnos ahogy látom a költségvetést és a felújítási technikát, elég drága dolog és lehet egy ablakcserével olcsóbban meglehetne oldani a dolgot. A mai világban teli van az ország nyílászáró kereskedőkkel és szerintem ez az ablak sem tud többet, mint egy 3-4 kamrás műanyag ablak. Ezek pedig már meglehetősen olcsók.

Free 2011-04-27 11:00

re: Nyílászáró felújítás Robering technológiával
 
Ha olcsóbban nem is de esetleg azonosan vagy alig drágábban kijössz.
Bár én már a 3-4 kamrás műanyagot is elfelejteném.
Alap javaslat: 5 légkamra és minimum 70mm profilvastagság azaz beépítési mélység.
1.0W/m2K üvegezés hibásműködtetéstgátlós alapbiztonsági vasalat résszellőztetővel.
( a résszellőztető egy vasalati + kilincsállítási funkció nem azonos a szárnyra vagy tokbaépíthető AERECO manual vagy higromatic szellőztető szerkezettel)

Norbi01 2011-04-27 19:46

re: Nyílászáró felújítás Robering technológiával
 
Kisebb költségvetéssel rendelkező embereknek is létezik megoldás vagy csak kicsit a csere elodázása.
Svéd varnamo gumitömítés, ablakszárnyba bemart falcba behengerlik a gumitömítést képes többféle mérettel 0-15mm hézagig tömíteni.
Hangsújoznám nem végleges megoldás, de legalább kicsit elodázzuk az ablakcserét ha arra nincs elég pénz.
Falcmaróval 5-7mm mély falcot marnak a szárnyba ebbe behengerlik a horgos végződésű gumitömítést.
Családon belül is van példa a dologra működik 3-4 éve.
3 féle színben létezi fehér, fekete, s.barna.
Ablakcserénél főleg időseknél legfőbb probléma általában a rendetlenség kosz ezért választanak akár részmegoldást is.

sbs 2011-04-27 23:53

re: Nyílászáró felújítás Robering technológiával
 
Egy biztos, ha ablakcsere akkor a tuti a teljes csere! Amúgy van egy oldal, ahol mindenféle nyílsázárócserével kapcsolatos cikk megjelenhet, illetve más fent is van jónéhány hasznos infó: nyilászárócsere

Papircica 2012-01-20 08:21

re: Nyílászáró felújítás Robering technológiával
 
Sziasztok!

Most vettem egy lakást a belvásorsban, ami...hát elvileg 'kapcsolt gerébtokos', mert dupla szárnysor van.
Kicsit meg vannak zuhanva, picit nehézkesen záródnak, ütöttek-kopottak, és gondolom gumiszigetelés sem ártana :)
Én nem vagyok szakértő, reklám szakmában dolgozam, nem építőipraban. Viszont nagyon szeretném, ha valaki igényesen, szépen, felújítaná!
Tud nekem valaki ebben segíteni?


A pontos idő 03:43 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum