Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Nyílászárók

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-06-28, 10:20   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-06-24
Hely: Székesfehérvár
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
FaTrend Van már jó hozzászólása
Kérdés Fa ablakok minősége

Kíváncsi lennék a véleményetekre: Ha úgy döntötök, hogy fa ablakot vásároltok, milyen szempont szerint választjátok ki, hogy melyiket veszitek meg? Ár? Minőség? Megnézitek a gyártó eddigi termékeit? A kérdésem oka: ezer helyen látom, hogy a fát választják építkezésnél, felújításnál, de mégsem a legjobb minőséget: felületkezelés milyensége, vízvető hiánya, melyek miatt pár év és tönkremegy az ablak. Azért nem is vetem fel a műanyag ablak kérdését, mert szerintem azoknál, akik ezt választják az ár dominálhat. De elfogadok más véleményt is!
FaTrend nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-06-29, 20:16   #2 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Fa ablakok minősége

Az első házunknál nagyon elszúrtam a fa ablakokat. Olcsót szerettem volna ezért egy asztalossal csináltattam meg (nem az volt az első munkája...). Aztán egy kemény beltéri nedvesedés után elengedett a ragasztás és némelyik ablak egyszerűen szétesett.

Szóval ha választanom kéne akkor nálam az első, hogy jó gyártó cégtől vegyem meg. Erre biztosan van jópár, de én mondok kettőt:

Hofstadter fa ablakok
Schumacher fa ablakok

Ezután jön a minőség és az ezzel járó árkategória, amit fentiek közül biztosan a Hofstadter ablakai nyernének, tehát ha áldozok rá akkor ezt választanám.
De a Schumacher is jó ablakokat gyárt és egy fokkal olcsóbb, tehát ha a pénztárcám a szűk keresztmetszet akkor ezt választom.

Ezeknél az ablakoknál a vízvető, a gumitömítések és a vasalatok első osztályúak, szinte kivétel nélküli tökéletes alapanyagból készülnek.

Amiket írsz, a felületkezelésről az nagyon jogos, én például kezeletlent sosem vennék, mert a házi, utólagos kezelés nem olyan mint a gyári, ahol több rétegben (3-5) is felhordják a védőanyagokat, hogy a fa ablak hosszú életű legyen.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sumiviki (2012-07-02)
Régi 2012-07-02, 18:25   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-07-02
Hely: Nemesnádudvar
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
sumiviki Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fa ablakok minősége

Sziasztok!

Örömmel lájuk, hogy a Schumacher termékek a jó minőségű, elérhető termékek közé kerülnek besorolásra. Sajnálatos módon azonban a termékeket hamisítják, a beillesztett link is a hamis termékekre mutat (H-Schumatherm) sajnos . Vigyázat! Fontos szempont mindig a körültekintés. A Schumacher nyílászárók védjegyezett termékek! Bővebben az eredeti termékekről a www.schumacherajto.hu weboldalon olvashattok. Hasznos információkat tartalmaz a nyílászáró vásárlással kapcsolatban is. Az "Ingyen-infók" alatt a nyílászáró vásárlás szempontjairól olvashattok.

Üdv: Schumacher Ajtóüzem

Utoljára módosítva: sumiviki által : 2012-07-02 18:35
sumiviki nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-02, 22:05   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Fa ablakok minősége

Kedves Viki, az mit jelent hogy 'hamis' termék? A fent említett linken egy olyan viszonteladó van akit jól ismerek és tudom, hogy azok az ajtók a Schumacher termékei. Régebben ez mondjuk nekem is egyértelműbb volt, de hogyan van ez most? Mi a különbség a Schumacher és a H-Schumacher között?

Amennyiben ez nem publikus ide is megírhatod: info@netmax.hu mivel egyenlőre Privát Üzenetet azt hiszem nem tudsz küldeni....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-07-03, 10:30   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-07-02
Hely: Nemesnádudvar
Összes hozzászólás: 6
Kiosztott köszönetek: 1
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
sumiviki Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fa ablakok minősége

Kedves SBS!

A Schumacher nyílászárók 2009 óta védjegyezett termékek. A Schumacher név védjegyjoga családi tulajdon.

2009 előtt két Schumacher cég létezett (Schumacher Ablak, Schumacher Ajtó) így egymás közötti egyezséggel mindegyikünk Schumacher termékeket gyártott.
Ezen időpont előtt ezzel semmi probléma nem volt, mivel mind jogosultan használtuk saját családi nevünket.

2009-ben a Schumacher Ablak cégét sajnos egyéb okok miatt egy másik vállalkozó „átvette-megvette”, hitte Ő (egy Kft. tulajdonosa), hogy ezzel a családi nevünkre is jogosult! Még időben megtettük a szükséges lépéseket, így kizárólagosan cégünk a Schumacher Ajtóüzem jogosult Schumacher nyílászárók (ablakok, bejárati ajtók, erkélyajtók és beltéri ajtók) gyártására.

Mint látod az általad megjelölt link alatt is H-Schumatherm néven próbálnak a már jól bevezetett Schumacher név mellett nagyon hasonlóval a piacon maradni. (jogtalanul)

A Magyar Szabadalmi Hivatal 2011.01.31-én a H-Schumatherm megnevezést letiltotta, mivel a „név szándékos megtévesztést idéz elő a fogyasztók körében”. „A bejelentő tudatosan arra épít, hogy a fogyasztó emlékezetében élő védjegyet utánozza, abból a célból, hogy a valódi jogosultat zavarja, akadályozza a piacra jutásban, továbbá az eredeti védjegy ismertségét kihasználva törekszik haszonszerzésre és megakadályozza, hogy a valódi jogosult tovább használja a megjelölést.”

A bejegyzést szó szerint idéztem a hivatalos okiratból.

Egyéb információt nem közölhetek, mert azok már bizalmas jellegűek, de minden fórumon illetve egyéb helyeken megragadjuk az alkalmat, hogy tájékoztassuk a vásárlókat, hogy körültekintően járjanak el a nyílászáró választásnál.

Schumacher Viki
sumiviki nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-11-25, 20:33   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Fa ablakok minősége

Extra vékony faablakokkal találkoztam Belgium fővárosában.A nyíló szárny vastagsága 3,5 cm volt, a szélessége 7cm-es keretet alkotott. Ebben volt elhelyezve a ragasztott hőszig üveg, szintén ragasztásos technológiával,lécek helyett kívűl-belűl ferdén símára lehúzva.Nyíló, és fix nyílászárók váltották egymást faltól-falig az épület sarkán elhelyezett nappaliban.Kívülről lehetett takarítani az üveget, keskeny erkély volt körben ezen a szakaszon. A tokok sem voltak vastagabbak, és a padozattól- menyezetig értek.A tokokban volt gumitömítés is.A ház az 1980-as években épülhetett, hogy a nyílászárok mikoriak, nem sikerült tisztázni. Az utca zaja elviselhető volt, éppen gallyat aprítottak egy zúzógéppel.Mekkora lehet a hőátbocsájtása egy ilyen nyílászárónak, azt az olvasóra bízom! A csavarozott ablakokénál azért biztos jobbak, és itt nincsenek olyan kemény telek sem talán.A szél zúgása-süvítése éjszaka azért hangosabb volt, mint itthon.Szerencsésen hazaérkeztünk!!!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
ablak, fa ablak, schumacher ablak, vízvető

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:36 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum