Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Nyílászárók
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-07-06, 21:40   #1 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás Szúnyogháló

Sziasztok eléggé aktuális a szunyogháló használata. A csodálatos UNIÓ-s szabályok miatt nem lehet már írtani a hagyományos vegyszeres megoldással a kis éhes "leánykákat", és borzalmasan elvannak szaporodva.

Azonban nálam dög meleg van az emeleten és szeretnék az erkélyajtómra szúnyoghálót készíteni házilagosan, hogy itt is tudjon szellőzni a szobám. Keresgéltem neten, kevés olyan szúnyoghálót találtam ami megfelelne számomra, a lényeg ha bárkinek bármi tippje van házilagos megoldásra, én a fából készült hagyományos keretet preferálom és készíteném, a legegyszerübbtől a legprofibbig az írjon ebbe a topicba.

Pofátlanul sokat kérnek el 1-1 szúnyogháló keretért van alu, műanyag fix, nyitható rolós, és sorolhatnám, van ugye olyan is amit újnak reklámoznak redönytokba van építve + 1 sín és ott szalad a rolóként felcsavarható szúnyogháló.
tehát tippek képek ötletek, HOGYAN KÉSZÍTSÜNK SAJÁTKEZÜLEG SZÚNYOGHÁLÓT az ablakunkra/ajtónkra
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-06, 22:07   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Szúnyogháló

Helló! Na ezt a kérdést én is fel akartam tenni! Vagyis van egy szúnyogos megoldás. Múltkor a Bumerángban Bochiék beszélték ezt a módszert, amit Tihanyban tapasztaltak. Talán valamilyen női izzadt harisnyákkal volt a trükk, de pontosan nem emlékszem. Ez szerencsére nem vegyszeres, de simán meg lehetne őket fogni. Elvileg a módszer hatásos, mert a környékről begyűjtötte az összeset.

Ha valaki tudja a módszert, akkor írja már meg, mert kipróbálnám.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 09:50   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Szúnyogháló

Én épp tegnap láttam az osánban öntapadós módszerrel felszerelhető szűnyoghálókat, többféle mnyílászáró (ablak) méretekben. Az ára 1e és 3e között volt / ablak.

Közben én is jeleztem a nyílászárós cimborámnak, hogy itt lenne az ideje felszerelni valami olcsóbb megoldású szúnyoghálót nálunk az ablakokra (műanyag fenstherm ablakok)

Ő azt javasolta, a legkeresettebb és leggazdaságosabb megoldás, a lepattintható (vagy felpattintható) ragasztott szúnyogháló. Ez ugye fix, igy nincs rés, mégis, ha valamit ki kell adni az ablakon (ez meg ugye ritkán van) le lehet pattintani.

Azért kerestem egy árlistát is a témában: hxxp://www.arnyekolastechnika.info/Szunyoghalo-arak/
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 11:45   #4 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Szúnyogháló

az öntapadós anyit ér mint vászontarisznyán a lakat, ez a pattintós jól hangzik, selytem milyen lehet de ha képet linkelsz megköszönöm
fixt tennék az ablakokra ez tuti csak az ajtókra mennének nyithatóak, ezt ugye nem kel indokolni
a liket meg csekkolom
üdv
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 18:45   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
Lerin avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-19
Összes hozzászólás: 26
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 5 köszönetet 4 hozzászólással
Lerin Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Szúnyogháló

Házilag. Öntapadós: Ragasztócsík a keretre, szúnyoghálóra, és ők tépőzárasan egymásra találnak. A magyar termékek 2-4 ezer ft/ablak. Max egy-két évet bír. Ha jobbat szeretnél, akkor Tesa, az 4-6 ezer/ablak és 2-3 évig tart. (Praktikeres info)
Keretes: fából készítesz keretet kb 1cm x 2 cm kisebb ablakokra, nagyobbakra 2cm x 3 vagy 4 cm-es léc már jó. Háló + rajzszög. A háló 500 és 1500 ft/folyóméter áron a szélességtől függően (80 centi; 1 m; 1,2 m ; 1,4 m; 1,6 m).
Ha ajtóra kell, akkor plusz zsanér/sarok vagy minek hívják, ami mehet a falba tiplivel. Persze ekkor kellenek még a keretbe merevítések. Nem árt továbbá valamilyen mágnes, hogy nem csapkodja a szél.
Lerin nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-07, 22:01   #6 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Szúnyogháló

Én még mindig küzdök a bumerángos sztoriért, de sztem be fogok írni nekik. Sajnos nem találom az infót! Van egy jó szúnyogcsapdájuk, ami hatásos volt. A kert végébe tették és a környéken nem volt szúnyog.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-08, 10:31   #7 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Szúnyogháló

Gábor hajrá mostmár engem is felcsigáztál..
az én szúnyoghálóm még mndig a jól bevált fix fakeretes ahogy Lerin és szépen ecsetelte 2x3-4 cm fából, rá kel feszíteni a hálót szögbelövővel fixálni, majd én hogy szép legyen 1 vékony léccel amit gélbevágok leárni kivülröl, enyi
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-13, 22:44   #8 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Szúnyogháló

és 1 nagyon jó ötletet elis felejtettem javasolni
tehát az egyszerűség és a praktikum jegyében a következőket javasolnám!
tehgát 1 igazi szúnyogháló számomra úgy készül hogy van 1 keret ami az ablak vagy az ajtó keretére megfelelően paszol, legyen szó fix vagy zsanéros nyitható keretről
tehát a legegyszerűbb és inkább a fixnál követném ekl ezt a tanácsot készíteszu 1 keretet
lekezeled lazurral, vagy színre kenve majd az egyik oldalára(célszerű a csúnyább oldalát választani) egyszerű szögbelövövel felpattintod a kifeszített szúnyoghálót enyi majd a szögelt fele kerül az ablak felöli oldalra igy nemlátszik mi módon lett takarva fixálva a hálód, persze az én ablakaimon szép kis vékony lécel ellett szegve a szögelés igy az igazi mégis csak!
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Gábor (2010-07-14)
Régi 2010-07-14, 07:34   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Szúnyogháló

Hyper: Ma lefényképezem a konstrukciód és megosztom mindenkivel!
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-14, 16:01   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Szúnyogháló

Gábor nemegészen értelek , lehet a meleg miatt van
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 08:49 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum