Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Nyílászárók

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-06-30, 17:12   #1 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás Biztonsági zárak, te mit választanál?

Sokféle zár létezik, még a biztonsági zárak között is nagy az eltérés és szórás. Mikor zára(at) cseréltem, ugyan elmorfondíroztam melyik jobb és rosszabb, de igazából sose mentem a téma mélyére és minden esetben az olcsó aranysárga ELZETT mellett döntöttem, zárbetét ügyben.

Ha esetleg van olyan típus ami ennél jobb és mégsem túl drága, szívesen venném a véleményeteket. - Ha esetleg olvassa egy zárfeltörő ezt a topicot, nyilatkozhatna, melyiket nehezebb feltörni...:-))))

Mindig sasoltam amikor a filmekben 2 db acéldróttal kinyitnak mindenféle biztonságinak nevezett zárakat, ez tényleg igy van?
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-30, 22:05   #2 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Betörők hozzászólását én is várom, mivel a biztonságtechnika felhasználói szinten engem is érdekel.

Nagy kőkerítés, riasztó és kamera rendszer. Szeretem biztonságban érezni magam. De a zárral sztem sosem leszek megelégedve. Ha 5-ször ennyibe kerülne sem biztos... Én még most is árulok 13 ponton záródó acél ajtókat, melyet a házamon belül használok is, de a főbejáratom egyszerű 5 pontos.

Az nem acéldrót az hajcsat én is megakarom csinálni
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-30, 22:50   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Nos a Youtube erre is ad megoldást, rövid angol nyelvű kereséssel: hxxp://www.youtube.com/watch?v=F9SGiGnHfJY

De ami mégjobban tettszett: hxxp://www.youtube.com/watch?v=7INIRLe7x0Y , ami azért is izgalmas, mert évente sok éjszakát töltök hotelban. Persze amerre én járok nem szokás ezt megjátszani, de okulásként megérdemel egy megismerést....

Egy ismerősömhöz úgy mentek be a bejárati ajtón, hogy közben otthon volt és nem vett észre semmit. Ma már egy X-ponton záródó acél bejárati ajtaja van neki is.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 09:33   #4 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Mindjárt kipróbálom a módszert és közlöm a képeit a fórumon. Tetszett a beakasztós módszer, mert egy újabb ok, hogy ráfordítsa az ember a kulcsot.

Szerintem a biztonsági rendszerekkel nem megvédeni tudjuk a vagyontárgyainkat, csak késleltetni tudjuk az időt a kipakoláshoz.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 13:07   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
Lerin avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-19
Összes hozzászólás: 26
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 5 köszönetet 4 hozzászólással
Lerin Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

A most következők csak a véleményemet tükrözik. Nem vagyok se biztonságtechnikai szakember, se betörő.
Egyet értek Gáborral. A cél nem a feltörhetetlenség, mert az lehetetlen. Hanem, hogy ne érje meg a ráfordított munkát. Például egy jó minőségű 3 pontos ajtó, egy közepes minőségű 5 pontos ajtó és egy akármilyen minőségű 13 pontos ajtó esetén az erőszakos felfeszítéshez valószínűleg több erő kell, mint az ajtótok falból történű eltávolításához. Nyilván a gyenge pont a zár. A hagyományos recés kulcsos zárakat egy félprofi is kinyitja. A tecső videón, amit SBS küldött, jól látható a módszer. Persze aki ezt komolyan gondolja, annak van egy kis kézi masinája, ami rezgést állít elő, így a zár kicsi hengerei a nyitáshoz szükséges helyre ugrabugrálnak (főleg egy kopott zár esetén), és a másik pálca okozta fordítás (amit a kulcs fordításával is csinálunk) a helyükre rázkódott hengereket a helyükön is tartja. Tehát a hagyományos recés kulcs nem nyerő annyira.
Van aki 2-3 zárat is felszerel. Ez persze csak a betörő idejét háromszorozza meg. Nem nehezebb kinyitni, csak tovább tart. A kérdés, hogy emiatt inkább békén hagyja?
Persze elég csak egy zár rakoncátlankodása ahhoz, hogy az éjszakát a lépcsőházban töltsük...
Zár szempontjából elérhető áron jelenleg a mul-t-lock (vagy mi) zárbetétei egész jók. Itt nem elég a rezegtetés, és a kulcs nem másolható. Illetve, ha eltűnik a kulcsunk, a zárat át lehet programozni új kulcsra. Nem kell újat venni.

Persze lehet próbálkozni házi megoldásokkal is, pl: rádiófrekvenciás jel, mágneses zár, stb. Nem tudom, hogy ilyesmit lehet kapni kereskedésekben.

A klasszikus megoldás persze a riasztó. Egész jókat lehet most már olcsón is kapni. Pl: a hagyományos nyitás- és mozgásérzékelők mellett ablaktörés-érzékelő, stb. Sőt ezek most már azt is jelzik, ha rövidre zárják, vagy elvágják a madzagot. És szórakozhatunk, hogy külön állítsuk be az érzékelők késleltetését. Pl a központot olyan szobába tesszük, ahol nincs késleltetés. Ne hagyjunk időt a bütykölésre.
Lerin nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
Gábor (2010-07-01), Isutam (2010-07-01)
Régi 2010-07-01, 19:31   #6 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Pont a mágneses kulcsokról akartam még kérdezni, úgy rémlik az ELZETT mellett ennek volt nagy keletje a 80-90-es években.
Ja... a riasztó késleltetés is jó móka, apám, már többször megszivatta magát, hogy mire benyomta a kódot, már szólt a feje felett a sziréna
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 22:56   #7 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Köszi Lerin a hasznos infót!
Kipróbáltam ezt a hajcsatos módszert, de nem sikerült. Vagyis lehet, hogy nem is olyan gagyi a zárunk. Vagy én voltam béna? Mindegy, nem sikerült és ennek most örülök. Holnap megpróbálom egy gagyi ajtón is.

Ahogy beszéltünk az előbbiekben is, szerintem nem a teljes behatolást kell megakadályozni, hanem egy teljes feladatsort kell mutatni a betörőnek, hogy neked ezeken végig kell menned, hogy ide begyere... Természetesen kell pár rejtett megoldás is, hogy végül nehogy befürödjünk vele, de ha ha már látják, hogy ez sok meló, akkor meg is ilyedhetnek a betöréstől.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-01, 23:58   #8 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kipróbáltam ezt a hajcsatos módszert, de nem sikerült. Vagyis lehet, hogy nem is olyan gagyi a zárunk. Vagy én voltam béna? Mindegy, nem sikerült és ennek most örülök. Holnap megpróbálom egy gagyi ajtón is.
Mint minden "szakmát" ezt is tanulni kell és gyakorolni. Most nem biztatni akarlak, sőt én ki sem próbálom, de szép is lett volna ha elsőre sikerül!

Az azt jelentené, hogy mindenki úgy járhat-kelhet mások házába, ahogy akar. Közben megnéztem egy másik videót, hogyan lehet a lakatokat szinte azonnal kinyitni... azért ez sem vicces. Sajnos sokan nem képesek felfogni az internet erejét.

Azt hogy az információ, akár órák alatt bejárhatja az egész világot és több százezer ember is megtanulhat olyan dolgokat, amik sok embert romokba dönthet...

De ha érdekel megmutatom melyik video volt az
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-02, 10:31   #9 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Érdekel hát Küld el privátba. Itthon tesztelgetem ezeket a dolgokat, mert kitudja mikor jön jól. Nem akarok én senkitől semmit sem eltulajdonítani, de tényleg szörnyű, hogy akár órák alatt meglehet tanulni egy zár feltörését.

Az egyik ajtónkon azóta már sikerült hajcsatos dolog. Nem fogom levideózni, mert tényleg csak biztatás a parasztnak. Amúgy fél órámba került, míg kinyitottam. A nagy ajtónk az továbbra is rejtély.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-07-02, 16:18   #10 (permalink)
Törzsvendég
 
Lerin avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-19
Összes hozzászólás: 26
Kiosztott köszönetek: 4
Begyũjtött 5 köszönetet 4 hozzászólással
Lerin Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Hali!
Az említett készülék működés közben:
hxxp://www.youtube.com/watch?v=UCBxqKnA8mo

De egyébként némi alkalmazott pszichológiával is lehet küzdeni. Pl.: kiragasztani egy random riasztós cég emblémáját (amit a netről loptunk :-)). Látszat és láttatás.
Lerin nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 19:20 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum