Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés > Nyílászárók

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-11-22, 19:43   #21 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Nem vicces re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Kizártam magamat a saját lakásomból!
Azaz amikor bezártam magam után a bejárati ajtót,örökre bezáródott!Ez csak akkor derült ki, amikor hazaérkeztem, és nyitni akartam.A kulcs talán NEM is ment be teljesen a helyére,de fordítani aztán sehová nem lehetett a rézbetétes, 9 kulcsos zárat.Még két helyen van ugyan ez a zárbetét, azoknak nincs semmi baja, nyithatók-zárhatók ma is.
Kénytelen voltam Mestert hívni, aki csak a zár törés módszerével tudta megoldani a problémát, kisebb próbálkozások után.Láttam végre egy igazi zártörést aránylag kíméletes módon!Most már én is megtudnám oldani a problémát, ha a szerszámaim úgy egyben lennének erre a feladatra is. Tulajdonképpen a zárbetét közepe egy legyöngített ,szegecselt kuplung részt tartalmaz, és a szegecselés elkopott, és szétesett. ezért nem lehetett elfordítani a kulcsot. Betörőnek nem lett volna akadály ez a zár sem! Minden zárat ki lehet nyitni valahogy!
Némi előjelei azért voltak a dolognak, mert elég nehezen záródott, és nyílt a zár, főleg ha kettőre akarta zárni az ember.Hidegben a tömítő gumi keménnyé vált, és a zárnyelv emiatt szorulhatott is!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-08-04, 21:47   #22 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Hiába van biztonsági zár, ha nem zárják kulcsra az ajtót!Feleségem pénztárcája, és az igazolványai egy betonkeverőből került elő hétfő reggel! Délben csengettek a rend őrei! Nem hiányzik-e valami? A kapucsengőn át érdeklődtek, majd elment velük átvenni a megtalált elázott, homokos tárgyakat.
Lakásunktól alig 2-300m -re, egy építkezésen találtak rá az ott dolgozó emberek. A pénztárca természetesen üres volt, kb. 5eFt lehetett benne.
" Besurranó tolvaj lehetett" a tettes, ezt állapította meg a hatóság az ügy részleteit megismervén! Mindez egy függőfolyosó utolsó, 4. lakásába?
Ha korábban NEM történt volna meg, hogy én nyitottam rájuk ajtót, el sem hinném a történteket.Ennek igaz már több mint 10 éve volt.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-10-01, 17:51   #23 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mérges vagyok re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Alig egy év telt el az előző " besurranó tolvajlástól ", most engem raboltak ki a Balatonszabadi üdülő telkünkön fényes nappal, belülről lakattal bezárt kapu mellett. Én a kis házban lehettem, amikor a diót szedni akaró tolvaj a székre kikészített csomagok közül a válltáskámat magával vitte.Diót nem találhatott, mert az idén nagyon gyenge a termés.Minden iratom oda veszett , a kevés kis pénzemmel együtt. A Kaposvárról érkező kutyus a nyomvonalon határozottan elindult, két sarkon is befordult, és tovább ment, majd kb 500m után nyomot vesztett.Semmi nem került elő eddig!
Nem kívánom senkinek, hogy ilyen élményben legyen része!!!Van már Új személyim, lakcímkártyám, és jogosítványom is. A TAJ kártya, Adó kártya még újabb körök, cirkuszok, és bosszúságok sorozata.A MÁV-al való utazási , elszámolási ügyek még folyamatban vannak. 3 féle gyorsvonati jegyem volt ugyan arra a vonatra Siófok, és Bp. Déli pu. között.
1. Az ellopott gyorsvonati pótjegy bérlet, 2. A nyugdíjasként megvett egész áru menetjegy mellé vásárolt gyorsv. pótjegy, és 3., a Bp.-en vásárolt Új gyorsvonati pótjegy bérlet, ami a vásárlás napján 00-órától érvényes a leírottak szerint.Budapestre már elhozták az útlevelemet otthonról, hogy igazolni tudjam magamat.A tovább utazásom már normalizálódott, csak egy nappal később érkeztem haza a történtek miatt!

NÉVRESZÓLÓ számlát kellett volna kérjek a pénztárnál Siófokon! Ezt a péntárosoknak is tudniuk kellett volna, jelen esetben! Maradék pénzem csak Budapestig volt elég az egészáru jegyre.

A tolvaj a kerítést megemelve, a drót alatt bujt be, kisebb nyomokat hagyva, és két tollamat is elszórt a táskámból, amit bűnjelként lefoglaltak. A villámlátogatásomból 2 napos tortúra lett, és a többi bosszúság, és kár.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-10-08, 02:32   #24 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Az előzőekkel kapcsolatban kiderült, hogy a MÁV számlát az utazási jegyről, csak fényképes igazolvány adatai, és bemutatása mellett állít ki!Na akkor most Mit is lehetett volna csinálni????
Több, mint 300 km-re lakom Siófoktól!A vonaton vásárolt jegy, vagy kiállított menetdíj + 2600 Ft felár( bünti), még akkor is, ha 3 napon belül rendezem, és igazolom magamat.

Milyen megoldás van ilyen esetben??? Tudja Valaki?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-10-08, 20:05   #25 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Az előbbi incidens szombaton történt. " Besurranó tolvajlás", fényes nappal a kerités alatt bebújva, azt megemelve, belülről lakattal lezárt kapu mellett. Én a kis házban lehettem.2 napig Kormányhivatalok sem dolgoztak. Végül kedden reggel az elsők között voltam nyitáskor.Lett ideglenes személyim rövid idő alatt!
A MÁV.ügyeleten azzal vigasztaltak, hogy külföldiekkel is megesett már hasonló eset, azoknak sem tudtak okosat mondani!
Bárkivel megtörténhet hasonló eset!Álmodtam már hasonlókat, de ez valóság volt! Megtörtént eset!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-10-13, 03:28   #26 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az előzőekkel kapcsolatban kiderült, hogy a MÁV számlát az utazási jegyről, csak fényképes igazolvány adatai, és bemutatása mellett állít ki!Na akkor most Mit is lehetett volna csinálni????
Több, mint 300 km-re lakom Siófoktól!A vonaton vásárolt jegy, vagy kiállított menetdíj + 2600 Ft felár( bünti), még akkor is, ha 3 napon belül rendezem, és igazolom magamat.

Milyen megoldás van ilyen esetben??? Tudja Valaki?
Már hatósági bizonyítvánnyal is rendelkezem az ellopott gyorsvonati pótjegy bérletem igazolása tárgyában, a rendőrségi feljelentési jegyzőkönyvben felsoroltak mellett.
Ennek már elegendőnek kellene lennie a MÁV szerveinek is bizonyítékul, hogy 3 féle érvényes jegyem is volt ugyan arra a vonatra!A nyilvántartásukban vissza is kereshető lenne, hogy volt érvényes bérletem. Minden adat fel van jegyezve! Na ez még NEM ilyen egyszerű!

A koromat, és a felmutatott útlevelemet méltányolták-elfogadták, és jött egy e-mail, hogy visszafizetik az egész áru menetjegy árát, de a gyors pótjegyet a nyugdíjasnak is meg kell vásárolnia!
Na, de 3 félét egy vonatra?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-10-27, 18:18   #27 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az előbbi incidens szombaton történt. " Besurranó tolvajlás", fényes nappal a kerités alatt bebújva, azt megemelve, belülről lakattal lezárt kapu mellett. Én a kis házban lehettem.2 napig Kormányhivatalok sem dolgoztak. Végül kedden reggel az elsők között voltam nyitáskor.Lett ideglenes személyim rövid idő alatt!
A MÁV.ügyeleten azzal vigasztaltak, hogy külföldiekkel is megesett már hasonló eset, azoknak sem tudtak okosat mondani!
Bárkivel megtörténhet hasonló eset!Álmodtam már hasonlókat, de ez valóság volt! Megtörtént eset!
Szóval ez már több a besurranásnál! A kerítés maradandó megrongálása, és azon át bejutva egy bezárt területre, már magasabb fokozat.Több mint egy hónap már eltelt, semmi nem került elő, már nincs is sok reményem ez ügyben.
Van már új adókártyám is, és az egész áru MÁV jegy árát is felvettem ma a postán.A bérletre még nem kaptam választ.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-11-09, 04:21   #28 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

A történtek napján kaptam még egy "NAGY Ötletet" a MÁV. INFO-tól, hogyan oldjam meg a haza utazásomat hazáig üres zsebbel, igazolványok nélkül? ? ?
Azt javasolták, hogy vetessek jegyet valakivel elektronikus úton automatából, vagy interneten, annak lesz egy kódja, és azzal én majd ki tudom nyomtatni a Siófoki állomáson automatából a jegyemet. Na erre a " nagy ötletre" azért NEM vállalkoztam, és megköszöntem ezt a segítő javaslatot, szándékot!
Két helyközi buszvezető segített rajtam a szállásomig, és másnap a Siófok vasútállomásra eljutni, ők megértették a helyzetemet rövid idő alatt, ez uton is köszönöm nekik!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-11-24, 19:16   #29 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mérges vagyok re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Már hatósági bizonyítvánnyal is rendelkezem az ellopott gyorsvonati pótjegy bérletem igazolása tárgyában, a rendőrségi feljelentési jegyzőkönyvben felsoroltak mellett.
Ennek már elegendőnek kellene lennie a MÁV szerveinek is bizonyítékul, hogy 3 féle érvényes jegyem is volt ugyan arra a vonatra!A nyilvántartásukban vissza is kereshető lenne, hogy volt érvényes bérletem. Minden adat fel van jegyezve! Na ez még NEM ilyen egyszerű!

A koromat, és a felmutatott útlevelemet méltányolták-elfogadták, és jött egy e-mail, hogy visszafizetik az egész áru menetjegy árát, de a gyors pótjegyet a nyugdíjasnak is meg kell vásárolnia!
Na, de 3 félét egy vonatra?
A kőszívű MÁV kérelmemet 2. alkalommal is elutasította! Nem az összeg a problémám, hanem a hozzáállásuk, és hogy erre az esetre NINCS kidolgozott Megoldás 2018.-ban!
" Mással is megesett már ilyesmi, annak sem tudtak mit mondani"!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-20, 00:16   #30 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Biztonsági zárak, te mit választanál?

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Már hatósági bizonyítvánnyal is rendelkezem az ellopott gyorsvonati pótjegy bérletem igazolása tárgyában, a rendőrségi feljelentési jegyzőkönyvben felsoroltak mellett.
Ennek már elegendőnek kellene lennie a MÁV szerveinek is bizonyítékul, hogy 3 féle érvényes jegyem is volt ugyan arra a vonatra!A nyilvántartásukban vissza is kereshető lenne, hogy volt érvényes bérletem. Minden adat fel van jegyezve! Na ez még NEM ilyen egyszerű!

A koromat, és a felmutatott útlevelemet méltányolták-elfogadták, és jött egy e-mail, hogy visszafizetik az egész áru menetjegy árát, de a gyors pótjegyet a nyugdíjasnak is meg kell vásárolnia!
Na, de 3 félét egy vonatra?
Jogi nyelven, ezt mondják a jogalap nélküli gazdagodás tényének!Aki időben segít, az duplán segít! Ez most eddig elmaradt, vagy talán késik?A kormányhivatal áldozatsegítő szolgálata által kiállított hatósági bizonyítvánnyal még nem szállhatok fel a vonatra, de a rendőrség álltal kiállított feljelentési jegyzőkönyvel sem.A történtek óta már többször vásároltam gyorsvonati pótjegy bérletet, és mindig eszembe jutnak a történtek. Továbbra sem tudom a megoldást? Valaki talán többet tud az áldozat segítés témakörében?
Sajnos NEM ritkán fordulnak elő hasonló esetek!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 17:55 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum