Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Nyílászárók (http://epitkezes.forum.hu/nyilaszarok/)
-   -   Utólagos ablak beépítés (http://epitkezes.forum.hu/nyilaszarok/1114-utolagos-ablak-beepites.html)

Köve 2013-06-19 10:46

Utólagos ablak beépítés
 
A következő lenne a problémám: A tavaly megépült családi házunk kamrájába sajnos nem rakattunk ablakot, amit utólag nagyon megbántunk. Mivel sem a hűtőt sem más olyan dolgot nem tehetünk be a kamrába, ami szellőzést igényelne. Mennyire bonyolult egy utólagos ablak berakása ill. milyen költségekre lehet számítani? Vagy van egyszerübb és ugyanolyan jó mondja a kamra szellőztetésének?
Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat!

istvan62 2013-06-19 13:53

re: Utólagos ablak beépítés
 
Az utólagos nyílászáró beépítés szakemberek számára egyszerű, általános feladat, de a nem hozzáértő kivitelezés okozhat komoly problémákat.
A nyílás fölé áthidalót kell beépíteni, előtte a födémet alá kell dúcolni. A nyílás méretének, a terhelésnek, és a falvastagságnak megfelelő méretű áthidalókat kell választani. A munka építési engedély köteles!

Kisebb szellőzést biztosít, de egyszerűbb egy, vagy két szellőző nyílás kialakítása. 15 cm átmérőjű cső a falban, és szabályozható szellőző ráccsal lezárni.

Köve 2013-06-20 09:21

re: Utólagos ablak beépítés
 
Köszönöm válaszát! Maradnék a nyílászáró beépítés mellett. Tudna nekem ajánlani egy megbízható szakembert, aki ezt a műveletet meg tudná csinálni?

istvan62 2013-06-20 10:12

re: Utólagos ablak beépítés
 
Merre található kis hazánkban az épület?

Köve 2013-06-21 10:14

re: Utólagos ablak beépítés
 
Fejér megyében, Martonvásáron.

istvan62 2013-06-21 10:51

re: Utólagos ablak beépítés
 
Én abban az irányban nem tudok, de mintha sbs-nek lenne kőműves kapcsolata, és ő azon a környéken található

Köve 2013-06-25 09:57

re: Utólagos ablak beépítés
 
Köszönöm, akkor megkérdezem tőle.

Loggi 2013-08-13 21:20

re: Utólagos ablak beépítés
 
Mit is értünk fokozott légzárású nyílászárón? A gázkészülékek felülvizsgálata kapcsán, ha gumit látnak az ablakon az már annak számít! Én legalább is így értelmezem. Ha utólag gumírozzák(ragasztják, bemarják) az eredeti állapotot megváltoztatták, akkor már a gázkészülék működtetése életveszélyes lehet, le kell szerelni!A konyhai elszívók is gondot okoznak! Készüljünk fel erre is!A MÜ nyílászárok ebbe beleesnek biztos.

sbs 2013-08-17 23:24

re: Utólagos ablak beépítés
 
Sajnos a kőműves akit ismerek az már külföldön dolgozik. Nyílászáró beépítő csapatot tudnék ajánlani: Ablakcsere, ajtócsere - Nyílászáró Centrum (itt olvasható mit csinálnak), ráadásul Ők közel is vannak Martonhoz, viszont ilyen komplett kőműves munkát szerintem nem vállalnak.

Persze egy ablakot nem pótolhat semmi, azonban a szellőztetésnek más formái is lehetnek. Gondolok pl. a kamra ajtóra alul-felül elhelyezett szellőztetőre, akár a belső válaszfalon létrehozni egy szellőzőt is. Nem tudom hol a kamra, de általában a konyha mellett, oda beépíthető egy üvegtégla méretű igényes szellőzőrács is akár.

Sok olyan lakás van ahol nincs ablak a kamrában, én biztos nem vágnék lyukat a frissen készült házamra egy ablaknak. Viszont egy szellőztető rés biztos fúrható a külső falon is, ez megtoldva a kamra ajtó szellőztetésével már teljes megoldás lehet, és mindössze pár óra munka.

stgellert 2014-11-02 20:21

re: Utólagos ablak beépítés
 
Nem biztos, hogy itt kellene kérdeznem, de hátha... nagyobb nyílászáró helyére kisebb beépíthető? Főleg engedélyezési szempontból (egy meglévő garázs ajtaját falaznám be és ablakosítanám, most még elvi szinten).


A pontos idő 11:11 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum