Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Üzleti negyed > Munkát kínál

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-09-08, 15:49   #1 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás Kazánház rekonstrukció

Kazánházi rekonstrukció

Meglévő 25 éve működő kazánházunkat szeretnénk felújítani, mivel az üzemeltetése egyre több problémát jelent a sorozatosan bekövetkező meghibásodások miatt. Terveink szerint a beruházás még ebben az évben megvalósítható, ha nem is teljes mértékben, de a kazánok cseréje mindenképen időszerű. A gázóra cseréje, valamint a kollektoros rendszer kiépítése elodázható.
A kazánházról a mellékletekben lehet látni pár fotót, de igény szerint meg is lehet nézni megbeszélt időpontban, továbbá letölthető tervlap és anyagkiírás is.
Elképzelésünk a kazánházzal kapcsolatban:
A meglévő kazánok elbontásra kerülnének, helyettük Viessmann kondenzációs kazánt tennénk fel. Jelenlegi melegvíz termelés átfolyós rendszerű, tárolót nem tartalmaz. Helyette egy 750 l-es indirekt melegvíz tárolót szerelnénk be. A második tároló melegvíz oldalról sorba lenne kötve, melynél a napkollektoros rendszer fűtené elő a melegvizet. Ez a kollektoros rendszer egyelőre csak terv, a későbbiekben szeretnénk megvalósítani, de ha anyagi lehetőségek most lehetővé teszik akkor nem késlekednénk a kiépítéssel. Ebből kifolyólag a kollektoros rendszerre külön ajánlatot kérünk. Nem kerül kizárásra aki nem ad a kollektoros rendszerre ajánlatot, a két rendszert külön kezeljük. Tervezett napkollektor mező 10 db 30 vákuum csöves kollektorból állna. A szolár tartály már az első ütemben kiépülne külön, a szolár automatika és a hidraulikai egység a kazánházban nyerne elhelyezést. Kollektorok helye a kazánház feletti lapostetőn vagy a kazánházzal szemben lévő ferdetetőn lenne. Kívánatos lenne a kazánház feletti tető használata, de annak szigetelése nem biztos hogy lehetővé teszi a kollektorok telepítését.
A meglévő fűtési rendszer kétcsöves radiátoros tichelmann rendszerű. Két kör lett kialakítva a két házrészhez. Az egyik kör a lakások felé megy, míg a másik az irodák fűtését látja el. Mindkét kört külön hőmennyiségmérővel látjuk el, hogy az elszámolást meg lehessen ejteni. Melegvíz termelést is hőmennyiségmérőn keresztül mérjük. A melegvíz hálózat elosztása megmarad a jelenlegi kialakítás szerint, azon nem kívánunk változtatni. A tervlapon ugyan három melegvíz termelő szerepel, de ez módosult, így értelemszerűen csak kettővel kell számolni. Kivitelezés csak a tetőtéri helyiségeket érinti, kivéve a gázóra csere és a kollektoros rendszert. A ház fűtéshálózatán semmilyen változtatást nem tervezünk.
Rendszerünk üzemeltetését távfelügyelettel szeretnénk ellátni, mellyel a fűtési rendszereket külön-külön lehet indítani; leállítani; valamint a főbb műszaki paraméterek és esetleges hibák is kijelzésre kerülnek. Ez egy Loxone automatikán keresztül valósul, meg melynek üzembe helyezése, kialakítása a megrendelő feladata és ő is üzemelteti be. A vállalkozónak ezzel semmi tennivalója nincs, kivéve a csatlakozási (elektromos) pontokat egyezteti a megrendelővel, vagy az automatika kivitelezővel.
Kazánházról bővebb információ az alábbi linken tekinthető meg. http://terv.ellmann.hu/karinthy/
Amely ajánlat a tervezett kazánt kiváltja, vagy a meglévő kapcsolási rajzot figyelmen kívül hagyja, értékelhetetlennek minősül és ezzel nem is kerül a lakógyűlés elé.
Az ajánlatban fontos, hogy mennyi szolgáltatás (fűtés, melegvíz) kieséssel számolnak, mivel a házban két vendéglő és egy fodrászat is üzemel, ami a hosszabb leállást nehezen viseli, ráadásul a tervek szerint még ez évben szeretnénk a kivitelezést megejteni.
Ajánlat adási határidő: szeptember 24. Ajánlatokat az info@ellmann.hu címre várjuk.
Tervekkel, elképzelésekkel, bejárással, kapcsolatos információ ügyben felvilágosítás
Ellmann Tamásnál a 06-20-396-1863 telefonszámon lehet.
A helyszín megtekinthető előzetes bejelentkezés alapján munkaidőben 9-17 óráig, szeptember 11-21-ig előzetes bejelentkezés alapján.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-08, 19:07   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kazánház rekonstrukció

Én csak annyit tennék hozzá,hogy szivesen segítenék emme terv kivítelezésében. Akár még megfigyelöként is vagy ha esetleg akad más lehetöség.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-12, 20:42   #3 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kazánház rekonstrukció

Hidd el,hogy léteznek még azok a cégek,akik korrekt ajánlatot képesek az asztalra tenni.
Sokszor jelent gondot a tervezői kiírás pontatlansága,és ebből van a probléma.Mint kivitelező,beárazom a kapott kiírást,megállapodást kötünk a beruházóval.Minden rendben az elején,és utána jön,hogy nem stimmel a kiírás a valós beépítési mennyiséggel.Kérdem , ebben az esetben ki a hunyó?????A többlet munkát ekkor ki fizeti ?A tervező általában ekkor már mossa a kezeit.Tisztelet a kivételnek!!!!
Ebben az esetben ,meddig terjed a tervezői felelőség??????
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-12, 21:28   #4 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kazánház rekonstrukció

Tervezői felelősség? Hát engem a múltkor majdnem megnyúztak a tervező kollegák, mert azt találtam mondani, hogy a tervezőkön igen kevés felelősség van. Azt hiszem pontosan azt mondtam, hogy semmi. :-) Ha valami el van qrva akkor a kivitelezőtől nem veszik át a munkát, mondván, hogy nem működik. Szerencsétlen kivitelező meg hiába védekezik, hogy ő csak terv szerint járt el. Perre meg ugye nem megyünk mert nincs kedvünk 6-8 évig pereskedni, de pénzünk sincs rá. 20 évig kivitelező voltam a történet azon fele is ismerős. Mivel a kivitelező szinte bizos, hogy belenyúl a tervekbe innen már ővé a felelősség. Ezért nehéz a tervezőket megfogni. Statikus az már. Ledőlt és kész. Nehéz vitetni.
Én is voltam kivitelező és tudom, hogy a tervezői kiírás nem mindig tükrözi a tervet.
Tervezői felelősségről annyit, hogy a kollegám aki a németeknek dolgozik, egy elszúrt kiírás miatt az egész tervezői díjat elbukta. Ott van felelősség.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-12, 21:40   #5 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Kazánház rekonstrukció

Köszönöm a választ! Sajnálom a tervezőt,de valahol,megérdemli.Mint kivitelező nekem is nagy a lutri,egy kiírás alapján szerződést kötni.De egymás munkáját lehetne segíteni,de erre nem sok jogi,és szakmai lehetőséget nem látok.A kommunikáció sokat lendítene ezen hibák kivédésének ügyében.De ha van párbeszéd akkor rögtön összefonódással vádolnak.
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-15, 20:46   #6 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kazánház rekonstrukció

Ezt a gyöngyszemet szeretném megosztani. A fent nevezett munkára itt egy ajánlat.
Szó szerinti idézet, az egész ajánlatot közreadom vágatlanul.:-)

Tiszteletem olvastam a keresletét kazánház rekonstrukcióra jelentkezünk az ön által fel kínált összeg 20.000.000 mi ebből az összegből meg oldjuk problémájukat.


Név és mobilszám.
A levél freemail-ról jött.
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-09-16, 16:03   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kazánház rekonstrukció

Ugye nem azt szeretnéd mondani, hogy ennyivel lerendezte az egész árajánlatot? Ha igen hát megérdemelné, hogy kiírd az elérhetőségét. Mert sajnálatos ténynek tartom azt, hogy alapvető dolgok hiányoznak. Ha én készítenék, ajánlatot a következőket tenném:
1. Saját céges patron
2. Fontos a megszólítás és a tárgy
3. Mondjuk a kiadott tenderhez igazodva kilistáznám az alkatrészek és készülékek árait
4. Rezsiköltség és egyéb költségek
5. Névjegy és valami hangzatos kis érő a végére
Adnék egy mintát is. Remélem legalább alap utat sikerült mutatnom.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-04, 08:04   #8 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kazánház rekonstrukció

Betojás!
A rádiót és mindenféle médiát ki kell hajítani. Ezek a válságról beszélnek, mindenki sír, hogy nincs munkája, az építőipar dögrováson, mert nincs megrendelés, én meg nem találok kivitelezőt a fenti kazánházunkhoz.
Összesen kaptam 4 ajánlatot, ha ebből kettőt annak lehet nevezni.
Tehát a 4-ből 2 helyből kihajítva, maradt kettő, ebből az egyik madárnak néz, drágábban adja a kazánt meg a tartályt mint a cég listaára. Azt azért tudjuk, hogy listaáron még Kovács néni sem vásárol klozettartályt. Nekem meg egy szakma közelinek ezzel próbálkoznak. Nem bizalomerősítő!
A kidobott kettőnél azt sem tudtam meg az ajánlatból, hogy ez nettó vagy bruttó. Az egyik remekművön csak gyakorlott szem tud eligazodni, ráadásul kevésbé finoman közli velem, hogy a kiírásom úgy szar ahogy van. Nem mondom, hogy a kiírásban nincs hiba, de én még úgy sosem nyertem munkát, hogy ugyan finoman, de lehülyéztem a megrendelőt, de lehet, hogy csak én vagyok így, és valamit nagyon rosszul csinálok. Ráadásul a minimális írásbeliséget elvárom a kivitelezőtől. Ha levelet ír legyen megszólítás benne és ne csak egy tőmondat amiből nehéz kideríteni, hogy mit is akar. Ja és a feltett kérdésekre szeretnék választ kapni, nem úgy hogy háromszor kell rákérdezni. Háklis vagyok? Lehet! De aki erre nem ad annak a munkája is igénytelen. Tudom vannak kivételek, de nem akarom megkeresni azt a kettőt, a kazános munka sürgősebb.:-)

Hát akkor most mi a teendő? Menjek Bécsbe?:-)

Utoljára módosítva: Wattocsak által : 2012-10-04 08:11
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2012-10-05)
Régi 2012-10-04, 09:24   #9 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 11-11-12
Összes hozzászólás: 694
Kiosztott köszönetek: 62
Begyũjtött 46 köszönetet 44 hozzászólással
krisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útjánkrisz1986 Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kazánház rekonstrukció

Barátom. Én nekem lenne egy tippem. De ezt privátban szeretném megtárgyalni veled. Hátha tudnék neked segíteni. De lehet,hogy megfordult nálad az ajánlata. Hátha sikerül. Az e-mail cimemet tudod.
krisz1986 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-10-04, 13:27   #10 (permalink)
Szakember
 
Wattocsak avatarja
 
Csatlakozott: 11-05-21
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 316
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 46 köszönetet 42 hozzászólással
Wattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útjánWattocsak Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Kazánház rekonstrukció

Jöhet az ötlet!! :-)

na még egy pár karakter, mert 26 karakternél rövidebb üzenet nem küldhető:-)
Wattocsak nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
kazánház, kazánház építés, kazánház felújítás

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 03:01 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum