Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Üzleti negyed > Munkát kínál
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Lezárt téma
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-01-24, 19:16   #1 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás Ausztriai és Német munkalehetőségek buktatói

BEVEZETŐ

Sajnos nem ismeretlen sokak számára egy kecsegtető állásajánlat Ausztriában vagy Németországben, esetleg más nyugateurópai országban az építőiparban sem. Azért sajnos mert tudomásunk van olyan cégekről (akiket itt NEM nevezhetünk meg) akik időnként elmulasztják a munkáért járó bér kifizetését.

Mivel a téma egy másik topicban került napvilágra, ide átmozgattuk. Mivel ez egy magánfórum mindenkit kérek hogy CÉGNEVET ne említsen mivel azt törölnünk kell! Amiben tudunk segítünk, de csak a fórum keretein belül, azaz ÁLTALÁNOS nyilvánosságot adhatunk a témának.

Köszönöm SBS

Ennyit bevezetésképpen... és most hyper jöhet?

Kedves tanácsadó és Mimi
a helyzet a következő, én nem akarok védeni senkit se de ha kifejtenétek kulturált szavakkal mi történt esetleg többet segíthettek mint a
"CSALÓK VAGYTOK !!!MINDEKI OSSZA." üzenettel
ez a fórum azért jött létre ,hogy segítse azokat az embereket akik építkezés elött állnak, vagy valami probléma van az otthonukkal, és megpróbáljuk szakik és lelkes laikusok által megoldani más bajait, ez amit ti állítotok h ők csalók ez egy nagyon nagy probléma de ha tudhatnánk pontosabban a bacstage körülményeket akkor mindenki levonhatja a kozekvenciát és eldöntheti magában,hogy ki kinek a pártját fogja, és majd a rendszer gazda pedig lép és elbírálja h maradhat e a hirdetése a fórumon vagy sem ennyi, amit tehetünk és megőrizzük az emberségünket azonban a figyelem figyelemért köszönet én tudom, hogy ti csak figyelmeztetni akartok
üdv hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Régi 2013-01-25, 08:24   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-24
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Mimi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Generál Kivitelezőt keresek

Kedves hyper.

Kultúrál szavakkal elmondva vagyis leírva csak annyi történt,hogy dolgozatták az embereket Ausztriában és elfelejtették kifizetni őket.
Természetesen azóta a telefonjukat sem veszik fel, a levelekre sem válaszolnak.
A nem fizetést pedig megsem indokolják.
Mimi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Régi 2013-01-25, 12:28   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-24
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 3 köszönetet 3 hozzászólással
tanácsado Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Generál Kivitelezőt keresek

Arról van szó hogy XXX kft álláshirdetést ad fel az interneten.Majd elhiteti az emberekkel hogy van munka és előre kifizetteti a szállás költséget amit persze az Ausztriai főbérlőnek nem fizet ki ezzel több száz vagy ezer eurós tartozást halmoz fel az osztráknak.
Az embereknek ígérgeti a munkát de nincs is munka.hitegeti az embereket azzal hogy nincs rendben a szerződés a generál kivitelező céggel.tehát ha nincs szerződés nem dolgoztathat embereket az építkezésen és igy kárt sem tudnak okozni.
És akik kimentek azok nem kárt okozni mentek hanem dolgozni.és pénzt keresni.
tanácsado nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Régi 2013-01-25, 15:08   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-25
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
Jamal Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Generál Kivitelezőt keresek

Üdv!

Igazat kell adnom Miminek és Tanácsadónak, XXX CSALÓ!!!
Nagyon sok embert vert át a cég. Tapasztalatból beszélek, nem csak dobálózom a szavakkal!
Tessék csak guglizni 1 kicsit és kiderül az igazság!
Arra ne is hivatkozz, hogy ki is adta ki magát valakinek, mert részletes szakmai önéletrajzokkal, a végzettséget igazoló okiratok másolatával, több éves-évtizedes szakmai tapasztalattal jelentkeztünk!
A munkát elvégeztük, de a fizetség nem érkezett meg, a szállásokról majdnem menekülni kellett a "segítségetek" miatt.
Remélem mielőbb csattan a bilincs a kezeteken, amiért ennyi szenvedést okoztatok számos embernek.
Jamal nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Régi 2013-01-25, 15:44   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Generál Kivitelezőt keresek

tyű ez nem semmim, mondanám, hogy pezseg az élet de szomorú dolgok ezek! nem szép dolog ha az embert átverik, nem fogok álláspontot foglalni azonban elgondolkodtató a történet:
Adott 1 generálkivitelező cég, aki állást kínál. Adottak a munkavállalok akik jelentkeznek az állás betöltésére, én mindennek de mégse ugranék neki mindennek, pl hentesnek nem tudnék elmenni hisz 1-2 alap dolgot tudni kell ahoz, hogy hol kell szét bontani az adott húst. ami furi a 2 fél részéről az h van 1 komoly cég aki Ausytriában dolgoytat magzar szakmunkásokat akik mindent elrontanak eyyel a cégnek nagz kárt halmoynak fel, kérdezem én kivüláló milyen munkáltató alkalmaz kőmüvest 1 hentes boltba vagy fordítva
csak 1 nagzon buta cég veyető lehet ay aki olzat alkalmay akinek nem megfelelő ay adott munkáhoy a végyetsége
nos erre mi a vélemény?
üdv hyper
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Régi 2013-01-25, 16:54   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-23
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
supkft Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Generál Kivitelezőt keresek

Miért nem írod ki a neved?Egyébként szerintem ott voltál az építkezésen,sőt dolgoztál is.Arra viszont nem vetted a fáradtságot,hogy az irodába bemenj pénzért.Kedves Hyper!Te mivel foglalkozol?
supkft nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Régi 2013-01-25, 17:05   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-23
Összes hozzászólás: 4
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 1 köszönetet 1 hozzászólással
supkft Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Generál Kivitelezőt keresek

Mivel ezeket a hozzászólásokat olyan ember írja aki most volt kint,azt is tudnia kell,hogy mennyit dolgoztunk a XXX-nak,és azt is hogy mi volt a gond.Az egész történetet írd le,ne csak azokat a részleteket amivel másokat járatsz le.Ez az egész a sok hozzá nem értő szarházi miatt van.Egyébként (min azt te is tudod) azt próbálom elérni,hogy többet kapj mint ami járna.Bocsánat.Próbáltam eddig.Természetesen a szállásköltséged visszafizetem,amennyiben végre sikerül elárulnod hogy hová kéred.Eddig csak 1 ember számlaszámát kaptam meg,pedig 4 napja kértem.Ezt miért nem írtad meg?
supkft nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Régi 2013-01-25, 17:23   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-24
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 3 köszönetet 3 hozzászólással
tanácsado Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Generál Kivitelezőt keresek

Ha igaz lenne amit írsz. akkor lehetne benned annyi gerinc hogy mindenki felhívsz és kifizeted neki ami jár...
tanácsado nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Hálásak a hozzászólás írójának:
Mimi (2013-01-25)
Régi 2013-01-25, 18:11   #9 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Generál Kivitelezőt keresek

noh azt hiszem ha moderátori jogom lenne ennek a topicnak a működését felfüggeszteném!

értem mind a 2 felet kérdezem én ha megbízom ezt a céget és adott alapanyagokkat kérem, hogy építsen be az otthonomba akkor azok oda is kerülnek, vagy ennek a cégnek kifizetem a munkát és nem történik az adott feladat elkezdése-befejezése? vagy csak az alkalmazottakat nem fizetik ki?
vagy tényleg az alkalmazottak olyan szakemberek mint pl a festő aki burkol és autót szerel is egyben az autó meg út közben a semmi közepén megáll mert olyan jól megcsinálta a szobafestő?
sok alternatíva létezik, mondtam az elején az állítások miatt lehet gondolni azt,hogy tényleg vaj van valaki füle mögött, azonban a céget védenem kell azzal, hogy lejáratni abszolute ne a mi fórumunkon tessék ezt tenni! ha tényleg így érzitek h nem lettetek ki fizetve, vigyétek perre az ügyet, munkaügyi bíróság stb 1jó ügyvéd tudja mi a menete ennek mit kell tenni és majd eldöntik a föntiek kinek van igaza,
kedves supkft:
mikor mivel foglalkozom álladó munka helyel rendelkezem de mindent megcsinálok mindenhol na jó hentes nem vagyok , érdeklődni szeretnék a kérdés iránt esetleg lenne valami indítékod ezzel?
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Régi 2013-01-25, 18:15   #10 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Generál Kivitelezőt keresek

Sziasztok,

megmondom az őszintét, először mindegyikőtök hozzászólását törölni akartam...(mindjárt elmondom miért). De aztán ráismertem egy nagyon is valós helyzetre. amiről nekem is van tudomásom SAJNOS.

Azaz arról van szó, hogy külföldre visznek magyar szakembereket, akiket aztán nem fizetnek ki. Azt hogy ezt itt megbeszélitek nincs is semmi gond, SŐT TERET KELL ADNI NEKI!

Azonban: semmilyen cégnevet, cégvezető nevet és egyáltalán pontosan ráutaló nevet KÉRLEK ne irjatok, be mivel törölnöm kell. Ez egy magánfórum és nem hivatalos hely ahol KONKRÉT panaszt tudtok tenni. Kérlek titeket ezt vegyétek figyelembe.

E pillanatban nem tudom kihez fordulhatnátok, de minden bizonnyal valamely munkaügyi tanácsadóhoz/ügyvédhez, bár a helyzet sokszor kacifántosabb mint gondolnánk.

Azt is meg kell jegyeznem, hogy sokszor a munkavállaló nem tudja miért nem kapja meg a pénzét. Az alvállalkozók ki nem fizetése szintén közismert tény és sok esetben egyáltalán nem biztos hogy akit csalónak nevezünk ez valóban az!

Tehát kérlek benneteket NE személyeskedjetek, azt beszéljétek meg egymás között - már ha lehetséges.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Hálásak a hozzászólás írójának:
hyper (2013-01-25)
Lezárt téma

Címkék
német munka, osztrák munka


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 12:57 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum