Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Mindenféle érdekesség
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-12-04, 02:01   #1 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés Talpon álló erdő ára 2018.

A fa árával, mennyiségével, súlyával, fűtő értékével sok helyen foglalkoznak. Hogy egy vegyes erdőben mennyi fa van, talpon nehezen lehet meghatározni, még becsülni is.Egy nemes nyarast azért már inkább lehet átlagolni. Itt ismert a tő szám, a mellmagasságban mért átmérő, a magasság is mérhető-számítható, de a kidöntött állapotban mért hossz a legmegnyugtatóbb.A kivágott, méretre vágott rönkök összepakolva egymásra, vagy teherautóra pakolva "RAKAT"-ként még pontosabb eredményre vezetnek.
A talpon álló erdő sok féle lehet.Új telepités, több éves, sarjaztatott, vagy vágásérett állomány.
Erre a vágásérett Nemes Nyárültetvényre gondolok én is!Földel együtt, és csak a kitermelendő fa m3 árára külön, mint "ingóság"(Őstermelői-Kistermelő árbevétele).
Azaz hogyan lesz a 3000Ft/m3-es talpon álló fából 14 eFt/m3-es" Akciós" tűzifa, az értékesebb ipari minőség meg ennél is jóval magasabb áron kerül a piacra ?
Hová lesz a nagy haszon????
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-09, 10:17   #2 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Igazságügyi szakértőt keresek a fenti témában! Sűrgős!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-09, 13:04   #3 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Igazságügyi szakértői adatlapok
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-10, 18:49   #4 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Köszönöm a címet, de erdészet területén nem találok senkire a keresőben, Hová lettek a szakértők ezen a területen?Egyet találtam nagy nehezen, nem vállalja, nincs ideje. Üdv.: Loggi
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-10, 18:58   #5 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Nekem a Mező- és erdőgazdálkodás, élelmiszer szakterületen országosan 68 találatot adott, és sokat láttam köztük, akinek az erdőgazdálkodás a szakterülete
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-11, 02:17   #6 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
istvan62 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nekem a Mező- és erdőgazdálkodás, élelmiszer szakterületen országosan 68 találatot adott, és sokat láttam köztük, akinek az erdőgazdálkodás a szakterülete
Köszönöm! Megtaláltam nagy nehezen a lapot, de problémára ez még nem elég!A végzettség, és tevékenységi kör alapján nem találok megfelelő szakértőt jelen esetben. Léteznek szakirányítók, de ezeknek nincs igazságszolgáltatási, szakvéleményezési jogosultságuk. Erdész szakember csinálta a fa adásvételi szerződést is, ilyen ügyesen, minden felelősség nélkül, mondja Ő.Zugszerződés,zugírászat a javából! A favágót képviselte, nem engem.Valamikor nekem is volt szakirányítóm, ez kell is az erdészeti hatósági ügyek bonyolításához is. Már nincs közöttünk. Vele is ugyan ez történt volna, nagy valószínűséggel!Ő tartja a kapcsolatot a favágok, fa kereskedelem és a erdőtulajdonosok között. Folyamatban van a szakirányítói képzés, láttam ilyen hirdetést, a régiek elfogytak. Kevés a cica,cincognak az egerek!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-13, 20:04   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Közvetett úton találtam egy igazságügyi erdész szakembert. Elmondása szerint 15 éve nincs ilyen képzés, és talán 28-an vannak az országban. A mi megyénkben nem található ilyen szakember, mondja Ő. Hát ezért sem találtam könnyedén én sem meg Őt. Majd folytatom! Addig is óvakodjunk a Kiskunhalasi favágóktól, de nagyon!!!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-15, 04:41   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Közvetett úton találtam egy igazságügyi erdész szakembert. Elmondása szerint 15 éve nincs ilyen képzés, és talán 28-an vannak az országban. A mi megyénkben nem található ilyen szakember, mondja Ő. Hát ezért sem találtam könnyedén én sem meg Őt. Majd folytatom! Addig is óvakodjunk a Kiskunhalasi favágóktól, de nagyon!!!
Léteznek különböző táblázatok, ábrázolások, grafikonok az ingatlanok árát illetően. Ilyen az OTP ingatlantár táblázata is, amiben az " ERDŐ " is benne van mint ingatlan vagyon, a maga 800 000 Ft/ha árával.

Na ez egy nagy "MARHASÁG",

mondja az erdész igazságügyi szakértő, érték becslő szakma. Az erdő értékét számtalan tényező befolyásolja! Magát a földingatlan árát is számtalan tényező határozza meg. A rajta lévő ültetvényt szintén. Nem akarom felsorolni ezeket.
Megtörtént velem, még ebben az évben, hogy egy régen lejárt hirdetésemre hivatkozva felhívott egy érdeklődő vételi szándékát jelezve, és hogy Ő megmondja nekem, mit ér az én erdőm! Erre a táblázatra hivatkozott Ő is. Akkor gyorsan vége lett a beszélgetésünknek, és nem lett adás-vétel sem !!!
Egy KFT is hasonló BUTA táblázattal rendelkezik! Tudjunk róla!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-16, 06:46   #9 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Hihetetlen!
Mégis IGAZ!
Az erdész ig. szakértőtől azt is megtudtam, hogy. a talpon álló vegyes erdőt is fel szokták mérni fafajok, és magasság figyelembevételével, minden törzs mellmagassági átmérőjét figyelembe véve 130 cm magasságban kényelmesen mérve. Ezt darabonként jegyzetelik, és a végén összeadják!Ez engem is meglepett, 21 év alatt nem sikerült ezt megtudjam ilyen részletességgel!
Lehet, hogy már késön tudtam meg így, ezt a módszert! Igaz, Nem vagyok " Földműves", csak amatőr erdőgazdálkodó, az sem már sokáig!A kezdeti örömök,vigaszok, ahogy a fák nőttek, most a végén nagyon csúnyán végződnek!Az elmúlt héten a falopás is megtörtént, amit be is jelentettem tegnap a hóesésben!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2018-12-17, 19:20   #10 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Mint erdőgazdálkodó, bejelentési kötelezettségem is van a kitermelt fatömeg mennyiségéről az erdészet felé az erre rendszeresített nyomtatvány segítségével.Erre hívta fel a figyelmemet az erdészeti ig. szakértő! Na ez azért meglepett kellően, a történtek után! Fogalmam sincs, hogy 600, , vagy 800, esetleg ezer m3 fát termeltek ki,a 3,96 ha területről! A vágási engedély a nevemre szól, mint tulajdonos, és erdőgazdálkodó!Na az Isten mentsen meg ettől a nagy tehertől egyszer!Életem egyik nagy baklövése ez volt!Nyugodtabb , szebb napokat szeretnék életem alkonyán végre magamnak!A legszebb, fámat a fatolvajok az elmúlt héten ellopták!Van róla fényképem, irtam is róla valahol. segítséggel talán be is tudom majd egyszer mutatni. A kivégzését legalább nem láttam. Ezek a favágók barbárok , a javából, Fa tolvajok!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 21:52 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum