Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Mindenféle érdekesség

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2019-02-27, 07:38   #21 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mérges vagyok re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Jelentős mennyiségű gallyfa, és vastagabb hulladék, és tűzifa maradt még a kitermelt területen. Ezt is kell majd jelenteni, ehhez is lesz szállítójegy? Faörlemény, tuskók, tüzifa, hulladékfa formájában még lesz közúti szállítás is. Végül is jó lenne tudni, mennyi is volt az erdőben a fa tömege???? A megmaradt tuskókról még mintát lehetne venni, vagy akár az egészet fel lehetne mérni-számolni, csak úgy mint ha talpon állna az erdő!A tisztítási feladat, és annak terméke, eredménye még hátra van!Csak ez után lehetne a tuskókhoz hozzáférni, méretet venni, és számolni." Na de mit érdekel ez engem? mondja a szakirányító, aki a fa eladási szerződést készítette mint szakember erdész?"
Na vajon miért érdekel?........?
Szóval jelentés köteles a maradék gally, és a tuskó nettó mennyisége is! Hogy a tuskó nettóját , hogyan számítjuk ki, az azért még kérdéses nekem?Ha megtudom,beszámolok róla!Az engedély nélküli vágás tuskói, már regisztrálva, mérve vannak. 5 db NNY tuskó, a legnagyobb 90 cm átmérőt adott. Ez volt a legnagyobb fa!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-03-20, 00:24   #22 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Munkácsy Mihály "Rőzse hordó nője" vajon mennyi fát cipelt a hátán?Volt-e a zsebében szállítójegy, vagy származási bizonyítvány? Megkérdezte-e valaki, hogy honnét hozza a fát?
Ma két szatyornyi fánál többel nem közlekedhet az ember a közutakon, így szól az idevonatkozó rendelet emlékezetem szerint.Tudni kell igazolni papírokkal, számlával annak eredetét.A mennyiség meghatározása, ellenőrzése az egy másik témakör, itt arról nincsen szó.Sokféle számítás, mérés, és becslés létezik, és az ár is sokféle ezek alapján.Kit, hogy lehet becsapni? Nem olcsó a fatüzelés!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-07-04, 03:33   #23 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Adós maradtam a tuskó felmérésével, hasznosításával. Találtam egy leiratot, ahol a kitermelt tuskót tömegre mérik, nem térfogatra. Az erőművekben hasznosítják leginkább, ha hasznosítják, vagy az erdő szélére tolják össze, halomba.Ha tudják értékesíteni, a tusko faanyagáért termelik ki a földből, vagy fizetni kell a kitermelésért. Ez a munka még hátra van, még letakarítva sincs a terület. Csatatér!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-02-16, 02:51   #24 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Adós maradtam a tuskó felmérésével, hasznosításával. Találtam egy leiratot, ahol a kitermelt tuskót tömegre mérik, nem térfogatra. Az erőművekben hasznosítják leginkább, ha hasznosítják, vagy az erdő szélére tolják össze, halomba.Ha tudják értékesíteni, a tusko faanyagáért termelik ki a földből, vagy fizetni kell a kitermelésért. Ez a munka még hátra van, még letakarítva sincs a terület. Csatatér!
Eltelt fél év.Több miden történt ez idő alatt. Például le telt az újra telepítési határidő, azaz a 2 év a kivágástól számítva. Jött is az új felügyelő ellenőrizni a területet. Éppen én is a helyszínen tartózkodtam. Közölte, hogy mi járásban van, én meg közöltem, hogy már nem én vagyok a terület gazdája. Na akkor én adjam be az erdőgazdálkodási jogviszonyom megszüntető kérelmemet, akkor majd az új tulajdonost szólítják fel a kötelezettsége teljesítésére.Kis haladékot kértem még, folyamatban lévő rendvédelmi ügyből kifolyólag, várjuk meg annak eredményét még.
A hatóságok a 3. fellebbezésemet is elutasítva bűnügyben véglegesen, kénytelen voltam átadni jogaimat mint volt erdőgazdálkodó, jogaim fenntartása mellett.
Az óta gazdát cserélt a terület, megtörtént a tuskók kiemelése, és egy nagy -hosszú halomba kihordása is 4 ha -ról. Pályázattal lesz betelepítve a Natúra 2000 terület. A nemes nyár után, most szürke nyár lesz telepítve, tudomásom szerint.
Hogy mennyi fa lehetett az erdőben a mai napig nem lehet tudni igazán? Kecskékre bíztam a káposztát!Ez a hatóságokat nem hatotta meg, mindent rendben találtak. Erdőmérnök készítette a fa adásvételi szerződést, amiben a fa mennyisége hektárban volt megadva. Ez a hatóságok szerint nem bűncselekmény? Az engedély nélküli fakivágás, túlvágás ügye külterületen szintén NEM bűncselekmény?
Felvetődik a kérdés ismét: Mi a talpon álló erdő ára 2018-ban?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-03-21, 05:07   #25 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Hahaha re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Eltelt fél év.Több miden történt ez idő alatt. Például le telt az újra telepítési határidő, azaz a 2 év a kivágástól számítva. Jött is az új felügyelő ellenőrizni a területet. Éppen én is a helyszínen tartózkodtam. Közölte, hogy mi járásban van, én meg közöltem, hogy már nem én vagyok a terület gazdája. Na akkor én adjam be az erdőgazdálkodási jogviszonyom megszüntető kérelmemet, akkor majd az új tulajdonost szólítják fel a kötelezettsége teljesítésére.Kis haladékot kértem még, folyamatban lévő rendvédelmi ügyből kifolyólag, várjuk meg annak eredményét még.
A hatóságok a 3. fellebbezésemet is elutasítva bűnügyben véglegesen, kénytelen voltam átadni jogaimat mint volt erdőgazdálkodó, jogaim fenntartása mellett.
Az óta gazdát cserélt a terület, megtörtént a tuskók kiemelése, és egy nagy -hosszú halomba kihordása is 4 ha -ról. Pályázattal lesz betelepítve a Natúra 2000 terület. A nemes nyár után, most szürke nyár lesz telepítve, tudomásom szerint.
Hogy mennyi fa lehetett az erdőben a mai napig nem lehet tudni igazán? Kecskékre bíztam a káposztát!Ez a hatóságokat nem hatotta meg, mindent rendben találtak. Erdőmérnök készítette a fa adásvételi szerződést, amiben a fa mennyisége hektárban volt megadva. Ez a hatóságok szerint nem bűncselekmény? Az engedély nélküli fakivágás, túlvágás ügye külterületen szintén NEM bűncselekmény?
Felvetődik a kérdés ismét: Mi a talpon álló erdő ára 2018-ban?
Új mértékegysége van a fának az erdészetben!Erdőmérnök készítette a fa adásvételi szerződést, tapasztalt öreg róka.Már nyugdíjas korban van, de aktívan dolgozik "szakirányítóként"! A lakásán készítette a szerződést az erdőben lévő , kitermelendő fára. Külön szobában megirta a szerződést, majd hozta aláiratni az érintettekkel.A megállapodás valóban 4 ha erdőben lévő fára vonatkozott X forintért, tehát =4ha/Ft! Hogy ez mennyi térfogatú, vagy tömegű fa lehetett, azaz kg, vagy m3? Tessék kitalálni! Találós kérdés?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-03-21, 05:16   #26 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mérges vagyok re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Eltelt fél év.Több miden történt ez idő alatt. Például le telt az újra telepítési határidő, azaz a 2 év a kivágástól számítva. Jött is az új felügyelő ellenőrizni a területet. Éppen én is a helyszínen tartózkodtam. Közölte, hogy mi járásban van, én meg közöltem, hogy már nem én vagyok a terület gazdája. Na akkor én adjam be az erdőgazdálkodási jogviszonyom megszüntető kérelmemet, akkor majd az új tulajdonost szólítják fel a kötelezettsége teljesítésére.Kis haladékot kértem még, folyamatban lévő rendvédelmi ügyből kifolyólag, várjuk meg annak eredményét még.
A hatóságok a 3. fellebbezésemet is elutasítva bűnügyben véglegesen, kénytelen voltam átadni jogaimat mint volt erdőgazdálkodó, jogaim fenntartása mellett.
Az óta gazdát cserélt a terület, megtörtént a tuskók kiemelése, és egy nagy -hosszú halomba kihordása is 4 ha -ról. Pályázattal lesz betelepítve a Natúra 2000 terület. A nemes nyár után, most szürke nyár lesz telepítve, tudomásom szerint.
Hogy mennyi fa lehetett az erdőben a mai napig nem lehet tudni igazán? Kecskékre bíztam a káposztát!Ez a hatóságokat nem hatotta meg, mindent rendben találtak. Erdőmérnök készítette a fa adásvételi szerződést, amiben a fa mennyisége hektárban volt megadva. Ez a hatóságok szerint nem bűncselekmény? Az engedély nélküli fakivágás, túlvágás ügye külterületen szintén NEM bűncselekmény?
Felvetődik a kérdés ismét: Mi a talpon álló erdő ára 2018-ban?
Új mértékegysége van a fának az erdészetben!Erdőmérnök készítette a fa adásvételi szerződést, tapasztalt öreg róka.Már nyugdíjas korban van, de aktívan dolgozik "szakirányítóként"! A lakásán készítette a szerződést az erdőben lévő , kitermelendő fára. Külön szobában megirta a szerződést, majd hozta aláiratni az érintettekkel.A megállapodás valóban 4 ha erdőben lévő fára vonatkozott X forintért, tehát =4ha/Ft! Hogy ez mennyi térfogatú, vagy tömegű fa lehetett, azaz kg, vagy m3? Tessék kitalálni! Találós kérdés?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-05-02, 10:11   #27 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Király! re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Új mértékegysége van a fának az erdészetben!Erdőmérnök készítette a fa adásvételi szerződést, tapasztalt öreg róka.Már nyugdíjas korban van, de aktívan dolgozik "szakirányítóként"! A lakásán készítette a szerződést az erdőben lévő , kitermelendő fára. Külön szobában megirta a szerződést, majd hozta aláiratni az érintettekkel.A megállapodás valóban 4 ha erdőben lévő fára vonatkozott X forintért, tehát =4ha/Ft! Hogy ez mennyi térfogatú, vagy tömegű fa lehetett, azaz kg, vagy m3? Tessék kitalálni! Találós kérdés?
Még meg sem kezdődött a kitermelés,de már látta a kiemelt státuszú szakirányító az erdőt, helyszínelt a favágóval, minden előzetes bejelentés nélkül, tehát nem volt ismeretlen ezek után a szakirányítási feladat számára egyáltalán. Az teljesen véletlen volt, hogy én a közelben tartózkodtam, és végül találkoztunk is.Meg volt elégedve a 21 éves fákkal, még a telepítés részleteiről is érdeklődött, és a csemeték származása is érdekelte!Ekkor még az óriási vételár eltérésről semmit nem nyilatkozott, hallgatott.Később elszolta magát egy alkalommal, hogy eladtam a földet is a fa árában!Erre a földmérőnél került sor, mert az erdőterület nagysága sem stimmelt a földhivatali nyilvántartással, tehát erről is tudott, és később írásban lett értesítve az eltérés okáról, és arról, hogy a különbözet sosem volt erdő terület. A megkért vágási engedély része volt a részletes erdő térkép is, mégis túlvágásba, engedély nélküli favágásba keveredett a favágó! Nem látta a fától az erdő szélét, eltévedt!
A termelés jelentés szerint annyi fát vágtak ki, akkora hozama volt az erdőnek, hogy az meghaladta a 1/3-al a szakértő által meghatározott értéket is. Ritkításkor nem volt ilyen jó a hozama ennek az erdőnek?
Érdekes történet?Ez lenne az együttműködés a favágó, szakirányító, és az erdőgazda között?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-07-07, 07:06   #28 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Még meg sem kezdődött a kitermelés,de már látta a kiemelt státuszú szakirányító az erdőt, helyszínelt a favágóval, minden előzetes bejelentés nélkül, tehát nem volt ismeretlen ezek után a szakirányítási feladat számára egyáltalán. Az teljesen véletlen volt, hogy én a közelben tartózkodtam, és végül találkoztunk is.Meg volt elégedve a 21 éves fákkal, még a telepítés részleteiről is érdeklődött, és a csemeték származása is érdekelte!Ekkor még az óriási vételár eltérésről semmit nem nyilatkozott, hallgatott.Később elszolta magát egy alkalommal, hogy eladtam a földet is a fa árában!Erre a földmérőnél került sor, mert az erdőterület nagysága sem stimmelt a földhivatali nyilvántartással, tehát erről is tudott, és később írásban lett értesítve az eltérés okáról, és arról, hogy a különbözet sosem volt erdő terület. A megkért vágási engedély része volt a részletes erdő térkép is, mégis túlvágásba, engedély nélküli favágásba keveredett a favágó! Nem látta a fától az erdő szélét, eltévedt!
A termelés jelentés szerint annyi fát vágtak ki, akkora hozama volt az erdőnek, hogy az meghaladta a 1/3-al a szakértő által meghatározott értéket is. Ritkításkor nem volt ilyen jó a hozama ennek az erdőnek?
Érdekes történet?Ez lenne az együttműködés a favágó, szakirányító, és az erdőgazda között?
Tisztelt Erdőmérnök Úr!
T. Erdészeti Szakirányító!

Ez úton tájékoztatom, hogy az Ön által készített fa adásvételi szerződés
" szakmaiatlan, és etikátlan is az Agrár tárca szakvéleménye alapján, mivel a kitermelendő fát nem területre mérik!Mint szakembernek ezt tudnia kellene, és a szerződés megírásakor is tudnia kellett volna!
A tárca arról is értesít, hogy az ügy olyan mértékben szakmaiatlan, hogy a tevékenysége felfüggesztésével, akár eltiltással is járhat véglegesen!
Az itt irottak alapján kérem kontrolálja tevékenységét, és az okozott kár megtérítéséről haladéktalanul intézkedjen!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-09-29, 23:48   #29 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tisztelt Erdőmérnök Úr!
T. Erdészeti Szakirányító!

Ez úton tájékoztatom, hogy az Ön által készített fa adásvételi szerződés
" szakmaiatlan, és etikátlan is az Agrár tárca szakvéleménye alapján, mivel a kitermelendő fát nem területre mérik!Mint szakembernek ezt tudnia kellene, és a szerződés megírásakor is tudnia kellett volna!
A tárca arról is értesít, hogy az ügy olyan mértékben szakmaiatlan, hogy a tevékenysége felfüggesztésével, akár eltiltással is járhat véglegesen!
Az itt irottak alapján kérem kontrolálja tevékenységét, és az okozott kár megtérítéséről haladéktalanul intézkedjen!
Megadhatom a nevét, címét is, a favágójával együtt, akit beajánlott, és a nyakamra küldött. Önök napi kapcsolatban vannak egymással, jól megértik egymást kettesben.A fakitermelés, és értékesítés hármas együttműködést feltételez! Ez, ami elmaradt Mérnök Úr!
Ez úton is Tájékoztatom ismételten!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2021-11-05, 03:49   #30 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megadhatom a nevét, címét is, a favágójával együtt, akit beajánlott, és a nyakamra küldött. Önök napi kapcsolatban vannak egymással, jól megértik egymást kettesben.A fakitermelés, és értékesítés hármas együttműködést feltételez! Ez, ami elmaradt Mérnök Úr!

Ez úton is Tájékoztatom ismételten!

Megtalálható a mérnök Úr a NAK erdészeti szakértői között még ma is. Itt több adat is megtalálható, csak az nem, hogy a mérnök úr a fát hektárban méri, és nem köbméterben, amikor fa adásvételi szerződést ír," mint szakember?"
A favágót képviseli, nem az erdőgazdálkodót. Azzal napi kapcsolatban van.A műveleti lapot üresen íratja alá az erdőgazdálkodóval, és a vágás befejezésekor adja át neki, külön felszólításra.Még meg sem kezdődött a kitermelés, de Ő már tudta, hogy eladtam a földet is a fa árában!
Elszólta magát, de nem is tett ezek után semmit!A termelés jelentés elkészítéséért díjat követelt, amit már nem fogadtam el, és nem fizettem semmit.A felügyelet így is elfogadta a jelentést, erdőgazdálkodó aláírása nélkül. másik lapon megjegyzésemmel kiegészítve, a mennyiség ismeretének teljes hiánya miatt!
Olyan szakértő, hogy az erdő melletti fasort is erdőnek látja, és a fától nem látja az erdő határait.A rendőrségen hamis tanuvallomást tesz, a favágójával egyetértésben.
Ilyen szakértőre szerintem nincs szükség az erdőgazdálkodásban! Ki ellenőrzi a végzett tevékenységét?
Kollégái szerint Nem egyedi esetről van szó, ezért adom közzé! Vigyázzanak!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 00:29 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum