Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Mindenféle érdekesség

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2018-12-18, 23:53   #11 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

A földvédelmi törvény szerint az ilyen ingatlanok eladását ki kell függeszteni 3 hónapra a helyi önkormányzatoknál, hogy ha valaki helybéli meg kívánná venni, élhessen az elővásárlási jogával.Mivel favágó vette meg az ingatlant, két szerződés köttetett egy azonos napon. Az egyik a kitermelendő fára, a másik a maradék tuskós földterületre.Utóbbira nem volt újabb vevő, az ilyen földterületek nem annyira kelendők az újratelepítési kötelezettségük miatt.Júliusban kötöttünk szerződést, és napjainkba került birtokba a favágó vevő, és a favágás mostanra a végére is ér.Az erdőgazdálkodói jogokat ezután tudom átadni majd csak, de a kivágott famennyiségről még nekem kell jelentést készíteni, elfogadni, felelni azok valódiságáért? Az előbbiek alapján, ez érdekes lesz még?Várom az adatokat az engedélyem nélkül kivágott, és elbirtokolt fával együtt, és nélküle is!Ez éppen fél éve tart, de még nincs vége! A folytatása az új évben kezdődik újra. BUÉK! Mindenkinek
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-04, 21:40   #12 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Az új évet egy aktuális erdő hirdetéssel kezdeném!A helyet,és az adatokat kissé megváltoztatom a példa kedvéért! Tehát nemesnyár ültetvény vágásérett állapotban , földel együtt eladó! 12 ha 4600 tő (drb.), kb.30 cm átmérőjű, cca. 2065 m3 fatömegű, 13,4 mFt ért eladó. Az erdő 1/1 tulajdont képvisel, aszfaltos út mellett helyezkedik el hosszasan.
Számoljunk hektár árat:
13,4 mFt/ 12 ha=1,116666,66Ft/ ha fa + föld terület összesen
Fa tömeg ár a következő lenne:
13,4mFt/2065m3=6489Ft/m3 lenne a fa ára, de ebből a föld ára levonandó lenne!


Mennyi ebből a föld ára?
Az OTP ingatlan tár szerint az erdőterület átlagára: 800 000 Ft/ ha. Hogy ez milyen erdőterület, az nem derül ki a táblázatból! Lehet sokféle! Jó lenne tisztázni, érthetővé tenni Mindenki számára!
Ha ez a föld ára, akkor:
12hax 800000Ft=9,600 000Ft lenne csak a föld ára a 13,4 mFt vételárból, és a maradék jutna a kitermelendő fára, azaz 13,4 mFt- 9,6mFt=3,4 mFt lenne 2065m3 fa ára.
1m3 fa ezek szerint talpon az erdőben 3400000Ft/2065m3=1646, 5 Ft/m3 áron kel el az erdőben. A gyakorlatban a fa árán adják-veszik az erdőket, és a földért nem fizetnek semmit!


Nézzük meg ezt is:ha a fa m3-re 5000Ft/m3x2065m3=10 325 000Ft+föld ára ?
ha a fa m3-re 6000Ft/m3x2065m3=12 390 000Ft+föld ára ?

A 9,6 mFt helyett, így már nem sok jut a föld megvásárlásából az eladónak!

A fa tömeg felmérése becslésen, tapasztalaton alapszik jelen esetben a fák átlagos magassága nem ismert, a törzs átmérő 30 cm könnyedén mérhető, ellenőrizhető, és a darab szám is adott.

Ha pontosabb adatokat akarunk az erdőnkről, akkor azt előtte fel kell méretni szakemberrel, vagy a vágás során kell felmérni.A kitermelt fa mennyiségéről, minőségéről jelentést kell készíteni a hatóság felé!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-06, 01:37   #13 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Elnézést a számítási hibáért,1 mFt-al több jutna a fára, azaz 4,4 mFt helyesbítve!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-13, 15:06   #14 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Jó ha tudod! re: Talpon álló erdő ára 2018.

Az eltévelyedett földmérő esete! Földmérési trükkök!
Már a kalapja sem állt jól a fején a hétvégi műszakban dolgozó földmérőnek. Hétközben vezeti a földhivatalt, hétvégén elméri a földet a megrendelő kívánságára. Hogy készül-e erre bejegyzett rajz is, vagy csak a határjelző karót verik le, és festik sárgára, hogy a vak is észre vegye, hogy az nem az igazi telekhatár, hanem kamu!Így került kivágásra az a határt jelző legnagyobb Nemesnyár fa, amit saját kezemmel ültettem 21 évvel ezelőtt! Ez nőtt 80cm átmérőre, és kb. 35m magasra ez idő alatt. Holnap egyeztettnénk a történtekről, és más egyebekről is, mint pl-ul a közös tulajdon megszüntetéséről, hogy hasonló eset többé ne fordulhasson elő. Természetesen a határokat is a helyükre igazítanánk ezzel együtt. 400m hosszt 3m-el többre sikerült kitűzni, szegény fa így esett áldozatul! A tuskója szerintem megmarad, és még kissé ki is fakadhat, hozhat hajtást, amiről még szaporítható is lehetne!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-20, 00:16   #15 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

A közös tulajdon megszüntetése, határrendezés már másik földmérő kezébe került!
Ellenben az erdőből kitermelt fa mennyisége több lett, mint a vágási engedély mellékletében, és a " Műveleti lapon " megjelölt mennyiség! Nem is kevés mennyiséggel. Az engedélyem nélkül kivágott fák tömege ennek csak töredéke.Szinte hihetetlen számonra a különbözet. A fa adásvételi szerződés köszönő viszonyban sincs a kitermelt fa árával.Kb. 1/3 áron van a fa kifizetve a talpon eladott erdőben!A favágás befejeződött, a kitermelt fát elszállították, és erről jelentést is kell készíteni az erdészeti hatóság felé.
Az erdész szakértő készítette el a kitermelési adatokat, hogy mi alapján, milyen módon arról semmi tudomásom nincs. Elvileg 1/2 éve eladtam az erdőt, de az erdőgazdálkodó a mai napig én vagyok, a nevemben lett megkérve a vágási engedély is. Ma már a vevő az új tulajdonos, de még nem Ő az erdőgazdálkodó.A határmódosítás befejezéséig nem is tudom átadni az erdőgazdálkodói jogosultságot.A fa adásvételi szerződést az erdész szakirányító készítette saját kezűleg, és sokat tett, hogy a szerződés így készüljön el, és létre jöjjön. Ajánlotta a vevőt, és hogy ezt így kell csinálni! Ingatlanként akartam eladni, Ő ezt nem javasolta akkor!Így most kiderült a tényleges famennyiség, ha ez így igaz, ahogy le van írva a jelentésben!.Ezért keresek Igazságügyi szakértőt erdészeti ügyekben!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-22, 01:27   #16 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Talpon álló erdő ára 2018.

Az erdész szakember által a lakásán elkészített fa adásvételi szerződés kontár munkának bizonyul!
Ugyanis a lábon álló erdő tarvágásakor, elszállításakor korrekt módon a földön mérhető, számítható az erdei köbméter, és ennek az egységára aránylag egyértelmű. Így volt ez a ritkításkor is 10 évvel ezelőtt.Hogy ez most miért maradt ki, szerintem az erdész szakembert terheli a legnagyobb felelősség, mivel külön eljárt a favágó érdekében, megkeresett telefonon a szerződés létre jötte okán.A fa kitermelés során a folyamatos elszállításokban, azok dokumentálásában aktívan részt vett, és Ő állította össze a fakitermelési jelentést is. Tulajdon képpen fordítva ült a lovon!Nekem kellett volna tudni a kitermelt mennyiségekről, és az elszállításokról is, mint ahogy az kiderült a vágás végére.Az erdésznek ellenjegyzési feladata van, az erdőgazdálkodó mellett.
Ezzel az erdész, és a favágó vevő is tisztában voltak, hiszen nap mint nap ezt csinálják, ez a szakmájuk, és szoros munkakapcsolatot tartanak.
Minek lehet nevezni a történteket 2019.Januárjában, itthon Mo-on!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-26, 01:06   #17 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Kit képvisel egy erdész szakirányító?Hány szakirányítóra van szükség egy erdő eladásához, Tarvágásához, felméréséhez, telepítéséhez, stb?Nem egyszerű az erdőgazdálkodó dolga!
Tud-e pártatlan lenni egy erdészeti szakértő?Vagy korpa közé keveredik?Van zöld , szép ruhája, kalapja, és még kitűző jelvény is jár emellé.Már csak a pártatlan képviselet a kérdés a munkája során? Ez utóbbi a kérdésem csupán?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-01-31, 01:59   #18 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Nem vicces re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kit képvisel egy erdész szakirányító?Hány szakirányítóra van szükség egy erdő eladásához, Tarvágásához, felméréséhez, telepítéséhez, stb?Nem egyszerű az erdőgazdálkodó dolga!
Tud-e pártatlan lenni egy erdészeti szakértő?Vagy korpa közé keveredik?Van zöld , szép ruhája, kalapja, és még kitűző jelvény is jár emellé.Már csak a pártatlan képviselet a kérdés a munkája során? Ez utóbbi a kérdésem csupán?
Kiderült, hogy az erdőben lévő fa eladásához, szerződés kötéshez NEM feltétlenül szükséges erdész szakirányító igénybevétele. Ellenben az erdőben lévő fa készlet felméréséhez már ajánlott az" erdész szakember" tudása, és igénybevétele is!
Na ezért fordultam én is a vevővel közösen ismert"erdőmérnök szakemberhez".? (???)
A megállapodás mégis nagyon rosszra sikeredett!Ez már bűnügyi kategória !

A fát mióta mérik hektárban egy vágás érett erdőben?Hektárban született a fa adásvételi szerződés?Mindenről van szó a szerződésben, csak a tényleges fa mennyiségéről nincs.Ehhez tényleg nem kell erdész szakembernek, mérnöknek lenni! Minden más erdőben végzendő tevékenységhez ellenben kell alkalmazni
" jogosult erdészeti szakszemélyzetet", aki felelős az ott történő bármi műve- let végrehajtásáért, így a kitermelt fa mennyiségének igazolásáért, és annak jelentéséért is a megadott határidőig. Most itt tartunk.A tárgyi félévet(2018.II.félév jelentését a mai nappal bezárólag kellene bejelenteni!
Nincs a kezembe semmi, egy aláiratlan tervezetet kaptam 2 hete, azóta csend!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-02-12, 20:13   #19 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Talpon álló erdő ára 2018.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kiderült, hogy az erdőben lévő fa eladásához, szerződés kötéshez NEM feltétlenül szükséges erdész szakirányító igénybevétele. Ellenben az erdőben lévő fa készlet felméréséhez már ajánlott az" erdész szakember" tudása, és igénybevétele is!
Na ezért fordultam én is a vevővel közösen ismert"erdőmérnök szakemberhez".? (???)
A megállapodás mégis nagyon rosszra sikeredett!Ez már bűnügyi kategória !

A fát mióta mérik hektárban egy vágás érett erdőben?Hektárban született a fa adásvételi szerződés?Mindenről van szó a szerződésben, csak a tényleges fa mennyiségéről nincs.Ehhez tényleg nem kell erdész szakembernek, mérnöknek lenni! Minden más erdőben végzendő tevékenységhez ellenben kell alkalmazni
" jogosult erdészeti szakszemélyzetet", aki felelős az ott történő bármi műve- let végrehajtásáért, így a kitermelt fa mennyiségének igazolásáért, és annak jelentéséért is a megadott határidőig. Most itt tartunk.A tárgyi félévet(2018.II.félév jelentését a mai nappal bezárólag kellene bejelenteni!
Nincs a kezembe semmi, egy aláiratlan tervezetet kaptam 2 hete, azóta csend!
Leadtam az erdész által átadott termelés jelentést az erdészeti hatóságnak, a szakirányító aláírása nélkül, kiegészítve részemről, mint erdőgazda még!A kiegészítésem sok mindent tartalmazott, csak a fa mennyiségéről nem tudtam nyilatkozni " Ne érdekeljen engem már a fa mennyisége!" Ennyi választ kaptam!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2019-02-15, 16:54   #20 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Talpon álló erdő ára 2018.

Jelentős mennyiségű gallyfa, és vastagabb hulladék, és tűzifa maradt még a kitermelt területen. Ezt is kell majd jelenteni, ehhez is lesz szállítójegy? Faörlemény, tuskók, tüzifa, hulladékfa formájában még lesz közúti szállítás is. Végül is jó lenne tudni, mennyi is volt az erdőben a fa tömege???? A megmaradt tuskókról még mintát lehetne venni, vagy akár az egészet fel lehetne mérni-számolni, csak úgy mint ha talpon állna az erdő!A tisztítási feladat, és annak terméke, eredménye még hátra van!Csak ez után lehetne a tuskókhoz hozzáférni, méretet venni, és számolni." Na de mit érdekel ez engem? mondja a szakirányító, aki a fa eladási szerződést készítette mint szakember erdész?"
Na vajon miért érdekel?........?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 21:05 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum