Építkezés Fórum

Építkezés Fórum (http://epitkezes.forum.hu/)
-   Mindenféle érdekesség (http://epitkezes.forum.hu/mindenfele-erdekesseg/)
-   -   TAJ kártya csere 2016. (http://epitkezes.forum.hu/mindenfele-erdekesseg/1551-taj-kartya-csere-2016-a.html)

Loggi 2016-05-05 19:21

TAJ kártya csere 2016.
 
Vigyázzunk a " TAJ kártyánkra" nagyon! Elporladt papírkártyámat, ami lehetett vagy 30 esztendős,elhagytam a legutóbbi szemészeti szakrendelésen, és nyoma veszett. Nem volt elég az információs pultnál felmutatnom, a szakrendelésen is fel kellett mutatnom a személy azonosítómmal együtt. Innentől kezdve homályos a kártyám sorsa! Már megfogni is alig lehetett, olyan keshett volt szegény, pedig már burokban tároltam. Tegnap derült ki, hogy 3000Ft-ért kaphatok újat, bármi is történt a kártyámmal!Erre is vártam legalább 1,5 órát a kormányhivatalban, amire szólítottak.Elsőként a díjra kérdeztem rá és reá hibáztam azonnal.Megköszöntem, és sarkon fordultam. Nem kérem!Köszönöm!
A laborvizsgálatot a szokott helyen azért sikerült ma elintéznem "Kártya " nélkül is, még mondták is, hogy régen jártam náluk, ezért teljes vérképet csinálnak.
Vannak azért emberek, akik a hivatásukat tisztességesen, becsületesen, és szakmai hozzáértéssel végzik! Köszönet érte!
A személyim is lejár, megkértem az újat.65 éves kor fölött már nem javasolták az új formátumú igazolványt, helyette a végleges megoldást javasolták, ami egyszerűbb ugyan, de már nem kell többet cserélni! Mi lesz, ha megélem a 100 éves kort???

Zsigmond2 2016-05-05 19:38

re: TAJ kártya csere 2016.
 
Üdv az új személyi igazolvány egyben adó és tajkártya is egyben ingyenesen lehet megcsináltatni.

sbs 2016-05-06 05:52

re: TAJ kártya csere 2016.
 
Nahát, ezt sem hallottam még. Én a gyerekekét csináltattam újra, ráadásul nem lehetett a kormányhivatalban, csak a területileg illetékes egészségbiztosító irodájában.

sbs 2016-05-06 05:54

re: TAJ kártya csere 2016.
 
És tényleg: Januártól jön az e-személyi - KKV Press

de az utolsó bejegyzés elgondolkodtató:
"Hogy az új igazolvány valóban felváltja-e a különböző régi iratokat, az majd azon is múlik, hogy a legegyszerűbb hivatalokat is felszerelik-e az elektronikusan tárolt adatok olvasására alkalmas eszközzel. A TAJ-kártyánkat ma elkérik az orvosi ügyeleten, a szakorvosi rendelőben. Az adókártya számára szükség lehet számtalan űrlap kitöltésekor. Vajon mindezek a hivatalok, orvosi rendelők képesek lesznek-e feldolgozni az új igazolvány adatait? Vagy marad a régi rend: a digitális csodakártya mellé tűzött papíron őrzöm majd a TAJ- és adószámomat, hogy szükség esetén meg tudjam mondani az érdeklődő ügyintézőnek?"

Loggi 2016-05-06 18:31

re: TAJ kártya csere 2016.
 
Idézet:

Zsigmond2 eredeti hozzászólása (Hozzászólás: 13461)
Üdv az új személyi igazolvány egyben adó és tajkártya is egyben ingyenesen lehet megcsináltatni.

No ez az, amit nem javasoltak nekem, mert még nem működik a rendszer,nem tudják leolvasni sok helyen.6 év után meg kell újítani,stb.Átirányítottak másik ablakhoz TAJ kártya ügyekben , és készül az egyszerűsített, de végleges személyim is.

Zsigmond2 2016-05-07 12:02

re: TAJ kártya csere 2016.
 
Igen nekem is sikerült tesztelni az új személyi igazolványt.Vérvételre mentem elő is készítettem a személyit mire a hölgy adjam oda a taj kártyát.Mondom neki ez az rajta a chipen minden mire ő ehhez a mi rendszerünk túl okos.A vizsgálat kérő lapon rajta van a tajszám minden esetben le tudják nézni onnét is.

istvan62 2016-05-07 12:13

re: TAJ kártya csere 2016.
 
Ahogy olvasgatom a témát, rendszeresen bevillan, hogy egy negyed századdal ezelőtt mekkora felzúdulások voltak a régi személyi ellen, azzal az indokkal, hogy mennyire korlátozza a személyiségi jogokat az, hogy minden adat egy iratban szerepel :)

Loggi 2016-05-10 18:05

re: TAJ kártya csere 2016.
 
Elvileg létezni kellene egy méltányos elintézési módnak a pótlást illetően! Az OEP oldalon találtam erre való utalást, még megpróbálkozom ezzel a lehetőséggel!
Láttam már 80 éves embert, akivel megvetették a buszjegyet, mert nem volt ott a személyi igazolványa! A kísérője ezek után számlát kért a helyi járatú buszjegyről a gépkocsi vezetőjétől. Addig álltunk a megállóban, amíg el nem készült a számla.Még jó, hogy volt számlatömb!
Szemüveg nélkül is, benne volt az idős a korban, de végül is nem bosszantotta a dolog egyáltalán, fizetett.Tőlem is megkérdezte az ellenőr a napokban a születésem idejét, még meg is köszöntem az érdeklődését! 1951. április 17.
Jól érezte, hogy éppen határeset vagyok!Korábban már nem kérték a bérletemet ellenőrzésre többször.

Loggi 2016-05-13 17:55

re: TAJ kártya csere 2016.
 
Elkészült az új személyigazolvány kártyám! Érvényessége 2076-ban fog lejárni!Tényleg végleges igazolványként funkcionál, ha el nem hagyom valahol.Jó lesz rá vigyáznom!60 év hosszú idő még?

sbs 2016-05-16 10:41

re: TAJ kártya csere 2016.
 
"Tényleg végleges igazolványként funkcionál" ... haha na erről majd gondoskodik valaki hogy ne igy legyen egy pár év múlva.... mondjuk amikor a forgalmidat is beleszövik, mert úgy lesz a tuti :-)


A pontos idő 20:36 , a GMT +1 időzóna szerint.

Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum