Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Mindenféle érdekesség

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-05-05, 20:21   #1 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Le vele TAJ kártya csere 2016.

Vigyázzunk a " TAJ kártyánkra" nagyon! Elporladt papírkártyámat, ami lehetett vagy 30 esztendős,elhagytam a legutóbbi szemészeti szakrendelésen, és nyoma veszett. Nem volt elég az információs pultnál felmutatnom, a szakrendelésen is fel kellett mutatnom a személy azonosítómmal együtt. Innentől kezdve homályos a kártyám sorsa! Már megfogni is alig lehetett, olyan keshett volt szegény, pedig már burokban tároltam. Tegnap derült ki, hogy 3000Ft-ért kaphatok újat, bármi is történt a kártyámmal!Erre is vártam legalább 1,5 órát a kormányhivatalban, amire szólítottak.Elsőként a díjra kérdeztem rá és reá hibáztam azonnal.Megköszöntem, és sarkon fordultam. Nem kérem!Köszönöm!
A laborvizsgálatot a szokott helyen azért sikerült ma elintéznem "Kártya " nélkül is, még mondták is, hogy régen jártam náluk, ezért teljes vérképet csinálnak.
Vannak azért emberek, akik a hivatásukat tisztességesen, becsületesen, és szakmai hozzáértéssel végzik! Köszönet érte!
A személyim is lejár, megkértem az újat.65 éves kor fölött már nem javasolták az új formátumú igazolványt, helyette a végleges megoldást javasolták, ami egyszerűbb ugyan, de már nem kell többet cserélni! Mi lesz, ha megélem a 100 éves kort???
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-05-05, 20:38   #2 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 96
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 9 köszönetet 9 hozzászólással
Zsigmond2 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: TAJ kártya csere 2016.

Üdv az új személyi igazolvány egyben adó és tajkártya is egyben ingyenesen lehet megcsináltatni.
Zsigmond2 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-05-06, 06:52   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: TAJ kártya csere 2016.

Nahát, ezt sem hallottam még. Én a gyerekekét csináltattam újra, ráadásul nem lehetett a kormányhivatalban, csak a területileg illetékes egészségbiztosító irodájában.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-05-06, 06:54   #4 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: TAJ kártya csere 2016.

És tényleg: Januártól jön az e-személyi - KKV Press

de az utolsó bejegyzés elgondolkodtató:
"Hogy az új igazolvány valóban felváltja-e a különböző régi iratokat, az majd azon is múlik, hogy a legegyszerűbb hivatalokat is felszerelik-e az elektronikusan tárolt adatok olvasására alkalmas eszközzel. A TAJ-kártyánkat ma elkérik az orvosi ügyeleten, a szakorvosi rendelőben. Az adókártya számára szükség lehet számtalan űrlap kitöltésekor. Vajon mindezek a hivatalok, orvosi rendelők képesek lesznek-e feldolgozni az új igazolvány adatait? Vagy marad a régi rend: a digitális csodakártya mellé tűzött papíron őrzöm majd a TAJ- és adószámomat, hogy szükség esetén meg tudjam mondani az érdeklődő ügyintézőnek?"
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-05-06, 19:31   #5 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: TAJ kártya csere 2016.

Idézet:
Zsigmond2 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Üdv az új személyi igazolvány egyben adó és tajkártya is egyben ingyenesen lehet megcsináltatni.
No ez az, amit nem javasoltak nekem, mert még nem működik a rendszer,nem tudják leolvasni sok helyen.6 év után meg kell újítani,stb.Átirányítottak másik ablakhoz TAJ kártya ügyekben , és készül az egyszerűsített, de végleges személyim is.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
sbs (2016-05-16)
Régi 2016-05-07, 13:02   #6 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 12-02-20
Összes hozzászólás: 96
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 9 köszönetet 9 hozzászólással
Zsigmond2 Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: TAJ kártya csere 2016.

Igen nekem is sikerült tesztelni az új személyi igazolványt.Vérvételre mentem elő is készítettem a személyit mire a hölgy adjam oda a taj kártyát.Mondom neki ez az rajta a chipen minden mire ő ehhez a mi rendszerünk túl okos.A vizsgálat kérő lapon rajta van a tajszám minden esetben le tudják nézni onnét is.
Zsigmond2 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-05-07, 13:13   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: TAJ kártya csere 2016.

Ahogy olvasgatom a témát, rendszeresen bevillan, hogy egy negyed századdal ezelőtt mekkora felzúdulások voltak a régi személyi ellen, azzal az indokkal, hogy mennyire korlátozza a személyiségi jogokat az, hogy minden adat egy iratban szerepel
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-05-10, 19:05   #8 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: TAJ kártya csere 2016.

Elvileg létezni kellene egy méltányos elintézési módnak a pótlást illetően! Az OEP oldalon találtam erre való utalást, még megpróbálkozom ezzel a lehetőséggel!
Láttam már 80 éves embert, akivel megvetették a buszjegyet, mert nem volt ott a személyi igazolványa! A kísérője ezek után számlát kért a helyi járatú buszjegyről a gépkocsi vezetőjétől. Addig álltunk a megállóban, amíg el nem készült a számla.Még jó, hogy volt számlatömb!
Szemüveg nélkül is, benne volt az idős a korban, de végül is nem bosszantotta a dolog egyáltalán, fizetett.Tőlem is megkérdezte az ellenőr a napokban a születésem idejét, még meg is köszöntem az érdeklődését! 1951. április 17.
Jól érezte, hogy éppen határeset vagyok!Korábban már nem kérték a bérletemet ellenőrzésre többször.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-05-13, 18:55   #9 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mosoly re: TAJ kártya csere 2016.

Elkészült az új személyigazolvány kártyám! Érvényessége 2076-ban fog lejárni!Tényleg végleges igazolványként funkcionál, ha el nem hagyom valahol.Jó lesz rá vigyáznom!60 év hosszú idő még?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának
gita3 (2016-05-13), sbs (2016-05-16)
Régi 2016-05-16, 11:41   #10 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: TAJ kártya csere 2016.

"Tényleg végleges igazolványként funkcionál" ... haha na erről majd gondoskodik valaki hogy ne igy legyen egy pár év múlva.... mondjuk amikor a forgalmidat is beleszövik, mert úgy lesz a tuti :-)
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
személyi igazolvány, szigsz, taj kártya

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 13:48 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum