Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Mindenféle érdekesség

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2013-07-27, 19:39   #1 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Egy másik fórumon találtam ma:
A szomszéd telkén építkezés folyik, ami manapság már nem olyan elterjedt dolog, mint korábban.Ezért is zavarhatja a kérdezőt az ott folyó munka zaja,és egyéb velejárói. panasszal fordult a jegyzőhöz, illetve tanácsot kér, hogy mi tévő legyen? A jegyző azzal kezdte, hogy fizessen be 3000 Ft-ot illetékként, mert Ő megindította az eljárást a szomszéd ellen, de még a nevét se tudja, ezért az illetékkel együtt a szomszéd megnevezését is kérte.A kérdező most a fórumon kér tanácsot, hogy mitévő legyen most ezek után? Így forduljunk "Tanácsért " a hatósághoz! A szigetelésem bontása is hasonló eset, csak az én illetékem 30 000Ft! Én is tanácsot kértem loggia beépítés tárgyában!
Egy-egy hatósági embernek évente 180 db eljárást kell teljesítenie hasonló ügyekben. Például a tégla lyukai merre néznek a falban, illetve hol végzik el a kisdolgukat a dolgozók, illetve mettől-meddig tart a munkaidő.Azt azért NEM vette észre a hatóság, hogy a 3.emeleten hiányzik a rácsozat a korlát alatt a loggián 33 éve, és éltveszélyes hézagok tátonganak az utcai homlokzaton!
Még nem volt válasz a kérdező kérdésére!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-07-28, 17:35   #2 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Az a tapasztalatom, hogy van olyan kerület, ahol bekérik a szomszéd hozzájárulását is az építkezéshez, szakértői véleményeket, terveket.Budapesten egy kerületben látom ezt.Van olyan kerület, ahol jóval lazábban kezelik ezeket a témákat.
Sajnos a perek évekig elhúzódnak, és bátran tud mindenki a zavarosban halászni.
1 fokú építésügyi Hatóság-aztán 2.fokú, rossz esetben eltelt 4 év,aztán megyünk vissza az első fokra.A Kormányhivatal más témában illetékes, bár ugyanarról az építkezésről van szó.A jogászok és a jogi nyelv a hétköznapi gyakorlat számára nehezen érthető, sok a kiskapu.Az engedély nélküli tetőtér beépítés pere 4 éve stagnál, pedig valakinek a magántulajdonában lévő padlásteret építettek be.Ez látszólag nem túl bonyolult kérdés, de el lehet rajta pereskedni.Sajnos nem tudhatjuk soha mikor milyen meglepetések érnek.A szomszédokkal való kiegyezést ajánlanám, aki tud beszélje meg a problémáit, ne az ügyvédekre és a hatóságra várjon.20 éve vagyok Igazságügyi szakértő, sajnos ezek a peres ügyek 12-16 évig is el tudnak tartani.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-07-28, 18:47   #3 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Nálunk (Tárnok) kikérték minden esteben a szomszéd engedélyét, pontosabban írásban kellett nekem begyüjteni, hogy nincs ellenükre hogy építkezünk. Nem is volt, így amikor 3 évre rá az egyik szomszéd ugyanezt kérte tőlem, én is megtettem.
Szerintem ez egy emberileg nehezen kezelhető téma, Vannak akiket nem annyira zavar és barátságosan tudomásul veszik, hogy a szomszédban munka folyik. Vannak akiket viszont ez zavar, ilyenkor lehet kényes az ügy.
Én azt mondom több empátiának kéne mindenkibe szorulnia (ez igaz a szomszédban vizelő munkásokra is, és a hétvégi esti munkavégzésre is...) és akkor nem lennének ilyen ügyek.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-07-28, 19:10   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Igazából a szomszédnak fellebbezési joga van az engedéllyel kapcsolatban, ami az új eljárási rendben még azzal egészült ki, hogy az eljárás megindításakor az összes érintettet értesítik az eljárás megindításáról (úgy ahogy korábban), de a későbbiekben csak akkor kap értesítést (és akkor van fellebbezési lehetősége) ha nyilatkozik, hogy ügyfél akar lenni.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-07-28, 21:50   #5 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Kapott választ a kérdező! A zajszintekre egész táblázatot kapott napszaktól, és az építkezés elhúzódásától függően,és az építkezés helye is meghatározó.Van erre rendelet is. A munkavégzés ideje tulajdonképpen nincs korlátozva,24óra. A szociális, eü kérdéseket is törvény szabályozza! Pl.Mobil WC telepítése! Az illeték befizetésére nem kapott választ! ?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-07-29, 14:40   #6 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Mi is jó esetben befizetgetjük ide-oda az illetéket, ha jogos, ha jogtalan.A biztosító ma küldte vissza a befizetett díjat, amiért már végrehajtót akart rám küldeni, meg egy csomó felszólítást kaptam-befizettem, aztán ma vissza küldte.Ki érti ezt?
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-06, 08:56   #7 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Rákérdeztem a hatóságnál anno, hogy a 200eFt-os Földmérői szakértői díjat ki fogja megtéríteni, ha még sem áll fenn a túlépítés ténye ?A 30-at is visszafizettük, ezt is visszafizetjük majd, volt a válasz.Ez után javasolták, hogy akkor a földhivatalnál keresgéljünk, hogyan is került a térképre a házunk ebben a formában 33 évvel ezelőtt? Erre várunk most!
Azt is elmondták, hogy van még 4-5 hasonló ügyük folyamatban, és hogy a bíróság szokott pontot tenni az ügyek végére. Ott elfogadják a mérési hibahatárokat földmérő szerint!
Az én esetemben még a hibahatárokra sem lenne szükség, legalább is ebben bízok, és még vastagíthatom is a szigetelést, akár passzív ház is lehetne belőle!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-06, 13:46   #8 (permalink)
Bölcs
 
Zsuzsa avatarja
 
Csatlakozott: 10-12-10
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 979
Kiosztott köszönetek: 10
Begyũjtött 133 köszönetet 123 hozzászólással
Zsuzsa Vannak jó hozzászólásaiZsuzsa Vannak jó hozzászólásai
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Zsuzsa részére
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Elég sok a 200ezer, magunk között szólva.

Mellesleg lehet még tervezői hiba, vagy kivitelezői hiba is, ha jó a telekméret.
Itt nagyon minimális mértékben, de túl is léphették a kereteket a tervezésnél is.

A Földhivatal meg 30 év alatt elköltözött egy párszor.Ki tudja milyen iratok tüntek el.
__________________
A könnyező házigomba, a lakóépületek legveszélyesebb károsítója!!
Az Építkezés Fórum Igazságügyi faanyagvédelmi szakértője: Holyop Zsuzsa, 06-70-366-60-18
faanyagvédelmi szakértés, kivitelezés, szaktanácsadás
Zsuzsa nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-08, 10:55   #9 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Ettől már csak a gázkészülékek biztosági felülvizsgálója drágább, akinek a kiszállási díja 6000Ft körül mozog! Mivel közlekedhet szegény?A keresőben találtam az árjegyzéket ebben a témában!Lakásonként. Jó lenne ez az összeg a kondenzációs kazánra is, amit be fog ajánlani!A biztonság a fontos, vagy a felülvizsgááló jövedelmezőségi mutatója?Jelentkezek én is ilyen felülvizsgálónak!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2013-08-26, 20:19   #10 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Hatósági ügyek - építkezik a szomszéd

Ha a biztosító vissza küldi a díjat, gyanus is lehet! Lehet, hogy megszüntette a biztosítást is egyúttal valamilyen okból kifolyólag!
Volt egy életbiztosításom életre-halálra már több mint 20 éve kötöttem. A napokban értesített a biztosító, hogy megszüntette a biztosítást halálom előtt, mert elfogyott a tőke. A számlavezetési díjak emelésével lenullázódott idő előtt!Hosszú évekig finanszírozta önmagát, , még növekedett is! Most "00"! 50 eFt lett volna a biztosítási összeg.Inkább élek még egy kicsikét enélkül a biztosítás nélkül!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
hatósági ügy, problémás szomszéd

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 16:35 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum