Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Mindenféle érdekesség
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2015-05-17, 03:26   #31 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2014.

Kaptam választ az előzőekre a szolgáltatótól!
Nálunk a lakossági átlagos gázfogyasztás 1016m3 volt , de ez naptári évre vonatkozik, Jan. 01.-Dec.31. 2014. évben.Az ezt megelőző évben született meg a törvény az egységes számlaképről(2013.évi CLXXXVIII.törvény), miszerint az energiafelhasználásra vonatkozó információkat fel kell tüntetni a számlán (Éves elszámoló számlán!)
Tehát az átlag: az összes felhasznált gáz m3 elosztva a fogyasztók (mérőórák) számával kapjuk meg az átlagos gázfogyasztó fogyasztását.
2013. évben a 2014. évi elszámoló számlán a lakossági átlagos gázfogyasztó
1709 m3 volt. Ez 1709-1016=609m3/év csökkenést mutat, ami elég érdekes adatnak mutatkozik mint átlagos fogyasztás csökkenés.
Mindenesetre, nem mindegy, hogy mit-mivel hasonlítunk össze! És mi van az átlagban benne?Ki olvassa le a gázórát jan. 01-én?
Jövőre új szolgáltatónk lesz, új átlagos gázfogyasztókkal.
Találkoztam 1000m3 alatti átlagos gázfogyasztóval, másik szolgáltató adata szerint, ott biztos jobb idők jártak.?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-05-20, 07:43   #32 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2014.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ki lehet az átlagos lakossági gázfogyasztó? Milyen definíciója van ennek a fogalomnak?

A gázszolgáltatónál hiában érdeklődtem, udvariasan közölték, hogy írjam meg a kérdésemet levélben, majd megválaszolnak.Az elszámoló számla része a "Tájékoztató adatok" alatt kisbetűs rész.2014. évben 67%-os, 2015. évben 120%-os volt az éves gázfogyasztásom az átlagos lakossági gázfogyasztóhoz viszonyítva.Valami NEM stimmel!Egyik lakótársam 190%-os gázfogyasztó az idei elszámoló számla alapján. 2200m3 éves fogyasztásával egy toronyban lakik, minden oldalról szélső lakás, csak alulról fűtögetnek szerényen alá egy alig lakott lakásból valamicskét. A 120 %-ommal ne szoljak egy szót sem, ez éves szinten 1240m3 gáznak felel meg nálam. A lakások 100m2-esek, az enyém csak egy oldalról szélső, és 8cm szigetelés van rajta, de kezdő szint, garázsok vannak alatta. A kezdő födém szigetelése tervbe van véve ebben az évben nálam. A lakótársamat hogy tudom rábeszélni a garázsfödémének hőszigetelésére, , amikor Ő nem ott lakik, nem érdeke, ez még kérdéses?Ez volt az oldalfal szigetelésekor, és a nyitott kapualj menyezet hőszigetelésekor is a probléma. Utóbbit a bíróság döntötte el 4 év alatt szakértők igénybevételével.A munka elkészült, majd 4 év után elszámoltunk egymással a társasházban a bírósági ítélet alapján.
Szereztem egy tájékoztató füzetet az elszámoló számla értelmezéséhez, nincs benne az átlagos gázfogyasztó meghatározása!
Tegnap tudtam meg a közvetlen szomszédomtól, hogy Ő 122%-al fűtött többet az átlagos gázfogyasztónál! A lakása két oldalról is védett 2 szinten is fűtött lakásokkal, és kazánt is cserélt, meg talán radiátorokat is.Az ablakai 30 éves hőszig ablakok, Orosházi üveggel. 2 garázs, és lomkamra födém, és 2 db 5,4 m-es loggia adja a hűtést nála is télen!A 120 %-om így nem is tűnik rossz eredménynek, mint szélső lakás tulajdonosa!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2015-07-23, 20:02   #33 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2014.

100 év alatt 0,9 C-fokkal emelkedett földünkön az átlaghőmérséklet. Mi magyarok ezt egy lapáttal még megemeltük ( 0,4 C-fokkal ). Igy most ez 1,3 C-fokot jelent itthon 100 év alatt.Ennek ellenére van még építési hatóság ma is nálunk, aki a hőszigetelést lebontatná határozattal, illetve tiltja az oldalfal hőszigetelését oldalhatáron ! (Nincs elég melege?)"TÚLÉPÍTÉS" A Földmérés hibahatára a régi térképeken lakóövezetben +/_ 20cm, még ma is.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-03-21, 20:23   #34 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2015.

Megérkezett az éves elszámoló gázszámlám az új szolgáltatótól! A fogyasztási adataim itt nem értelmezhetők az alacsony fogyasztás, (temperálás) miatt.Az érdekesség az apró betűs részekben található: Az átlagos lakossági gázfogyasztó fogyasztása megegyezik az előző évivel, azaz 1016 köbméter. Ennyire azonosan fűtöttünk? Ugyan olyan volt az elmúlt 1 év időjárása Január 01-től dec.31-ig?Voltak valamikor keményebb telek is!Ahol lakom, még nincsenek adataim.
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-05-02, 18:17   #35 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2015.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Megérkezett az éves elszámoló gázszámlám az új szolgáltatótól! A fogyasztási adataim itt nem értelmezhetők az alacsony fogyasztás, (temperálás) miatt.Az érdekesség az apró betűs részekben található: Az átlagos lakossági gázfogyasztó fogyasztása megegyezik az előző évivel, azaz 1016 köbméter. Ennyire azonosan fűtöttünk? Ugyan olyan volt az elmúlt 1 év időjárása Január 01-től dec.31-ig?Voltak valamikor keményebb telek is!Ahol lakom, még nincsenek adataim.
Megjött az elszámoló számlám a lakott ingatlanomról is.Meglepő módon csökkent a fogyasztásom az előző évhez viszonyítva kb. 150 köbmétert mérőállás szerint.Ez közel 10 % éves viszonylatban, amit csak az FC-21-es kazánom lángjának minimalizálásával tudok alátámasztani, amit még az ősszel próbáltam csökkenteni a korábbi szerelői beállításhoz viszonyítva.Az átlagos gázfogyasztóhoz viszonyítva is érdekes a dolog, mert az nem változott a mult évhez viszonyítva semmit.A májusi fűtések már ebben nincsenek benne!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-05-13, 17:45   #36 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Le vele re: Rezsicsökkentés 2014.

Az előzőekkel kapcsolatban tovább keresgetve, találtam meteorológiai adatokat is. Ha jól értelmezem az írottakat, 1901 óta a 2015. év volt a 3. legmelegebb évünk, és 1850. óta, globálisan a legmelegebb éves középhőmérsékletű év volt. Ehhez képest az átlagos gázfogyasztó fogyasztása ugyan annyi maradt, mint az előző évben. Tudni kell ehhez, hogy a két adat nem egészen ugyan az az időszakot tükrözi. Az éves középhőmérsékletet naptári évre(Január 01.-dec.31.), az átlagos gázfogyasztót is talán így állapítják meg. A ténylegesen kiszámlázott értékeket az éves leolvasás szerinti gázóra adatok alapján Tavasztól-a következő tavasz kezdetéig kb. azonos időpontokban olvassák le.
Felvetődik a kérdés, hogy hol, és mennyi a megtakarítás ? Mennyi lenne az értékük- mennyiségük ezeknek az adatoknak egy keményebb tél esetén ?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-02-27, 19:56   #37 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Le vele re: Rezsicsökkentés 2014.(2016-17)

Ismerősöm megkapta az elszámoló éves gázdíj számláját! 14 %-al fűtött többet, vagy volt hidegebb a tél feléjük?A penészedés ellen többet is szellőztettek, mint korábban. Ajánlottam a levegő hőcserélő alkalmazását az ablakok nyitogatása helyett. 50% körül mozgott a páratartalom az amerikai konyhában-nappaliban. Az alattuk lévő fűtetlen garázsok a padló hőmérsékletet alacsonyan tartják, ami akár 4-5 fokkal is alacsonyabb, mint az 1m magasságban mérve a szoba közepén.
A garázsok menyezete mikor lesz szigetelve megfelelő módon, a tulajdonosának érdektelensége okán, jó lenne tudni?
Létezik erre valami jogszabály, megoldás?Van valakinek sikerélménye ilyen téren?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2017-08-01, 02:24   #38 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2014.(2016-2017.)

Az elmúlt fűtési időszakról igazából nem áll rendelkezésemre korrekt elszámoló gázszámla.Azaz az éves fogyasztásom adatait nem tudom összehasonlítani igazán az előző évekkel, mint korábban.
Egyrészt megváltozott év közben a számlázási rend, illetve a szolgáltató is .
8 hónapról kaptam egyszerre számlát. 2 hónapig szünetelt is a gázszolgáltatás nálunk a gázbiztonsági felülvizsgálat szertartásai, és cirkuszai okán!Végül új fogyasztót csináltak belőlem, mintha most kötötték volna be a gázt a társas házunkba év közben!
Szeretném tudni, hogy az elmúlt Extrém telünk mennyivel is került többe fűtési költségben?
Találtam egy táblázatot Havi középhőmérséklet adatokkal, század pontossággal, ebből adok közre néhányat összehasonlítás képen:

2013. 2014. 2015. 2016. 2017.év.

Január 0,85 3,04 2,51 -0,19 -4,31 C-fok

Február 2,85 5,01 3,15 6,39 3,17 C-fok

December 2,42 3,58 3,34 0,44 ????? C-fok


Ezek szerint a 2017. Január hónap -4,12 C-fokkal volt hidegebb átlagban, végig, éjjel, és nappal, mint 2016. Január hónapja.Ezekben a forró napokban jó lenne ebből egy kevéske!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-02-08, 02:28   #39 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2014.

A vízórák 8 évenkénti cseréje nem mondható rezsicsökkentésnek a társas házakban!
Vannak társasházak, amelyek békésen megoldották az almérősítést a vízművek nélkül, és élnek boldogan, egymás mellett, eltudnak számolni a vízzel évek óta,minden probléma nélkül!
16 éve épült a 70 lakásos társasház a IX. kerületben, és az órák még eredetiek mind a hideg, mind a meleg csőrendszerben.Havonta olvassa a közösképviselet, igaz a zárt közlekedési folyosón vannak elhelyezve, könnyen leolvasható helyen, egy toló ajtós szekrényben, a hőmennyiség mérővel együtt.Okos tervezésre utal ez a megoldás!

Sajnos én nem ilyen társasházban lakom!Nálunk a szolgáltató adja a számlát a lakások almérője szerint, amelyek Hitelesnek mondhatók 8 évig, azután lecserélendők, hiteltelenné válnak?1000m3 sem pörgött beléjük, még 2 számjegy 00-át mutat a számláló elején!Ez lenne a kisebbik baj!
A nagyobbik probléma az óra leolvasása, és az adatok diktálásának elmaradása a hisztis, lusta fogyasztó részéről lehetetlenné teszi a ház vízdíj elszámolását, a dijak kifizetését.
Az esetleges csőtörések, szivárgások, illegális vízfogyasztások kiszűrése szinte lehetetlenné válik!(Vált nálunk!)
Erre találták ki a távleolvasásos rendszerű mérőeszközöket vízre, gázra, és villamos áram mérésére is. Itthon is gyártanak ilyen mérőeszközöket! (Mátészalkán)
Abban a nagy élményben van részem, hogy nálam is felszerelésre került egy ilyen vízóra egy hete.A társasház megszavazta ezt a módszert, én ebben nem vettem részt, egyedül a túlerővel szemben nem is értem volna el sok sikert. "Okos enged, szamár szenved"
Várjuk meg a fejleményeket, mi alakul ki , mit tud ez a rendszer.Lesz-e ebből rezsicsökkentés egyáltalán? Ez is be van ígérve a közös képviselő által!A csőtörés is jelezve lesz valamilyen úton? És a főmérők csalását is ki foglya tudni mutatni ez a
megoldás?
Nagy biznisz a vízóra csere, erről olvastam a sajtóban, és a rádió is erről beszélt aznap, miután lecserélték a korlátlan ideig hiteles almérő vízórámat! Mert ilyen vízóra is van, csak ismerni kell a rendeleteket, és normális emberi elme is kell hozzá, aki megérti a leírt szavakat. .....
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-02-15, 16:16   #40 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2014.

A vízórákkal kapcsolatban a társas házakban nagy meglepetésben lett részem! Ugyan is kiderült, hogy a közös képviseletnek annyi munkája van, hogy a víz főmérő leolvasása, diktálása már nem fér bele a teendői közé, NEM köteles erre a feladatra! Külön megbízást kell adni, hogy méltóztasson a vízfogyasztásra odafigyelni!Így történt meg az az eset a mi társas házunknál, hogy két leolvasás közötti időszak közepén( 2 hónap, felén) egy vízhiányos napon belenéztem a vízóra aknába, ahol állt a víz az óra fölötti magasságokban, azaz vízben úszott a vízóránk, a főmérő! Óránként 3m3, naponta 72 m3, összesen 3500m3 nyomtalanul, minden jelzés nélkül. Még hangja sem volt, és nem volt a víznek mozgása sem. Nem habzott, nem hullámzott a víz.Hívtam a hiba bejelentőt azonnal a vízhiány miatt is, mert régen volt már ilyen eset is, és megkértem őket, hogy nézzenek már szét nálunk is a csőtörés miatt.Jöttek is a kollégák fél órán belül, és csengettek. Akkor Ők már tudták, hogy a mérő utáni szakaszon, a mért ágon van a hiba. Azaz bekötő csőszakasz, ami kb. 8m hosszú a föld alatt, épületen belül, garázs, és közös lépcső forduló alatt, majd felszálló vezetékként szétosztásra kerülvén.Elengedvén a csatornadíjat, az elfolyt vízért lakásonként 60 000 Ft-ot most fizettem meg az utolsó részletet a szolgáltató felé. A közös képviselő lapátra került, hamarabb kellett volna a lapátot elő venni!Az új közös képviselet még nem tudta átvenni a házunkat, 8 hónap nem volt elegendő idő ehhez!Talán a közeljövőben már többet fogunk tudni az átadás-átvétel ügyekben....
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 00:53 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum