Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Érdekességek és minden egyéb > Mindenféle érdekesség

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2020-02-18, 20:34   #41 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Hahaha re: Rezsicsökkentés 2014.2020.

Ma felhívott a vízmű telefonon, hogy baj van a felszerelt új távleolvasásos órámmal!Csütörtökön jönnének garanciában a problémát megoldani.Ugyanis visszafelé forog az új óra! Fordítva szerelték fel! Valóban így van, a nyíl ellenkező irányba mutat az óra oldalán. De ha megfordítják az órát, akkor a számlálója fog fejen állni, lehet hogy így fog jól működni??? Az is lehet, hogy más tipusú órát hoznak magukkal, mert ennek a számlálója már nem 0-ról indul, hanem mínusz 0-ról!( 9997,000). Több hiba is van a házban, van amelyiken nem megy át a víz a tulajdonosa szerint. Van neki 3 órája,így azért víz nélkül nem maradt!
Ki tudja, mi várható még?
Nagy busines a vízóra csere!
" Majd be áll egyszer az új rendszer" !Mondja a szomszéd!....
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-02-19, 18:45   #42 (permalink)
Szakember
 
Csatlakozott: 12-02-27
Hely: ÜLLŐ
Összes hozzászólás: 391
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 80 köszönetet 77 hozzászólással
gázpityu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2014.

Szép estét! Egyszer minden jó lessz,minden megrendlőnek,lakónak,bérlőnek!
gázpityu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Hálásak a hozzászólás írójának:
Loggi (2020-02-20)
Régi 2020-02-20, 11:37   #43 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mérges vagyok re: Rezsicsökkentés 2014.

Szép Napot!
Megtörtént a vízóra megfordítása ma reggel. A számok sem a fejük tetején állnak a számlálóban! Egy varázsló volt a szerelő! Egyszerűen fordított egyet (felet) a számlálón mindenestől, azaz kívülről forgatható az egész számláló mű!Amit visszafelé pörgött az óra eddig, azt majd mostantól előre számolja , és nullázza majd saját magát, és akkortól már tényleges adatot fog mérni. A kerekítési szabályokkal azért még vannak problémáim, mert a 97.74 mérőállás NEM egyenlő 3 m3 fogyasztással, csak 2,26 m3-rel, és visszafelé forogva is csak 2,26m3, és nem 3m3. Tehát NEM 6m3, hanem csak 4,52m3 lenne vissza, és előre forgatva a számláló művet, ami közel 1,5 m3 eltérés, azaz 900 Ft differencia!
Kérdés, hogy a távleolvasás hány tizedesig olvas, és a számlázásnál mit vesznek figyelembe? Tudja valaki? Hogy mikor történik a leolvasás, az állítólag titkos!
Hát jól nézünk ki vízügyekben, mondhatom! Csak fizetnünk kell!Az biztos!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-02-22, 22:13   #44 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2014.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A vízórákkal kapcsolatban a társas házakban nagy meglepetésben lett részem! Ugyan is kiderült, hogy a közös képviseletnek annyi munkája van, hogy a víz főmérő leolvasása, diktálása már nem fér bele a teendői közé, NEM köteles erre a feladatra! Külön megbízást kell adni, hogy méltóztasson a vízfogyasztásra odafigyelni!Így történt meg az az eset a mi társas házunknál, hogy két leolvasás közötti időszak közepén( 2 hónap, felén) egy vízhiányos napon belenéztem a vízóra aknába, ahol állt a víz az óra fölötti magasságokban, azaz vízben úszott a vízóránk, a főmérő! Óránként 3m3, naponta 72 m3, összesen 3500m3 nyomtalanul, minden jelzés nélkül. Még hangja sem volt, és nem volt a víznek mozgása sem. Nem habzott, nem hullámzott a víz.Hívtam a hiba bejelentőt azonnal a vízhiány miatt is, mert régen volt már ilyen eset is, és megkértem őket, hogy nézzenek már szét nálunk is a csőtörés miatt.Jöttek is a kollégák fél órán belül, és csengettek. Akkor Ők már tudták, hogy a mérő utáni szakaszon, a mért ágon van a hiba. Azaz bekötő csőszakasz, ami kb. 8m hosszú a föld alatt, épületen belül, garázs, és közös lépcső forduló alatt, majd felszálló vezetékként szétosztásra kerülvén.Elengedvén a csatornadíjat, az elfolyt vízért lakásonként 60 000 Ft-ot most fizettem meg az utolsó részletet a szolgáltató felé. A közös képviselő lapátra került, hamarabb kellett volna a lapátot elő venni!Az új közös képviselet még nem tudta átvenni a házunkat, 8 hónap nem volt elegendő idő ehhez!Talán a közeljövőben már többet fogunk tudni az átadás-átvétel ügyekben....
A héten már beszámoló közgyűlés is lesz a tházunknál!A közös vízdíj 720 425Ft összegben van meghatározva az elmúlt évre. Mi ez az összeg, azt jó lenne tudni?
Ebben benne van a csőtörésből eredő kb. 600eFt eddigi törlesztésünk, a mért, de NEM számlázott fogyasztás, és a fő mérő-almérők közötti különbség is..Tehát egy egyveleg, mint a vegyes vágott savanyúság, vagy mint egy kehely turmix.Ez egy képzett közös képviselő KFT. semmit NEM érő munkája. Legközelebb a nevüket is leírom!Várjuk meg a közgyűlést, és a határozatokat!....
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-02-27, 13:52   #45 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Rezsicsökkentés 2014.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A héten már beszámoló közgyűlés is lesz a tházunknál!A közös vízdíj 720 425Ft összegben van meghatározva az elmúlt évre. Mi ez az összeg, azt jó lenne tudni?
Ebben benne van a csőtörésből eredő kb. 600eFt eddigi törlesztésünk, a mért, de NEM számlázott fogyasztás, és a fő mérő-almérők közötti különbség is..Tehát egy egyveleg, mint a vegyes vágott savanyúság, vagy mint egy kehely turmix.Ez egy képzett közös képviselő KFT. semmit NEM érő munkája. Legközelebb a nevüket is leírom!Várjuk meg a közgyűlést, és a határozatokat!....
Tegnap este, megvolt tartva a beszámoló közgyűlés, egyúttal az átadás-átvétel a közös képviselet váltása okán egybe lett megtartva, összemosva a fehéret a szennyessel.
Kicsit tisztázódtak vízdíjköltségek az alábbiak szerint:

2019.évi összes vízdíj a közösség részére 720 364Ft
ebből a csőtörésből eredő vízdíj, csatorna nélkül 602 976Ft
Mért, de nem számlázott kb.:60m3+főmérő alap díja 40 000Ft
Főmérőn maradt különbözet kb.:125m3 77388Ft

Hogy ez sok, vagy kevés eltérés megosztva egy 10 lakásos társasházban, ki tudja??? Százalékban kifejezve 10-11 %, amit kifizetni nem kis összeg, a csötörés kár törlesztése, és a távleolvasásos órákra történő átállás költségei mellett.Az új órákkal mennyi különbözet fog képződni, az a jövő zenéje?
Pár hónap múlva megtudjuk!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-03-04, 02:06   #46 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Rezsicsökkentés 2014.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
A héten már beszámoló közgyűlés is lesz a tházunknál!A közös vízdíj 720 425Ft összegben van meghatározva az elmúlt évre. Mi ez az összeg, azt jó lenne tudni?
Ebben benne van a csőtörésből eredő kb. 600eFt eddigi törlesztésünk, a mért, de NEM számlázott fogyasztás, és a fő mérő-almérők közötti különbség is..Tehát egy egyveleg, mint a vegyes vágott savanyúság, vagy mint egy kehely turmix.Ez egy képzett közös képviselő KFT. semmit NEM érő munkája. Legközelebb a nevüket is leírom!Várjuk meg a közgyűlést, és a határozatokat!....
Az új közös képviselő is csak egy buta dolgot ismétel, mint egy papagáj. hogy az én vízórám nem volt " VÍZMŰ hiteles", A Mérésügyi hivatal, és a kormányrendelet szerint, viszont KORLÁTLAN ideig hiteles volt az órám!
A társasházi törvény ellentmondásban van az előzőekkel, buta a törvény is!Na de a lakótársak sem az eszükről híresek, tisztelet a kivételnek, amikor dönteni, és szavazni kell valamiről! A többség ereje, még nem biztos, hogy Ők lennének a bölcsek is!A kútba is bele ugornának szerintem.
Még bíznak az új távleolvasásos olasz mérőben, hogy csökken-megszűnik a különbözet a főmérő- és a mellékmérők között. A kéthavonkénti távleolvasás
csőtörés jelzésére időben szinte alkalmatlan, késedelmes,vagy teljesen alkalmatlannak tűnik egyenlőre.Vannak rendszerek, amelyek negyedóránként olvasnak, és van olyan ami naponta 2 alkalommal olvas. Nekem az utóbbi tűnik a legszimpatikusabbnak.
A különbözet azért soknak tűnik nekem is! Ismervén a helyi viszonyokat, én még azért tovább keresném az okokat a mérési különbözet okán!
Az elmúlt évi számlákba még mindig nem bírtam betekinteni. Titkosak?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-03-13, 01:34   #47 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Hahaha re: Rezsicsökkentés 2014.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Az új közös képviselő is csak egy buta dolgot ismétel, mint egy papagáj. hogy az én vízórám nem volt " VÍZMŰ hiteles", A Mérésügyi hivatal, és a kormányrendelet szerint, viszont KORLÁTLAN ideig hiteles volt az órám!
A társasházi törvény ellentmondásban van az előzőekkel, buta a törvény is!Na de a lakótársak sem az eszükről híresek, tisztelet a kivételnek, amikor dönteni, és szavazni kell valamiről! A többség ereje, még nem biztos, hogy Ők lennének a bölcsek is!A kútba is bele ugornának szerintem.
Még bíznak az új távleolvasásos olasz mérőben, hogy csökken-megszűnik a különbözet a főmérő- és a mellékmérők között. A kéthavonkénti távleolvasás
csőtörés jelzésére időben szinte alkalmatlan, késedelmes,vagy teljesen alkalmatlannak tűnik egyenlőre.Vannak rendszerek, amelyek negyedóránként olvasnak, és van olyan ami naponta 2 alkalommal olvas. Nekem az utóbbi tűnik a legszimpatikusabbnak.
A különbözet azért soknak tűnik nekem is! Ismervén a helyi viszonyokat, én még azért tovább keresném az okokat a mérési különbözet okán!
Az elmúlt évi számlákba még mindig nem bírtam betekinteni. Titkosak?
Most nullázódott az újonan felszerelt, de először fordítva felszerelt víz mellékmérő távleolvasásos órám! Az oda-vissza számlálás szerinti eddigi fogyasztásom február 01-től összesen 4,56 m3, a korábbi 15 éves korlátlan hiteles mellékmérőm szerint 7-8 m3 volt a fogyasztásunk 2 havonta. Sok értelme volt az új távleolvasásos mérő felszerelésének, ugye?
Csak erre szerettem volna felhívni az olvasó figyelmét!
Hogy a főmérő- mellékmérők különbözete mennyi lesz így, ezzel a módszerrel , még NEM lehet tudni! 3-5 %-ot remélnek egyesek, és fél évi adatot gyűjtenek.Várjuk meg az eredményt, de én már keresném az 5% feletti eltérés okát is!Ezt javasolja a mérő óra gyártója is!
Ki fogja keresni, és ki fogja megtalálni?
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-04-13, 06:05   #48 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Mérges vagyok re: Rezsicsökkentés 2014.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most nullázódott az újonan felszerelt, de először fordítva felszerelt víz mellékmérő távleolvasásos órám! Az oda-vissza számlálás szerinti eddigi fogyasztásom február 01-től összesen 4,56 m3, a korábbi 15 éves korlátlan hiteles mellékmérőm szerint 7-8 m3 volt a fogyasztásunk 2 havonta. Sok értelme volt az új távleolvasásos mérő felszerelésének, ugye?
Csak erre szerettem volna felhívni az olvasó figyelmét!
Hogy a főmérő- mellékmérők különbözete mennyi lesz így, ezzel a módszerrel , még NEM lehet tudni! 3-5 %-ot remélnek egyesek, és fél évi adatot gyűjtenek.Várjuk meg az eredményt, de én már keresném az 5% feletti eltérés okát is!Ezt javasolja a mérő óra gyártója is!
Ki fogja keresni, és ki fogja megtalálni?
Megpróbáltam leolvasni az újonnan felszerelt főmérő vízóránkat 60 nap után, hogy lássuk a ház össz vízfogyasztását, 2 hónapra vetítve. Ugyebár 2 havonta kellene diktálni valakinek a mérő állását a szolgáltató felé, hogy korrekt számla készülhessen, ne becsült, átlag számítás szerinti valami szörnyűség! Hát NEM tudtam leolvasni az új mérőórát eddig. Nem találom a módját, hogyan is találom meg a számláló szerkezetet.Talán nincs is ilyen rajta?Lehet, hogy csak impulzusokat ad, azt meg én nem tudom leolvasni ugyebár. Ahhoz valami kütyü is kell talán valahol? Hát így nézünk ki Mi, ennyire nem tudunk már semmit! Titkosított adatok.Az új villanyórával is úgy járok, hogy napi egy KWh bele megy, azaz növekszik a fogyasztásom, de NEM lelem az okát!A tárcsás régi óra azt is megmutatta, ha megnyomtam a csengőt, elindult a tárcsája forogni, és tizedek is voltak számlálva.Ezen én nem látok ilyet! A napi 1 KWh fogyasztás okát még azért keressük, nem lakott új ingatlan.Hogy gázban mennyi túlfizetésem keletkezett, legközelebb megírom!
Nem akar beállni az előző évi fogyasztásomra a számlázási rendszer, korábban pedig már szépen működött a dolog! Korábban máshol készültek a számlák is!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-05-12, 08:57   #49 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Kérdés re: Rezsicsökkentés 2014.

Idézet:
Loggi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Most nullázódott az újonan felszerelt, de először fordítva felszerelt víz mellékmérő távleolvasásos órám! Az oda-vissza számlálás szerinti eddigi fogyasztásom február 01-től összesen 4,56 m3, a korábbi 15 éves korlátlan hiteles mellékmérőm szerint 7-8 m3 volt a fogyasztásunk 2 havonta. Sok értelme volt az új távleolvasásos mérő felszerelésének, ugye?
Csak erre szerettem volna felhívni az olvasó figyelmét!
Hogy a főmérő- mellékmérők különbözete mennyi lesz így, ezzel a módszerrel , még NEM lehet tudni! 3-5 %-ot remélnek egyesek, és fél évi adatot gyűjtenek.Várjuk meg az eredményt, de én már keresném az 5% feletti eltérés okát is!Ezt javasolja a mérő óra gyártója is!
Ki fogja keresni, és ki fogja megtalálni?
Megjött az első számla a távleolvasásos mérő csere alkalmazásával!A főmérő, és a mellékmérők közötti különbség 5% körüli +/- ra csökkent ugyan, de a két havi 27 m3 viszont 30 m3 emelkedett, közel 10 %-al lakásonként. Ez az első tapasztalat, hosszabb időszak után mondható igazán eredmény! Az előző egy év díjkülönbözete 13% eltérést mutatott, aminek az oka egyenlőre ismeretlen, de lehet, hogy nem is lesz kideríthető sosem!A saját fogyasztásom a 15 éves mérő lecserélése után sem változott semmit!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2020-07-04, 03:16   #50 (permalink)
Bölcs
 
Csatlakozott: 13-03-06
Összes hozzászólás: 579
Kiosztott köszönetek: 26
Begyũjtött 26 köszönetet 24 hozzászólással
Loggi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Rezsicsökkentés 2014.

Várjuk a következő távleolvasás eredményét, és az eddigi tapasztalatokat az újonnan felszerelt vízórák mérése alapján.Közel félév eredménye kerül kiértékelésre, és a távleolvasás gazdaságossága, és értelme? A közös képviselőnek, kezelőnek biztos nagyon jó, és hasznos, mert megszabadul ettől az ismétlődő, állandó munkától, feladattól. Ezért el is követett mindent a megvalósításáért!Valóban nem egyszerű feladat leolvasni a főmérőt az aknában, de a mellékmérők adatait sem könnyű begyűjteni, összesíteni, diktálni, és folyamatosan nyilvántartani sem.
Kezd megvilágosodni a korábban említett 13 % különbözet a főmérő, és mellékmérők között!Az egyik ok a mellékmérés pontatlansága, vagy az újak érzékenyebb volta lehet.
Gyári adat szerint 1/3-al érzékenyebbek az új órák! Ezt nem akarom itt részletezni, gondoljon mindenki azt amit akar.Sok összetevője van, lehet.
Van egy másik ok a különbözet mértékére jelen esetben! Mégpedig a csőtörés után átlagszámítással állapították meg az elfolyt, és felhasznált víz mennyiségének különbözetét! Az átlagszámításba azért némi hiba csúszott, mivel az átlag fogyasztás nagyobbra sikeredett, mint a korábbi, és a következő időszak tényleges fogyasztása volt a valóságban. Jelenleg ennek a vizsgálata van folyamatban, hiszen minden liter víz mérve volt a főmérőn, és a mellékmérők is hitelesek voltak. Közös vízfogyasztás nem volt ebben az időszakban, ellenben NEM lett minden mellékmérő leolvasva a csőtörés után, év végén!
Így a következő évre is át lett víve becsült mennyiség, ami később a 2019. évben jelentkezett fogyasztáskülönbözetnek. A beszámoló közgyűlés még napirendre tűzi az ügyet feltehetően. Én ezen leszek az biztos!A volt közös képviselet egyszer sem olvasott-diktált mérőállást, ez most derült ki a vízmű adatai közül, mégis eltudott számolni beszámolókor? Érdekes?
Lapátra került a képviselet!
Loggi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 05:50 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum