Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Milyen házat építsek?

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2012-04-19, 22:20   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-19
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
400volt.hu Van már jó hozzászólása
Kérdés Házat zsalukőből?

Terveim szerint 30-as porothermből 15cm dryvit szigeteléssel szerettem volna házat építeni, de tervezőm szeretne rábeszélni Isotech rendszerű falazatra. Olvasgatva erről osztom azok véleményét akik az mondják, hogy a belső szigetelés miatt nem lehet kihasználni a falak hőtároló képességét az Isotech technológiánál.
Tovább gondolva viszon a betonház ötletét, arra gondoltam, hogy zsalukőből építenék házat. 15cm zsalukő+20cm dryvit szigeteléssel. Táblázatok szerint ennek is nagyon jó hőszigetelő képessége van, és mivel a belső falon nem lenne szigetelés a beton hőtároló képessége is ki lenne használva.
Laikusként a 15cm betonfal így is meglenne, mint az Isotech rendszernél, talán van is olyan szilárd? A másik lényeges szempont az ára, sokkal olcsóbb! Nézzük csak meg a zsalukő négyzetméter árakat+25cm dryvit m2 árát, ehhez képest mennyi az Isotech m2 ára? 2szerese. Mások a munkadíjban mondják az Isotech megtérülését, ez sem igaz, mert a zsalukövet 2000-2500Ft/m2 áron rakják a drivitot 800Ft/m2 ár körül. Ezt hozzá adva az anyagárakhoz még mindíg kissebb összeg, mint csak az Isotech rendszer anyagára. A kitöltő betont és vasalást nem számoltam, mivel az az Isotech-hez is kell.
Kérem ha valikinek van zsalukő épület építésével valami tapasztalata, vélemenye ossza meg a fórumon!
400volt.hu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-19, 23:04   #2 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

Eltekintve a szubjektív érzéseimtől, nekem csak az a kérdésem lenne, hogy hogyan tervezed a víz, és villanyszerelést?
Azt még hozzátenném, hogy érdekes kérdés lenne megvizsgálni az emeletmagas 15-ös zsalukő teherbírását a kihajlási hossznak megfelelő csökkentéssel, figyelembe véve, hogy főleg a helyszíni mag fog egybe kötni, és az 15 centinél jóval vékonyabb.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-20, 07:20   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-19
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
400volt.hu Van már jó hozzászólása
Figyelem! re: Házat zsalukőből?

Tisztelt Idtvan62!

Víz, fűtés, villanyszerelés nagyrésze elkészíthető lenne az aljzatbetonban, csak a felálásokat kellene a konnektorokig vésni, padlófűtés. Világítási áramkörök kapcsolókból, fel a padlásra. Ezek a szakaszok csövezése előre berakhatók a zsalukőbe, így csak a dobozhelyeket kell kivésni.

A fal méretezése más kérdés, ebben vagyok tanácstalan, ha nem elég erős a 15cm zsalukő, esetleg 20cm-es, vagy 25cm elég lehet, még a 25 cm-es árával számolva, és kéttszer annyi kitöltő betonnal is jóval olcsóbb. Máshol azt is lehet, olvasni, hogy a betonház még erősebb akár melyik másik technikánál, tégla, ytong, könnyűszerkezet... Földrengésbiztos. Mikor zsalukő pincéket építenek az áthidalókat is megépítíik "házilag" zsaludeszkával alátámasztva, több betonvassal, Isotech-hez persze vegyük meg az áthidaló elemeket, és a koszorú elemeket, végzáró lapokat, ezek a kiegészítők minden rendszernél legalább annyiba kerülhetnek, mint maga a falazat. Így számolva még nagyobb árkülömbség jön ki. Precizen rakva a zsalukő belülről sem igényel vakolást, csak glettelést, mint az Isotech, de ugyan úgy ragaszthatunk rá gipszkartont is. Ekkor tehát a belső munkálatok a mindkét falazattal is közel azonosak. Akkor még mindíg nem értem, miért olyan drága az Isotech? 15+5cm hungarocelért elkérnek 12.000 Ft-os négyzetméter árat! Szerintem jelentősen túlárazták, akár mennyire is gyorsan építhető, azért ingyen azt se rakja össze senki. Félretéve a szubjektív érzéseket, drágán Isotechből nagyon jó a beton ház, olcsón zsalukőből nem??? A beton az beton eltekintve, hogy 15cm, 20cm, vagy 25cm vastag.
400volt.hu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-20, 08:31   #4 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

A 20-as zsalukő úgy érzésből már megfelelőnek tűnik.
Abban egyetértünk, hogy a beton az mindenképpen beton. Szubjektív érzéseim arra vonatkoznak, hogy falazatba én csak kényszer helyzetben raknék betont, és nekem a PS anyagú LEGO rendszerek sem szimpatikusak.
Viszont ha a falazat zsalukőből épül, én inkább felvállalnám a falon kívüli szerelést, gipszkarton szárazvakolattal, vizes helyiségben pedig az előtét falat.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-21, 18:23   #5 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

Nem tudom, én így 40 felett már meglehetősen a szokások és hagyományok rabja vagyok. Nekünk a 38-as porotherm külső szigetelés nélkül is jól működik. Nem mondom, hogy nem spórolhatnék kb évi 70-80e Forintot ha fent lenne a dryvit szigetelés is, de ha felteszem, jópár év mire megtérül.

Éppen ezért nekem a zsalukő és a beton elsősorban a ház alapját és a födémet jelképezi, nem építenék belőle falakat. Annak meg műszakilag kell utána járni pontosan, milyen minimális szélességű zsalukő kell a tartófalakhoz. Téglánál ez ugye 30 cm (a jó öreg B30-as), de szilárdságra ennek megfelelője lehet egy 20-25-ös zsalukő kiöntve betonnal. Viszont akkor a sávalapot és annak vasalását is másképpen kell méretezni az már egyszer biztos, hiszen a szerkezeti falak súlya biztos nagyobb lesz.

A villanyszerelés és egyéb gépészet szintén kérdéses, hiszen nálunk is szinte minden a falba van vésve, ezt jól át kell gondolni. Én is a gipszkarton szárazvakolatot javasolnám, a mögött minden elvezethető és még egy újabb hőszigetelő légréssel leszel gazdagabb. Itt is kérdéses a későbbi rögzítéstechnika (csillárok, karnisok) de az szerintem nem gáz annyira.

Szóval az első lépés, hogy pontosan megtudd a minimális és ésszerű zsalukő falvastagságot. Mondjuk elmehetsz a Leierhez is, ők gyártanak ilyet.
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-22, 12:31   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-19
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
400volt.hu Van már jó hozzászólása
Mosoly re: Házat zsalukőből?

Tisztelt Sds!

Lehet, hogy elnagyolva számolom, de a porotherm 30-as tégla tömege a gyári adatok szerint 15kg, négyzetméterenként kell belőle 16db. 15x16=240kg 1 m2 falazat.
Beton: 20cm-es fal 1m2-e 1mx1mx0,2m= 0,2m3 1 m3 beton 2000 kg,
akkor 1m2 fal 0,2x2000kg=400kg

15-ös betonfal (nem udom elég lenne-? 0,15x2000kg =300kg/m2

Falmagasság 2,6m lenne emelet, tűzfal nincs. Födém fából (könnyebb mint a beton, tetőborítás zsindelyből, könnyebb mint a cserép).
Szerintem így lehet nem is volna lényegesen nehezebb, mint egy normál tégla épület, beton födémmel.

2,6x400kg= 1040kg 1m alapra nehezető tömeg (csak a fal tömege).
Téglánál
2,6x270kg= 702kg
Kb így 40%-al nehezebb a betonfal, mint a tégla.
Igaz én paraszti ésszel számolok, nem vagyok se tervező, se statikus, de szerintem, nem kellhet ehhez lényegesen erősebb alap, mint téglafalhoz, és beton födémhez.

Ha pedig elég a 15cm akkor már közel azonos tömegű a téglafallal.

Mostani házam, 30-as phorotermből épül, 30x80cm mély alapra, beton födémmel +1 szint emelettel 2 tüzfallal, tatai cseréppel. Ha ezen épületnél számolgatnám az alapra nehezedő nyomást, szerintem lényegesen több jönne ki, mint a fentebb leírt zsalukőház alapjára, és 20 éve áll, nem reped, nem mozog, pedig nagy forgalmú főút mellett van.
Tégla falnál a fenti számok a falazóanyag tömegét nem tartalmazzák+1cm belső vakolatét. (zsalukőnél még lehet a belső vakolat se kell, csak glettelés 2-3mm vastagon. (tudom ezek már nem lényeges külömbségek, súlyban, de árban és munkadíjban igen)+1200 Ft/m2 vakolás munkadíjja.
Én még mindíg úgy érzem, hogy a skeptikusok csak a sok egy kaptafára épült panelház miatt tartanak a beton épülettől. Miért nem jó? Erős, tömege miatt jó a hőtároló képessége, szigetelve természetesen. Legalább olyan gyorsan haladós mint a tégla (nagyobbak az elemek), elkészíthetők az áthidalók is belőle, és ami a legfontossabb olcsó. Gépészet, és villamosság is kivitelezhető minimális véséssel aljazatbetonba és a padlástérbe.
400volt.hu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2012-04-22, 18:05   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-19
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
400volt.hu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

Tisztelt Sds!
Köszönöm a tippet, a Leier oldalát olvasgatva, még jobb megoldást találtam a zsalukő helyett. az FF20-as beton falazóelemet, plussz beton kitöltést és vasalást sem igényel, előg erős nekem 5 N/mm2 nyomószilárdságú. Négyzetméterenként csak 300 Ft-al több, de a kitöltő beton és vasalás nélkül összeségében még olcsóbb, mint a zsalukő. A lényeg azomban az összsúlyban van. 1m2 falazat az üregek miatt 234 kg, így már mindjárt a fele a téglafalnak, így akár az alapozáson is spórólhatok :-) . Gyártó szerint függőleges és vízszintes hornyok is könnyedén kialakíthatók benne. A légrések miatt a hőszigetelő képessége is jobb lehet, mint a zsalukő+beton kombináció, ezért lehet hogy a 20cm dryvit szigetelést is csökkenthetem 15cm-re, még 800 Ft/m2 megtakaríás :-). 180m2 falazatom lessz a téglafaltól idáig eljutva már spóroltam vagy 1,5millió Ft-ot. Már csak a tervezőmmel kell "megetettnem" ezeket a gondolatokat.
400volt.hu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-08-23, 18:44   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-08-23
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
mihi Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

Tisztelt 400volt.hu!

Mi lett az építkezéssel? Milyen falazással valósult meg?
mihi nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2014-08-31, 09:24   #9 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-19
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
400volt.hu Van már jó hozzászólása
Mosoly re: Házat zsalukőből?

Tavaly november óta bent lakunk az új házban. Leier FF20 beton falazóelemből épült. 20cm drivittal, padlófűtéssel, szellőztető rendszerrel. Külső munkák még vannak, térkövezés, szinezés, de jó lett a ház. Saját kivitelezéssel. Elektromos fűtés van, de már épül a kertben a naperőművem.
400volt.hu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-06, 22:00   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-01-06
Összes hozzászólás: 1
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
silverspike Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

Szia 440!
Nagyon megtetszett az építőanyag leírásod. ilyesmiben gondolkodok én is, de a tervezőm elhajt a fenébe az ötlettel. A tervben amiből építetted a házad ez a betonblokkos falazat szerepel? Azóta milyen tapasztalataid vannak a házzal kapcsolatban?

Előre is köszönöm a válaszodat!
silverspike nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
betonház, építkezés, házépítés, zsalukő

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 20:47 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum