Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Milyen házat építsek?
Súgó Közösség Naptár Mai hozzászólások Keresés

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2016-01-07, 07:17   #11 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-19
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
400volt.hu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

Jó! A tervezők félnek az újdonságtól. Nálam 20cm EPS szigetelés kerül rá. Igaz nincs energetikai papírom, de szerintem simán megfelel az A++ energia felhasználású háznak. Éjszakai árammal fűtok, ilyenkor megy el 1000Kw/h havonta (kb 35.000Ft) Fűtésre meleg vízre és világításra, de ez se lessz sokáig mertr már állnak a kertben a napelemek, csak még az E.ON-ra várok.

A beton falazóelemmel se nehezebb dolgozni, mint a blokktéglával, sőt a mérete miatt még haladósabb is (50cm hosszú 23cm magas blokkok). Vizet és a villany nagy részét meg lehet az aljzatbetonban és a padláson szerelni. Én csak a kapcsolóknak függőleges hornyokat véstem. Horonyvágóval bevágva ez se nagy dolog, utána már kézzel is könnyen ki lehet ütögetni. Másban ugyan az, mint a blokktégla, malterral kell rakni és vakolni is. Árban viszont jobban jött ki, mint bármelyik másik falazat, még a 20cm EPS-el együtt is. A szilárdsága erősebb, így elég volt 20cm vastag főfal, de válaszfal lapok is vannak belőle 10cm és 12cm. Tömege miatt jobb, mint a könnyűszerkezetes ház, felfűtés után sokáig tartják a falak a meleget.
400volt.hu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-07, 13:31   #12 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

A 20 cm EPS az talán az A+ -ra elegendő, de én inkább az A - t saccolom, de a besorolás csak akkor hozza ki ezt, ha a többi szigetelés, az ablakok, a gépészet, és az épület arányai is megfelelőek.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-08, 07:27   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-19
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
400volt.hu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

Nem tudom. De azt tudom, hogy most a fűtési időszakban használok 1000-1200Kw éjszakai áramot a fűtésre. 170m2 ház. Ha végre beindulnak a napelemeim, (E.On húzza az időt), akkor már tényleg nulla energiafelhasználású ház lesz, sőt még ők fizetnek majd havi 150-200 ezret vissza.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem biztos, hogy megéri már ennél többet szigetelni, és még drágább ablakokra költeni, inkább napelemmel kell fűteni. Ha belekalkulálom, azt is, hogy nem költöttem gázbekötésre, kazánra, tervezésre, akkor már nem is dokkal több a napelem.
400volt.hu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-10, 17:10   #14 (permalink)
speede05
Vendég
 
Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

Idézet:
400volt.hu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Nem tudom. De azt tudom, hogy most a fűtési időszakban használok 1000-1200Kw éjszakai áramot a fűtésre. 170m2 ház. Ha végre beindulnak a napelemeim, (E.On húzza az időt), akkor már tényleg nulla energiafelhasználású ház lesz, sőt még ők fizetnek majd havi 150-200 ezret vissza.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem biztos, hogy megéri már ennél többet szigetelni, és még drágább ablakokra költeni, inkább napelemmel kell fűteni. Ha belekalkulálom, azt is, hogy nem költöttem gázbekötésre, kazánra, tervezésre, akkor már nem is dokkal több a napelem.
Havi 150-200e-t??? Huhh... ezt hogyan? Milyen napelemet raksz? Vagy hány ezer m2 a kerted? Évi 12.000 kWh-nál kell 10.14 kWp-s rendszer. Ezzel még csak a saját fogyasztásod termelted meg. Ha az Eon eladási áron venné vissza az áramot, akkor kellene 45.76 kWp-s rendszer. Viszont tudjuk, hogy töredékáron veszi. Vegyük úgy, hogy a felét mondjuk megkapod. Szóval egy 80-100 kWp-s rendszerre lenne szükséged ahhoz, hogy 150.000 Ft-ot visszakapj havonta. Ennek a megvalósítása nagyjából 50 millió Ft, ami soha nem térülne meg szerintem. Ahogy olvastam spórolni akartál a falazásnál, ezért lett beton... nem hiszem, hogy feleslegesen ennyi pénzt ki akarnál dobni napelemre.

Napelemes rendszereket úgy kell tervezni, hogy nullázni tudd a villanyszámlát. Visszatermelni nem éri meg, mert szinte semmit nem fizetnek érte. Tárolni meg szintén nem lehet megfelelő technológia hiányában. Amin gondolkoztam, hogy hybrid autók akkumulátorából ha gyárból tudna szerezni az ember, akkor azzal még meg is érhetné egy kis biztonsági puffer.
 
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-11, 07:11   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-19
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
400volt.hu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

60KW napelemtábla már áll a kertben 50Kw-os inverter lesz. Az invertert még nem vettem meg, de eddig 8 milliónál tartok. Vállalkozási tartifába 22Ft/Kw az áramár. 60Kw táblax 1100KWH/év =66000KWHx22Ft+ÁFa =1.452000Ft+ÁFA= 1.844040Ft/év. Ha az összes áramot eladom nekik.
400volt.hu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-12, 07:57   #16 (permalink)
speede05
Vendég
 
Összes hozzászólás: n/a
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

De ebből még lemegy az, amit elhasználsz. Tehát a 60 kWp nem termel pluszban 150-200e Ft-ot meg.

Minden esetre jó olcsón veszed a napelemet Megoszthatnál velünk egy url-t, hogy hol lehet megnézni, hogy milyen panelek, mennyi garancia, és mennyi az egységár.
 
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-12, 08:51   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-19
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
400volt.hu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

Igazad van, az 1/6-át biztosan én fogom elhasználni, de akkor nem 22Ft-os áramárral kell számolni, hanem többel, hiszen azt már nem kell megvennem 40Ft-os áron. Olcsók voltak a panelok alkalmi vétel volt, azért is vettem meg előre. 2éves panelok voltak, le voltak már telepítve egy Napelem parkba, csak a beruházó nem fizetett és visszaszedték a németek. Német beszerzésből volt EU adószámmal ÁFA mentesen. 230 és 235W-os panelok. Lehet, hogy most nem pontosan írom, de van Német gyártású Schucko és valamilyen márkás kínai gyártmány is. Ha a kertben járok legközelebb megnézem. Arra emlékszem, hogy mikor vettem nettó 100Ft/watt árban állt meg+fuvar Passauból 110.000Ft.
400volt.hu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-12, 09:02   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-19
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
400volt.hu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

Igazad van, az 1/6-át biztosan én fogom elhasználni, de akkor nem 22Ft-os áramárral kell számolni, hanem többel, hiszen azt már nem kell megvennem 40Ft-os áron. Olcsók voltak a panelok alkalmi vétel volt, azért is vettem meg előre. 2éves panelok voltak, le voltak már telepítve egy Napelem parkba, csak a beruházó nem fizetett és visszaszedték a németek. Német beszerzésből volt EU adószámmal ÁFA mentesen. 230 és 235W-os panelok. Lehet, hogy most nem pontosan írom, de van Német gyártású Schucko és valamilyen márkás kínai gyártmány is. Ha a kertben járok legközelebb megnézem. Arra emlékszem, hogy mikor vettem nettó 100Ft/watt árban állt meg+fuvar Passauból 110.000Ft.
400volt.hu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-27, 08:23   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 16-01-27
Összes hozzászólás: 2
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
Gabino Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

Idézet:
400volt.hu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Tavaly november óta bent lakunk az új házban. Leier FF20 beton falazóelemből épült. 20cm drivittal, padlófűtéssel, szellőztető rendszerrel. Külső munkák még vannak, térkövezés, szinezés, de jó lett a ház. Saját kivitelezéssel. Elektromos fűtés van, de már épül a kertben a naperőművem.
Kedves "400volt.hu"!

Kíváncsi lennék a házra, amit építettél. Ha nem vagyok tolakodó, meg szabad nézni élőben?

Köszönettel: Gábor

Utoljára módosítva: Gabino által : 2016-01-27 08:29
Gabino nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2016-01-27, 08:33   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-04-19
Összes hozzászólás: 13
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 0 köszönetet 0 hozzászólással
400volt.hu Van már jó hozzászólása
Alapbeállítás re: Házat zsalukőből?

Rendben! Szívesen megmutatom, de ha nem terepjáród van, inkább száraz vagy fagyos időben gyere, mert sajnos az utca még sártenger. Azóta már teljesen elkészült a házikó (minden be van vakolva és szigetelve) külsőre nem látszik semmi különbség, akármilyen más házhoz képest. De azt hiszem van még a valahol fotóm a szerkezetkész állapotról, ha megtalálom felrakom a fórumra.
400volt.hu nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
betonház, építkezés, házépítés, zsalukő


Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 17:58 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum