Építkezés Fórum   Hofstadter Tüzép Schiedel és Leier kémények - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Szaniter - Hofstadter Építoanyag Centrum Kft. Nyílászárók - Hofstadter Kft. Beltéri ajtók - Áron Ház Kft. Mixerbeton - HODA Beton Kft. Lájkolj a Facebookon! Kövess a twitteren!

Vissza   Építkezés Fórum > Építkezés előtt > Milyen házat építsek?

Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Megjelenítési módok
Régi 2010-05-31, 22:48   #1 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: EbAladar

Hello! Örülök, hogy itt vagy a fórumban! Most egy személyes kérdésem van már így elsőnek is. Jelenleg akarok itthon csinálni egy kis műhelyt, de csak könnyűszerkezetesben gondolkodom. Bevallom, hogy nem az enyém, hanem egy ismerősöm dolgozna benne, de a műhelyt hivatalosan mi üzemelnénk. Rohadt olcsón van minden alkatrészünk (boltunk is van) és mellesleg a srácnak nincs munkája, avagy itt a kisvárosunkban szép esélyekkel biztos megtudna itt nálunk élni.

Ha jól tudom, a teljes épület engedélyeztetésére lenne egy kibúvó, de nem tudom, hogy hogyan. De ez csak könnyűszerkezetesre igaz.

Tudom, hogy eddig szidtam a könnyűszerkezetest, de minden anyagom megvan itthon hozzá, ráadás nyárra már melózni is tudna a haverom.
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-05-31, 23:24   #2 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-30
Hely: Békéscsaba
Összes hozzászólás: 20
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
ebaladar Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ebaladar részére
Alapbeállítás re: EbAladar

Idézet:
Gábor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Hello! Örülök, hogy itt vagy a fórumban! Most egy személyes kérdésem van már így elsőnek is. Jelenleg akarok itthon csinálni egy kis műhelyt, de csak könnyűszerkezetesben gondolkodom. Bevallom, hogy nem az enyém, hanem egy ismerősöm dolgozna benne, de a műhelyt hivatalosan mi üzemelnénk. Rohadt olcsón van minden alkatrészünk (boltunk is van) és mellesleg a srácnak nincs munkája, avagy itt a kisvárosunkban szép esélyekkel biztos megtudna itt nálunk élni.

Ha jól tudom, a teljes épület engedélyeztetésére lenne egy kibúvó, de nem tudom, hogy hogyan. De ez csak könnyűszerkezetesre igaz.

Tudom, hogy eddig szidtam a könnyűszerkezetest, de minden anyagom megvan itthon hozzá, ráadás nyárra már melózni is tudna a haverom.
Könnyűszerkezetes épületet csak megfelelőség tanúsítvánnyal lehet létesíteni (émi minősítés+tmi (ÉME engedély), esetleg harmonizált eu szabvány, ennek hiányában a teljes szerkezetre vonatkozó számítások (statika, 30 perc égés utáni statika stb...). Tehát az otthoni "itt egy léc, meg egy kis hőszigetelés" jellegű könnyűszerkezetre nem fogsz engedélyt kapni, hacsak nem keresel egy statikust meg egy tűzvédelmi szakértőt, aki végigszámol mindent és le is meri írni. Az építésfelügyeletnek van erről egy állásfoglalása, amit megküldött minden építéshatóságnak. Építésfelügyeleti ellenőrzéseknél ezt szigorúan veszik. Nemhogy kibúvó nincs az engedélyeztetés alól, hanem megfelelőség tanúsítvány nélkül még problémásabb, mint egy "téglaház". Ha műhely lenne, akkor ÁNTSZ a szakhatóság ami tuti + tűzoltó, esetleg környezetvédő a tevékenységtől függően, ha 380 kell hozzá akkor még a TMBF is, ami drágáért adja az állásfoglalását. Ennek az egésznek a hátterében két dolog van: tényleg sok a házi kivitelezésű kókány sz*r, másrészt a készház gyártók próbálják azokat kitúrni a piacról, akiknek nincs ÉMI minősítése. Ajánlott irodalom: 3/2003 BM-GKM-KvVM együttes rendelet. Ha jól emlékszem a jogszabályra. Ha marhaságot írtam, holnap javítom .
ebaladar nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-01, 06:20   #3 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Hu, szerintem inkább megyek most dolgozni és ha ezen a hivatalos szövegen túlestem, akkor válaszolok (délután) A szakhatóságokat gondoltam, mert a működési engedélyhez is kell, de sztem...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-06-01, 08:57   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-30
Hely: Békéscsaba
Összes hozzászólás: 20
Kiosztott köszönetek: 0
Begyũjtött 2 köszönetet 2 hozzászólással
ebaladar Van már jó hozzászólása
Üzenetküldés Skype™-on keresztül ebaladar részére
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Itt a link a minisztériumi állásfoglaláshoz:
Elvileg így kell eljárni mind az államigazgatási hivataloknak, mind az építéshatóságoknak.

hxxp://docs.google.com/fileview?id=0B_uD2tfJAdGPNjFjNzJhMGQtODAxZC00NWQ4L WE4YWYtMDY5ZGIyNmYzOTY2&hl=hu
ebaladar nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-03, 01:08   #5 (permalink)
Törzsvendég
 
Csatlakozott: 10-11-29
Hely: Szigetszentmiklós
Összes hozzászólás: 66
Kiosztott köszönetek: 2
Begyũjtött 12 köszönetet 10 hozzászólással
Free Vannak jó hozzászólásaiFree Vannak jó hozzászólásai
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Hivatalosan nehéz és bizonytalan a házilagos kivitelezést keresztülvitetni úgy hogy abban kapjál ipar engedélyt.
Free nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-04, 20:17   #6 (permalink)
Törzsvendég
 
hyper avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-20
Hely: Szeged
Összes hozzászólás: 358
Kiosztott köszönetek: 33
Begyũjtött 19 köszönetet 17 hozzászólással
hyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útjánhyper Megindult a hírnév útján
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

neharagudjatok de mi a jó 1 könyűszerkezetes épületben, érveljetek mondjátok miért jó (élettartam ami szerintem 1 ház alapköve, ezzel azt akarom mondani szerintem nem hoszú élettartamú 1 könyűszerkezetes ház)
hyper nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-04, 21:36   #7 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Valahol olvastam egy hyper nevű pasasról, aki keményen készül a fafödémre, talán konzultálj a témáról vele
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-05, 11:43   #8 (permalink)
sbs
Könyörtelen tereprendező :-)
 
sbs avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-03
Hely: Tárnok-Budapest
Összes hozzászólás: 1.594
Kiosztott köszönetek: 542
Begyũjtött 191 köszönetet 170 hozzászólással
sbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtagsbs Rendkívül híres fórumtag
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Szerintem hyper a fémvázas könnyűszerkezetes házakra gondol, amit aztán kívül belül burkolnak, a kettő réteg között hőszigeteléssel. Én lakóháznak nem választanám. Szerintem nem is olcsó mulatság....
__________________
Az építkezés egy nagy kaland!
Olasz kémények képgalériája 2012: www.kemenyek.info
sbs nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-05, 14:38   #9 (permalink)
Építész
 
istvan62 avatarja
 
Csatlakozott: 10-06-11
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 3.318
Kiosztott köszönetek: 46
Begyũjtött 826 köszönetet 768 hozzászólással
istvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtagistvan62 Rendkívül híres fórumtag
Üzenetküldés Skype™-on keresztül istvan62 részére
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Fémvázas könnyűszerkezetet családi ház esetében végképp kényszer megoldásnak tekintem. Máshol esetleg elfogadható a homlokzat belső oldalán megjelenő fém tartószerkezet, de lakóépületnél általában megpróbálják eltüntetni a homlokzati fal vastagságában. Ebből pedig legtöbb esetben akkora hőhíd keletkezik, hogy hajaj. Nemrég átalakításnál, ahol tetőteret építettek a meglévő épületre, találkoztam egy ilyen kialakítással. Ott a tervező kolléga ráadásul esztétikai okokból az épület sarkánál elrejtette a falba az esővizet levezető ejtőcsövet. Természetesen a vastagsága miatt bevitte az acélszerkezet közötti hőszigetelő rétegbe, és a külső oldalon vette körbe a homlokzati dryvit. Említettem a tulajdonosnak, hogy olvadáskor itt közel 0°C hőmérsékletű víz fog, majdnem a belső falsíkon lefolyni. Tisztességes méretű gomba telepekre számítok.
__________________
Mérnöki szolgáltatások álmai megvalósításához - http://www.csaladi-epitesziroda.hu/
istvan62 nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Régi 2010-12-06, 20:48   #10 (permalink)
Szakember
 
Gábor avatarja
 
Csatlakozott: 10-05-12
Hely: Budapest - Nyíregyháza
Összes hozzászólás: 829
Kiosztott köszönetek: 35
Begyũjtött 68 köszönetet 65 hozzászólással
Gábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt márGábor Igen közkedvelt már
Üzenetküldés MSN-en keresztül Gábor részére Üzenetküldés Skype™-on keresztül Gábor részére
Alapbeállítás re: Könnyűszerkezetes épületek

Hehe hyper megkapta Én is csak vészmegoldásnak tartom egy barátomnak! Bár még bevallom, hogy annyit melózok, hogy nincs időm neki kezdeni sem. Bár le fogom engedélyeztetni, mert le kell. Kell hozzá működési engedély, azt meg építési nélkül nem tudom megjátszani...
Gábor nem elérhető  
Digg this Post!Add Post to del.icio.usShare on Facebook
Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
könnyűszerkezetes épület

Téma eszközök
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
Új témákat nem hozhatsz létre
Válaszokat nem küldhetsz
Fájlokat nem csatolhatsz
A hozzászólásaidat nem módosíthatod

BB code : bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks are bekapcsolva
Pingbacks are bekapcsolva
Refbacks are bekapcsolva



A pontos idő 00:21 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.3.2
Copyright © 2016 Építkezés Fórum